Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:13 Pią 17 Wrz 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 1448, 1449, 1450  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 07:27 Wto 6 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Tak tak partyzantka to jest 1a , 1b , 2a , 2b . NIE MA TAKICH KLAS są klasy wagowe XL , L ,M , S a dzielenie tych klas na pół to oszustwo .
Znam pakownie która dostała 30 tysi za takie numery i oby tak dalej .

Jest jeszcze takie coś:

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 r.
ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj

Artykuł 4
Klasyfikacja jaj klasy A według masy

2. Klasę wagową podaje się za pomocą odpowiednich liter lub nazw określonych w ust. 1 bądź też przez ich połączenie, i może być ona uzupełniona odpowiednimi zakresami wagowymi. Można użyć innych dodatkowych oznaczeń, pod warunkiem że oznaczenia takie nie będą mylone z literami lub opisami określonymi w ust. 1 oraz będą zgodne z przepisami dyrektywy 2000/13/WE.

3. W drodze odstępstwa od ust. 1, jeżeli w jednym opakowaniu znajdują się jaja klasy A o różnej wielkości, podaje się minimalną masę netto jaj w gramach, a na powierzchni zewnętrznej opakowania zamieszcza się opis „Jaja różnej wielkości” lub podobny opis.

I Morus by napisał, że te twoje klasy wagowe wiesz gdzie możesz sobie wsadzić... I tu się z nim zgadzam, bo to jak widzisz nie jest oszustwo i jest zgodne z prawem pomijanie wag XL, L, M i S.

A mandaty płaci się wówczas kiedy się je przyjmuje (bo np nie zna się prawa). A takiego obowiązku w tym kraju nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:17 Wto 6 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak partyzantka to jest 1a , 1b , 2a , 2b . NIE MA TAKICH KLAS są klasy wagowe XL , L ,M , S a dzielenie tych klas na pół to oszustwo .
Znam pakownie która dostała 30 tysi za takie numery i oby tak dalej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 05:38 Wto 6 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Jajeczny,
Zgadza się. Przytoczone przez Ciebie rozporządzenie jest powszechnie znane.
Domyślam się więc, że Ty kupujesz niesort i sam go klasyfikujesz zgodnie z odpowiednimi wagami ?

Laughing Laughing Laughing

Kupuję w większości jajka z innych zakładów pakowania. Zaskoczony? A z nielicznym niesortem robię dokładnie tak jak napisałeś. Sortownica i drukarka również są obowiązkowe w zatwierdzonych zakładach pakowania więc dla mnie nie stanowi to problemu. Taką działalność wybrałem, więc narzucone odgórnie obowiązki nie są dla mnie zaskoczeniem. Ale niektórym tu wypowiadającym się niezmiernie się dziwię... Czyżby szerząca się partyzantka? To by tłumaczyło pojawianie się taniego jajka na rynku detalicznym. Te wszystkie operacje i raporty jednak kosztują.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 16:57 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajeczny,
Zgadza się. Przytoczone przez Ciebie rozporządzenie jest powszechnie znane.
Domyślam się więc, że Ty kupujesz niesort i sam go klasyfikujesz zgodnie z odpowiednimi wagami ?

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 15:38 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny, wszystko się zgadza, tylko teoria swoje, a praktyka swoje.
To, że ktoś posiada wagę do ważenia wcale nie oznacza w domyśle, że jej używa - przepis nie nakazuje tego wprost.
On ma to posiadać, a czy używa to insza inszość tak samo jak udowodnienie tego... Wink Nie udawajmy, że nie wiemy wszyscy jak się to odbywa...
Finalnie jajko zapakowane ma spełniać wymagania jakościowe. Wink
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 15:21 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Oj ziomek jajeczny cieniutki jesteś, oj cieniutki twoje paragrafy to wiesz gdzie ja mam .....

Moje to możesz mieć gdzie chcesz, ale te inne obowiązujące radziłbym tam nie wsadzać bo potem bardzo boli... Finansowo. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 15:05 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ziomek jajeczny cieniutki jesteś, oj cieniutki twoje paragrafy to wiesz gdzie ja mam .....
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 12:45 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie wklejać pierdoły bo jaja idą do góry .
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:34 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
...co drugi wpis to jest jakiś chorych paragrafów i polityki

Zostań cudotwórcą i uzdrów. A może najzwyczajniej z Tobą coś nie tak? Bo na ogół jak się z czymś nie radzi to się neguje wszystko dookoła. Czyli paragrafy są złe, polityka zła, szef zły, żona zła... A ja jestem super. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 09:11 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to jest forum odnośnie cen a tu co drugi wpis to jest jakiś chorych paragrafów i polityki
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:26 Pon 5 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="thunder13"]
Yoyo napisał:
zakład pakowania napisał:
jajeczny napisał:
No i po to są te "niepotrzebne rejestry" by głupków i partyzantów z rynku wyeliminować. I Yoyo pewnie już się zes...ał. Laughing Laughing Laughing

