Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem nie pisac ale pusty smiech mnie ogarnia

Jak pisalem 6 tygodni temu ze bedzie tak jak jest to byly krzyki ze tak nie bedzie a jednak

Tak czy inaczej jaja po 28 groszy szybko nie bedzie a export przegial pale i Espania teraz daje na Wegry i Ruminie , Niemcy w duzej wiekszosci wznowili produkcje.

A u nas brak bolka i slabo z zrowka a dlaczego bo juz nie ma starych stad ciekawe kto wytnie kure po 4 6 miesiacach wiec zmian tredu szybko nie bedze

Ceny

1A max 19 gr brutto , max bo i po 16 mozna wyrwac a to dopiero poczatek tydzien temu wybijalnie jeszcze braly a teraz juz niechetnie

Euro kurs to raz espania walczy o rynki to dwa Niemcy juz sie niasa to trzy

 

Czekalem na to bo wam producentom powywracalo sie pod sufitem traktowaliscie nas handlarzy jak byle co (oczywiscie nie wszycy ale wielu)

 

Aha i pytanie do cezarka ile teraz placi za 1a itp pewnie dalej 31 groszy hehehe

Pozdro teraz trzeba odkuc 15 ostatnich miesiecy ja cen nie puscilem ani grosz wale 1A od 36 do 45 gr (maly hurt)

Tez chce miec helikopter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a-0,25

Jajcarek nie ciesz sie za dużo , bo zaraz Ci wjedzie w teren kolega z branży , bo mu na jego terenie towar nie schodzi ( albo ktoś juz mu ceny dołuje:D) i pusci jajko po 0, 30 alboi nizej i na helikopter dalej nie zarobisz .

Dwa jak sie chcesz odkuć jak ruchu niema :Dnakupisz na zapas bo towar tani ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jajcarek,nie wiem co wciągasz,ale zmień dilera albo bierz połowę dobrze ci radzę,a helikopter to ty masz w głowie.Aha i nie dziwie się twoim dostawcom że traktują cie jak idiotę-poczytaj co piszesz a sam ich zrozumiesz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dajcie juz spokoj Simonie masz racje co do cen ale w swoim regionie a Kolega Jajcarek tez ma racje bo tez wiem o tych cenach a co do helikoptera to napewno zazdroscisz Slowakowi co lata nim bo samochodem to strata czasu a czas to pieniadz a co do tej sytuacji musi sie robic rotacjia na rynku Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy producenci, nie róbcie dobrej miny do złej gry. Z kolei handlarze niech się nie cieszą za bardzo , bo taki spadek oznacza włażenie na punkty przez innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Biedronka i Jajcarek mają tego samego dilera!cena na dziś 1a-0,23 1b-0,21 itd i potwierdzam kto daje taniej z kurnika ten frajer!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje odbiorców detalicznych (masz frajera to go duś jak popuści to go puść ) ja na szczęście kupuje o 5 gr taniej towar 2 dniowy żeby nie było że stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam polimika z simonem stracila na wrtosci tak jak jajo , mysle ze to nie producent tylko jakies dziecko bawi sie na forum

Teraz do srody bedzie kolejne zalamanie ceny mysle ze juz ostatnie a potem korekta tylko o ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szczerze powiem ze Simon juz przesadza jedynie ciesz sie ze nie musisz dawac w tych cenach co inni hodowcy bo tak jest prawda jedynie chcesz sie troche rozladowac na tym forum bo sadzisz na innuch ze kupuja taniej i psuja Tobie cene bo wiele osob z tego forum korzysta ale dzis to nie problem forum tylko hodowcow to ze masz mala produkcje lub sprzedajesz na biezaca to twoj plus ale co maja zrobic inni co maja pelne magazyny czekac az beda stare mam nadzieje ze nie bedziesz w ich sytuacji i nadal potwierdzam ze masz racje co do cen w twoim regionie ale bedzie mala korekta 1-2grosze i tego nieunikniesz. co do planowanej korekty wiele osob mowi ze po 20maja ruszy eksport skad te zapewnienia to ze paru eksporterow ma wieksze zamowienie i o tym mowi czy wplyw tempeartury na poludniu europy ma tez znaczenie poki co jedynym wyznacznikiem jest powoli rosnacy kurs euro a tak poza tym to od 15 temp.idzie to gory pow.20 stopni i do tego burze ale to tylko prognoza ktora moze sie zmienic Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech kilku producentów napisze jaka naprawdę jest cena dla stałych odbiorców i tych "okazyjnych"- którzy dostają najtaniej. Tylko prawdę proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, ze hodowcy prawdy nie piszą. Tylko zanim o cenach powiem, to chciałbym powiedzieć, że wielka szkoda, iż polemika na tym forum zanika i ustępuje miejsca negatywnym emocjom

