Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zasiałem buraki cukrowe na polu po pszenicy ozimej bez orki. Słoma nisko ścięta dwa razy agregat ścierniskowy i siew międzyplonu facelia (koniec sierpnia) urosła poducha po kolana. A na wiosnę Rundup 2l/ha, nawozy, płytka uprawa na raz i siew buraków zwykłą Gamą. Nic się nie zapychało zasiało się pięknie, może dlatego, że pole bez orki było idealnie równe. Zobaczymy co z tego wyrośnie

Zastanawiam się ile teraz zastosować azotu, na powierzchni jest dużo resztek podczas rozkładu których bakterie zeżrą go pewnie dużo.

Następnym etapem będzie Strip-Till

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w zeszłym roku wywiozłem jeszcze obornik to wymieszałem i posiałem. Wschody średnie ale plon ok. 70t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, inspektor odbierajac nasiona powiedzial mi ze jesli zamierzam stosowac glifosat po siewie to powiniem go zastosowac najpozniej do 3 dni po siewie. Ja myslalem ze glifosat dziala przez zliscie, a 3 dni po siewie pole jest czyste wiec jaki jest sens stosowania glifosatu?

 

Dobrze myslales. W dobrych warunkach (wilgotna gleba + cieplo) 3 dni po siewie sa juz chwasty. Poza tym do zabiegu glifosatem dobrze jest uprawic pole na 7-10 dni przed siewiem - wtedy chwasty maja wiecej czasu na wschody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieję buraki dziś- od paru lat sieję siewnikiem mulczowym z doza nawozu(350 saletrzaku).

Po siewie, jak jest tak zimno pewnie pójdzie jak zwykle glifosat.

Kładę na polu czarną folię od kiszonki, jak wschodzą pod nią buraki to czas by jechać glifosatem, obojetnie czy to Klinik czy Roundap czy jakiś inny generyk. 750-800 jednostek na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sieję buraki dziś- od paru lat sieję siewnikiem mulczowym z doza nawozu(350 saletrzaku).

Po siewie, jak jest tak zimno pewnie pójdzie jak zwykle glifosat.

Kładę na polu czarną folię od kiszonki, jak wschodzą pod nią buraki to czas by jechać glifosatem, obojetnie czy to Klinik czy Roundap czy jakiś inny generyk. 750-800 jednostek na ha.

Ja taka technike stosuje w cebuli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam buraki wschodzą ? bo u mnie kurcze tak sobie... ok 1-2mm od góry wschodzą łodygą liście maja w dół no i żółte:/ lekko na samej górze mam skorupkę cienką przebije się? a Ta saletra to po co żeby nie zaskorupiło? to tak dużo jej trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu, jak po siewie były ulewy i zaklepało glebę to sypałem po 50 kg mocznika, pomogło i spokojnie buraki powschodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob pomaga mocznik?

Dwa lata temu, jak po siewie były ulewy i zaklepało glebę to sypałem po 50 kg mocznika, pomogło i spokojnie buraki powschodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak zasklepilo... to jezdzilem jeszce raz pustym siewnikiem po rzadkach... lepszeej metody nie znam... a mocznik??? piewsze slysze. moze jasniej nam kolega objasni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi doradził gość co mnie obsługuje.

Mocznik jest bardzo higroskopijny i w miejscu gdzie leży- skorupa się rozpuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie od kiedy można zwlaczać owies gluchy w buraku cukrowym .Buraki mają w tej chwili dwa listki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zwalczam w czasie 2 oprysku, wtedy buraki mają 2 do 4 lisći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w jakiej fazie rozwoju stosuje się Asahi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam się mają chwasty u was w burakach? u mnie 2 zabiegi wykonane są i myślę nad 3cim ale nie wiem co dać jakie propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z zasady gonię zabiegi co 10 dni.

Na 3 zabieg idzie

metamitron (Goltix albo Gladiator), lenacyl- bo mam kłopoty z rdestami (Venzar alboBuracyl)+etofumesat, fendemifam i desmedifam (Kemifam z kemironem)

Zimno więc trzeci zabieg daję też mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra myśl a to po ile tego przewidujesz dać a Benzaru to ile max domieszkujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venzar masz na myśli 70 czy 500 rozpuszczoną?

Ja narazie dałem na pierwsze metamitron 700g, fen. i des. po 150g i na 2 raz jak popadało poleciałem pyramin turbo 2l +venzar 500 200g za względu na rdest powojowaty i rzepak. Została mi tylko przytulia ale za nią biorę się za 3 razem 300g etho. powinno dać radę, i do tego standartowo 1100g metamitronu dla spokojności. Na ostatni raz planuję fen i des po 320g każdego na pozostałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mozna mieszac selekt z lontrelem i jaką dawke dac lontrelu zeby nie przydobrzyc bo jeszcze nim nie pryskalem a jest troche ostrozenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej podziel dawkę lontrelu na 2x 0,15 w odstępie tygodniowym i koniecznie zabieg wieczorem.Wiem z doświadczenia bo eksperymentowałem z takimi rzeczami w tym roku u mnie z burakiem spokój uff jak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu spokój nie zasiałeś a można go mieszac z selektem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w burakach mam dużo marchwi zwyczajnej (lub pospolitej dobrze nie pamietam nazwy) czym to mogę zwalczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...