Yoyo zarejestrował pakownie jako jeden z pierwszych w kraju i do tej pory nie miał z jej prowadzeniem żadnych problemów.
I faktycznie, przydałoby się wyeliminowanie niektórych głupków i partyzantów z rynku, którzy nie potrafią nawet przesortować towaru w swojej pakowni.

a po co mają sortować już posortowane? Aby przełożyć w swoje wytłaczanki i opakowania chyba tylko. Poza tym jak dawca jaja posortował, ostęplował i jeszcze gratis wytłaczanke dał to po co mają się wysilać bardziej niż wypchnąć handlarzowi z marżą?
Zdaje się że są owszem sortownie, które wezmą niesiort,. Ale tego musi być pokaźna liczba i raczej za takie coś już odpowiednio mniej płacą- zazwyczaj tyle samo jak na przemysł.

Tak dla odświeżenia wiedzy, bo dyskusja dąży donikąd:

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 r.
ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj

Artykuł 5

1. Jedynie zakłady pakowania klasyfikują i pakują jaja oraz etykietują ich opakowania.
Jedynie przedsiębiorstwa spełniające warunki określone w niniejszym artykule są zatwierdzone jako zakłady pakowania.

2. Właściwy organ pozwala zakładom pakowania na dokonywanie klasyfikacji jaj i przydziela kod zakładu pakowania wszelkim podmiotom gospodarczym dysponującym odpowiednimi pomieszczeniami i wyposażeniem technicznym do dokonywania klasyfikacji jaj według jakości i wagi. Wyposażenie techniczne służące do klasyfikacji jaj według wagi nie jest wymagane w przypadku zakładów pakowania pracujących wyłącznie dla przemysłu spożywczego i niespożywczego.
Właściwy organ przydziela zakładowi pakowania kod zakładu pakowania z kodem początkowym odpowiadającym danemu państwu członkowskiemu zgodnie z pkt 2.2 załącznika do dyrektywy Komisji 2002/4/WE.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:14 Nie 4 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kremowa ściółka, detal..
XXl -90gr
Xl - 80gr
L - 70gr
M - 60gr
S- 40-50gr

Mały hurt, 10-15gr od ceny w detalu... szkoda mi życia dla użerania się o grosik z handlarzem... No ale nie ta ilość coby za 20gr sprzedawać z zyskiem. Poza S-kami i M-kami towar idzie na bieżąco i trudno ustykać nawet dla odbiorców detalicznych.
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 08:18 Nie 4 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brąz L 29/30 M 20/21
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 08:14 Nie 4 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak kolego piszesz szukają jeszcze leszczy żeby gdzie kupić tanie jajo !!! Od przyszłego tygodnia przetwórnie ceny do góry klasa A 3.10 klasa B 2,60
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 07:15 Nie 4 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoni pośrednik i pyta o jasna L ściółkę, powiedziałem 40gr., wyśmiał mnie i powiedział, że może dać 30gr. jak mu przywiozę Smile Grzecznie sobie powiedzieliśmy co myślimy o tej cenie i do transakcji nie doszło Smile

Ceny na dziś ( jajko brązowe )

Xxl -42gr
Xl - 36gr
L - 31gr
M - 22gr

Chodzą słuchy, ze zaczynaja się poszukiwania za jajkiem ( sam miałem w rym tyg . 3 telefony z zapytaniem o ilości hurtowe )
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:09 Sob 3 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Yoyo"]
jajeczny napisał:
No i po to są te "niepotrzebne rejestry" by głupków i partyzantów z rynku wyeliminować. I Yoyo pewnie już się zes...ał. Laughing Laughing Laughing

Yoyo zarejestrował pakownie jako jeden z pierwszych w kraju i do tej pory nie miał z jej prowadzeniem żadnych problemów.
I faktycznie, przydałoby się wyeliminowanie niektórych głupków i partyzantów z rynku, którzy nie potrafią nawet przesortować towaru w swojej pakowni.

a po co mają sortować już posortowane? Aby przełożyć w swoje wytłaczanki i opakowania chyba tylko. Poza tym jak dawca jaja posortował, ostęplował i jeszcze gratis wytłaczanke dał to po co mają się wysilać bardziej niż wypchnąć handlarzowi z marżą?
Zdaje się że są owszem sortownie, które wezmą niesiort,. Ale tego musi być pokaźna liczba i raczej za takie coś już odpowiednio mniej płacą- zazwyczaj tyle samo jak na przemysł.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:33 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z pierwszych i jeszcze nie ogarnia rejestrów i trzęsie portkami przed kontrolami? To faktycznie ciężki przypadek.