Jutro sprzedaję 150 skrzyn z dowozem w cenach

S - 0,3

0 - 0,27

Ia - 0,2

Ib - 0,17

IIa - 0,15

Zapasu dużego nie mam ale magazyn się wypełnia małym jajiem; duże schodzi normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie prawdę to proszę 1a na dziś miało być 0,23 a jest 0,21 itd. oczywiście dla stałych odbiorców,zawsze pisze tak po ile uda mi się sprzedać i nie inaczej.Gdybym miał nadwyżkę i nuż na gardle to pewnie bym dał taniej,ale nie muszę.Przez ostatni rok miałem tyle że dziś nie muszę się dusić i płakać że 1a jest w tej chwili po 0,21.Wiem że w tym biznesie raz na wozie raz pod,ale nikt mi nie powie że 1a można kupić po 0,15.Miałem wczoraj tel od handlarza z propozycją za 2b po 0,13 wyśmiałem go!dziś rano przyjechał i wziął dwie palety 2b po 0,16.Ja za swój towar nie chce ani mniej ani więcej niż cena na rynku,tylko po co takie głupie podchody i sztuczne zaniżanie ceny.Ktoś za bardzo wierzy w cudowną moc sprawczą tego forum.Pozdro dla Jajcarka i Biedronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jestes malo wiarygodny jaki hadlarz przyjejedzie po 2 palet i czym chyba taki co na bazary jezdzi

I czy twoje kryterium frajerstawa sie zmienilo

Niedawno kilka dni temu pisales ze tendencja nie jest spatkowa a nawet odwrotna jak to sie ma do opuszczania ceny u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jajcarka spuszczam zasłonę milczenia i nie tylko!! Widzę że ta wysoka cena która tak długo trwała odbiła się na twojej psychice.Dobrze ci radze przejdz na cebulę,albo truskawkę,bo boję się co będzie z tobą za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies konkrety ? Przecierz to ty wyzywasz od frajerow i to ty pisales ze tendencja spadku ceny jaj jest odwrotna to po co sprzedajesz taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odpuscie SOBIE Kolego Simonie Jajcarek i Biedronka przerzucja towar tirami i nie masz co dywagowac ze prawdy nie pisza podalbym Tobie pare adresow abys mogl sie przekonac ale co to da kazdy z nas prawde pisze to ze KOlega Biedronka nie zyluje hodowcow a placi cene jaka mu zaproponuja bo taki region a Kolega Jajcarek zyluje swoich hodowcow bo tam rzadzi to inna sprawa A Kolega Simon ma taka cene bo w jego regionie nie ma duzych hodowcow i nie ma tak zazartej walki jak na slasku i co tu wiecej pisac.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Konkrety na śląsku są takie:

XXL- 0,30

XL- 0,25

1A- 0,18

1B- 0,15

2A- 0,13

Ale są tez tacy dla których takie ceny to żadne ceny i proponują 1A-0,15.

Jeżeli dalej na punktach będzie taka sprzedaż jak jest to do końca tygodnia będzie taka cena. Proszkownie płacą od 2,5zł do 3zł za kilogram i wielkich ilości nie odbierają też czekają.

Cena z kwietnia w rejonie Poznania i Ciechanowa 1A-0,21 teraz to 0,18 do max 0,20.Wszystkie ceny netto.

 

BYŁO MIŁO ALE SIĘ SKOŃCZYŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 30 zł za 1 skrzynkę 1 b to to dobra cena , bo słyszałem że kawałek od Warszawy jeden z potentatów hurtowych (kobieta ) większym odbiorcom to wystarczy aby wiedzieć o kogo chodzi tak osusza magazyny hodowców no cóż jeżeli to prawda to sami sobie są winni ponieważ nigdy nie należy wiązać się z tylko z jednym odbiorcom- w tym przypadku exportem.

Proszę o potwierdzenie informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem majowym były oferty z mazowieckiego mix 2a i1b po 0,13 i to z dowozem. Co by nie mówić taka sytuacja jest spowodowana tym że hodowcy zarabiali na tyle dobrze że mogą sobie pozwolić teraz na takie coś. W porównaniu do zeszłego roku nie ma nic niezwykłego w takich spadkach cen. To oczywiście odbije się w cenach jak wszystko ruszy po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię tirowe ilości jajek klasy M i S na eksport. Płatność gotówką przy załadunku. Towar odieramy własnym transportem. Możliwość całorocznej współpracy. Proszę o konkretne oferty na e-mail lub tel +48501268478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...