Skocz do zawartości
sonik80

rachunek a osoba nie będąca rolnikiem,

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie,tylko nie wiem,czy ktoś będzie wiedział o co mi chodzi,,,,otóż sprzedaje cielęta,tym razem chce ode mnie kupić je jakaś firma. oni chcą wystawić na mnie jakiś rachunek ,a ja nie wiem,czy mogę im go podpisać, jeżeli nie jestem rolnikiem,może lepiej im nie sprzedawać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te cielęta produkujesz jako kto ? Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą ? Jak hodujesz cielęta to chyba rolnikiem jesteś i wtedy firma wystawia Ci fakturę Vat RR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolnikiem nie jestem,gospodarstwo należy do teścia i to on jest rolnikiem,my nie,chcieliśmy z mężem trzymać cielęta,więc je kupiliśmy i nawet dość długo trzymaliśmy,ale wiecie jak to z teściami,trzeba było zrobić miejsce ,bo zajmowaliśmy kawałek chlewa itp itd.no więc z bólem,ale sprzedaliśmy,facet wziął wszystkie,tylko potrzebował fakturę,czy coś tam,no i wystawił rr,na mnie na osobę prywatną,tyle tylko,że tak chyba nie powinno być,miałam obawy co do tego ,ale on twierdził,że to tylko dla nich i nic więcej,no i wiedział,że na mnie nie może wystawić ,bo mu mówiłam,ale teraz już po fakcie. jakoś nie chce mi to dać spokoju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu wtym całym zamieszaniu kilka błądów, ale czy ktoś się do tego przyczepi to wątpię.

1. Hodowca jest rolnikiem i powinien mieć nadany nr gospodarstwa.

2. Ziwrzęta powinny mieć swoje paszporty stwierdzające pochodzenie.

3. Sprzedaż powinna być zgłoszona do ARiMR i dokonany obrót stada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...