No raczej chyba nie.
Ale widać, że Ty nie ogarniasz tego, co czytasz.
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 13:53 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Yoyo"]
jajeczny napisał:

Jeden z pierwszych i jeszcze nie ogarnia rejestrów i trzęsie portkami przed kontrolami? To faktycznie ciężki przypadek.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 13:33 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zesraj.ą się zakłady pakowania co kąbinują na HDI lub biorą 1PL od 3 mikromini producentów co mają 1000 szt kurki i robią z nich 20 000 szt
ZNAMY TAKICH NIE Laughing Laughing Laughing Laughing Razz
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 13:28 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="zakład pakowania"]
jajeczny napisał:

Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 13:10 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
...Ja wiem, że my tu wszyscy sobie jaja robimy, ale tylko nieliczni robią to profesjonalnie i odpowiedzialnie.

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 13:06 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
...
Jajeczny,
widzę, że lubisz od czasu do czasu udowadniać, że masz problem z myśleniem.
Zamiast likwidować prawo drogowe, może lepiej wprowadzić obowiązek niezbędnych do prowadzenia auta rejestrów. Proponuję przed każdym uruchomieniem samochodu, wypełniać rejestr sprawdzenia zasznurowanych sznurówek. Niezasznurowane buty mogą być przecież przyczyną wypadku z powodu wyśliźnięcia się nogi z buta podczas hamowania. Podobnie zresztą, jak źle ustawiony fotel kierowcy. Należy więc chyba wprowadzić rejestr ustawiania siedzenia kierowcy. Myślę, że przed ruszeniem w drogę każdy kierowca powinien taki rejestr wypełnić. O słuchaniu radia w aucie podczas podróży to już nawet nie wspomnę. Toż to się aż prosi o osobny rejestr, który powinien być sprawdzany podczas każdej kontroli drogowej. Zbyt głośne słuchanie muzyki, może spowodować naszą dekoncentrację, przez co narażamy innych użytkowników drogi na bardzo poważne niebezpieczeństwo. Powinniśmy więc każdorazową manipulację gałką zmiany głośności radia, odnotować w odpowiednim rejestrze.

No to pojechałeś, że klękajcie narody Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Może ty naprawdę zmień branżę, bo naprawdę już na mózg się rzuca. Myślę, że najodpowiedniejsza branża dla Ciebie to taka, która nie będzie miała nic wspólnego z żywnością. Strach się bać takiego braku odpowiedzialności. No ja bym jajek już u Ciebie nie kupił. Ja wiem, że my tu wszyscy sobie jaja robimy, ale tylko nieliczni robią to profesjonalnie i odpowiedzialnie.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 13:04 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Ponadto jeśli podczas kontroli pakowni chcą Ci trzepać rejestry stada to jest to nadużycie, bo w świetle prawa jest to inny departament i inne przepisy - oddzielna kontrola. Ty z rejestrów fermowych musisz na dobrą sprawę udostępnić ilości wprowadzanego towaru na pakownie w ilości ogólnej ! Smile Bo jako ferma nie produkujesz jaj kl. M i L, a tylko jajo kurze.

Mam nadzieję że pomogłem.

Demiurg,
oczywiście, że masz rację.

A jak to wygląda w praktyce ? Znasz jakąś pakownie, która odbiera niesort od producenta ? Wszystkie pakownie, z którymi do tej pory współpracowałem, chciały/chcą mieć jajko pięknie posortowane, bo same nie mają ochoty bawić się w ważenie jaj no bo po co im inwestować w sortownice, czas i ludzi potrzebnych do sortowania jaj.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 12:57 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Demiurg napisał:

Nie musisz mieć pakowni żeby wprowadzać to w rynek, stricte z definicji...
Sprzedaż na wybijalnie też jest wprowadzaniem w rynek. Wiele ferm żyje w 90% z kontraktów tam tylko.

Skoro ich na to stać.
Jak to ktoś mądry przed chwilą napisał, chodzi o to: "A jeśli chodzi o wartość jajka to dla mnie ma taką, ażeby z jego sprzedaży zostało na rachunki, dostatnie utrzymanie własnej rodziny i pracowników. To akurat nie jest skomplikowane, jeśli chociaż trochę zna się podstawy matematyki."

Mnie niestety nie stać na to, żeby oddawać jajko po 20 gr. na przemysł.

Przy 300 tys. + to musisz to robić, uwierz mi. Smile
To się opłaca kwestia skali, ale musisz produkować naprawdę dużo.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 12:55 Pią 2 Paź 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Nie musisz mieć pakowni żeby wprowadzać to w rynek, stricte z definicji...
Sprzedaż na wybijalnie też jest wprowadzaniem w rynek. Wiele ferm żyje w 90% z kontraktów tam tylko.

Skoro ich na to stać.
Jak to ktoś mądry przed chwilą napisał, chodzi o to: "A jeśli chodzi o wartość jajka to dla mnie ma taką, ażeby z jego sprzedaży zostało na rachunki, dostatnie utrzymanie własnej rodziny i pracowników. To akurat nie jest skomplikowane, jeśli chociaż trochę zna się podstawy matematyki."

Mnie niestety nie stać na to, żeby oddawać jajko po 20 gr. na przemysł.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 1448, 1449, 1450  Następny
Strona 58 z 1450

Skocz do: