Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dziś pryskałem pumo pszeniczkę- puma z przed 2 lat stary zapas ale coś z nią bylo nie tak bo miała konsystencję serwatki i i na sitach opryskiwacza znajdowałem coś podobnego do waty - kolor biały nie rozpuszczalne albo mało rozpuszczalne - czy wiecie co mogło się stać miał już ktoś takie doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarki jak dawałeś ccc to możesz jeszcze poczekac i z dawką nie ma co szaleć 200 gram etefonu wystarczy,dawałem w sobote na żyto super efekt zatrzymało go fajnie,nieopryskane15 . centymetrów wyższe .jest mokry maj więc etefon nie zaszkodzi,na suszy nie polecają bo przyśpiesza żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś pryskałem pumo pszeniczkę- puma z przed 2 lat stary zapas ale coś z nią bylo nie tak bo miała konsystencję serwatki i i na sitach opryskiwacza znajdowałem coś podobnego do waty - kolor biały nie rozpuszczalne albo mało rozpuszczalne - czy wiecie co mogło się stać miał już ktoś takie doświadczenia

 

Przemarzła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarki jak dawałeś ccc to możesz jeszcze poczekac i z dawką nie ma co szaleć 200 gram etefonu wystarczy,dawałem w sobote na żyto super efekt zatrzymało go fajnie,nieopryskane15 . centymetrów wyższe .jest mokry maj więc etefon nie zaszkodzi,na suszy nie polecają bo przyśpiesza żniwa

od kilku lat nie stosuje CCC mówisz że 200g to=0,42 l/ha , ja myślałem o max dawce czyli 360g etefonu co =0,75l/ha Agrotefonu w fazie drugiego kolanka nigdy jeszcze nie kropiłem pszenicy tą substancją ,jak się zachowuje pszenica po takim zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było wczoraj T1 : 1,0 opera +0,35 Flexity +0,3 Moddus ,zobaczymy jak podziała , na ładniejsze kawałki dodałem jeszcze 0,4 tango star ,a na najładniejsze dałem 1,5 opera +0,35Flexity +0,5 Corbel ponad tydzień temu zobaczymy czy będą różnice ,jest mokro i fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła atakuje i mączniak,septoria narazie chyba się nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarki myślałem że wcześniej czymś skracałeś jak tak to pasuje dać koło 300g.co do fazy to najlepiej dac wtedy kiedy pszenica najwięcej przyrasta.etefon działa kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek flexity+corbel to mączniaka na pół podkarpacia załatwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarki myślałem że wcześniej czymś skracałeś jak tak to pasuje dać koło 300g.co do fazy to najlepiej dac wtedy kiedy pszenica najwięcej przyrasta.etefon działa kilka dni.

dzięki więc ''pełne'' drugie kolanko dam , chyba że zdecyduje się na modus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli puma mi przemarzła to jaka jest jej skuteczność bo pryskałem pszeniczke ale zastanawiam się nad popryskaniem jeszcze raz dał bym już mniejszą dawkę pumy kupionej teraz na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie. środki różnie reagują na przymrozek. Jedne działają potem normalnie jedne słabiej a inne wcale. Nie przewidzisz tego. Poczekaj zobaczysz za parę dni czy chwasty przyhamowało czy idą w górę. Jak tak to potrzebna będzie poprawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest z ETEFONAMI {cerone,agrotefon} bo nie daje mi to spokoju

mówi się że przyspieszają żniwa {POSTARZAJĄ KOMÓRKI}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli puma mi przemarzła to jaka jest jej skuteczność bo pryskałem pszeniczke ale zastanawiam się nad popryskaniem jeszcze raz dał bym już mniejszą dawkę pumy kupionej teraz na dniach

nie chcę cię martwić ale niektóre środki robią się też o wiele mocniejsze, jest też taka możliwość że puma dla pszenicy stanie się zabójcza, musisz poczekać, ja osobiście takiego środka do opryskiwacza bym nie wlał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i kiedy chronicie przenice od grzybów? Kiedy pierwszy zabieg?

 

Bo u mnie wyglada poki co super, ale widze ze od spodu ją mączniak bierze i na dolnych liściach pojawiają się zółto-rdzawe plamy.

 

Tak myśle czy by jej nie zapodać takiego mixa: Artea0,4l/ha+amistar0,6l/ha. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na T2 byłby O.K.

ja dałem capalo po nim będzie swing i chyba artea na kłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. pryskałem pszenicę apyrosem dawka 13,3 g\h + mustang ale miotły nie bardzo wzięło.Powtórzyć oprysk jeszcze raz i jakim preparatem czy jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z niedobitkami chabra bławatka w pszenicy ozimej po jesiennym zabiegu maraton+maczuga pszeniczka drugie kolanko ma juz 4-5 cm nad ziemią i moje pytanie czym to potraktować?? czy mustang w takiej fazie bedzie bezpieczny dla pszenicy czy zostaje tylko lontrel?? dzis dzwoniłem do doradcy DowAgroSciences i kazał dać 0,6L mustang + 0,1L lontrel czy ktos praktykował taką mieszanine w tak puznej fazie rozwojowej zboża?? chociaż patrząc za okno zastanawiam sie czy w tym miesiącu wogule da sie wjehać z opryskiwaczem w pole, podobno lepsza pogoda dopiero w czerwcu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co sądzicie o przestawieniu się na trzy zabiegi grzybowe bo przytej pogodzie to nawet najlepsze środki więcej niż 3 tygodnie nie wytrzymają.Na t1 poszło o.5 l input+0.5 fandango co byście polecili w miare ekonomicznie żeby wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wystarczy prysnac jak sie deszcze skoncza i bedzie ok nie wiadomo co z ta pogoda, kiedys u mnie nie bylo pryskane ani razu i pszeniczka byla oki a np w zeszlym roku tam gdzie bylo raz pryskane od grzyba mocnym srodkiem 7 ton a gdzie nie bylo cos ok 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest ze zkracaniem pszenicy jak za wcześnie to sie kłos skruci czy jak za póżno, bo gościu mówi że jak wcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze plantacje po obfitych deszczach? U mnie pełno grzybu wylazło, jak przestanie padać to pryskam Duettem Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jak to jest ze zkracaniem pszenicy jak za wcześnie to sie kłos skruci czy jak za póżno, bo gościu mówi że jak wcześnie

 

musisz rozciąć delikatnie zdzblo.. jak klos ma wiecej niz 1 cm to stosujac ccc redukujesz pieterka... trzeba zaczekac i ok 20-25 maja pociągnąć modusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam Wasze plantacje po obfitych deszczach? U mnie pełno grzybu wylazło, jak przestanie padać to pryskam Duettem Ultra.

 

A kiedy przestanie padac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie polecili na teraz na grzyby w miare tanio i skutecznie? Moze przestanie lac i da sie opryskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...