Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:48 Czw 5 Gru 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 1336, 1337, 1338  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio8

PostWysłany: 15:36 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest cenanienaceny ma racje i skończmy licytacje. Biedak jest biedakiem niezależnie czy produkuje czy jest handlarzem. Ja znam takich producentów, którzy na słowo detal tarzają się ze smiechu i mogliby kupić niejednego wielkiego handlarza. Grunt to potrafić pracować, a nie zajmować się interesami nie majac o nich pojęcia.
Jajeczny znowu się zgodzę z Twoja teoria. U mnie promo na swieta +0,05 ale nie wszyscy docenili wiec zapytałem czy chcą +0,10 😉
Jest to dokładnie kolejna bzdura żeby w okresie przedświątecznym kiedy staje się na głowie żeby dla wszystkich wystarczyło, bierze się kolejne ryzyko ze zostanie się z towarem itp itd ROBIĆ PROMO w dol ! Niektórych poniosło i dali 2,10 za m10 na punkty na które ja nawet za 0,50 pewnie bym nie zawiózł 😃
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo

PostWysłany: 14:33 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Hodować miliony i odstawiać handlarzom bez zysku? Obecnie producent może przetrwać bo sprzedaje nie tylko w hurcie. Co innego jakby hurt gwarantował ceny powyżej kosztów, ale na to są coraz mniejsze szanse.
Nic dodać, nic ująć.

No i jajeczny sam sobie odpowiedziałeś. Skoro sama produkcja nie przynosi zysku, to znaczy, że czas na jakieś zmiany:
jajeczny napisał:

Jeżeli oddaje bez zysku tzn, że to nie jest to czym powinien się zajmować. No chyba, że lubi pracować charytatywnie. [...]
Dzisiaj zysk z produkcji jest wtedy, gdy się omija pośrednika.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:00 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
Yoyo napisał:
...Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?

Jestem i nadal tak twierdzę. Ktoś kto zajmuje się wszystkim to niczym nie zajmuje się dobrze.
dobrze czyli jak? Hodować miliony i odstawiać handlarzom bez zysku? Obecnie producent może przetrwać bo sprzedaje nie tylko w hurcie. Co innego jakby hurt gwarantował ceny powyżej kosztów, ale na to są coraz mniejsze szanse.

Jeżeli oddaje bez zysku tzn, że to nie jest to czym powinien się zajmować. No chyba, że lubi pracować charytatywnie. A te przetrwanie, o którym piszesz to jest to jajko np w Kauflandzie po 2,99 za 10 szt? To teraz odda dla handlarza za 0,16gr. Zamiast podnieść cenę bo na Wielkanoc każdy jajko kupi i zje to toczy się wyścig kto sprzeda taniej. Śmiech na sali... Prawdziwy handlarz w tym nie będzie uczestniczył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13

PostWysłany: 13:45 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Ludzie przestańcie te spiny prawda jest tak za jak masz w chu..j kury a cena jest zajebista to jest super a jak cena jest (słowo zostało usunięte)..wa to tu i tu jest do dupy, oczywiście przy małym zabezpieczeniu finansowym można wtedy stracić płynność a zatem wszystko, ale do odważnych świat należy, a dzisiaj cena jest taka że czasami tira zapłacisz drożej jak 1 skrzynkę

A co do cen to naprawdę chciałbym zobaczyć po świętach cenę jednocyfrową (na chwilkę) może tego potrzeba żeby coś się zmieniło
oj, byłby bul dupy Wink, ale ofc taka cenka jednocyfrowa te 2 tygodnie powinna się utrzymać dla zdrowotności jak to mówią
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:37 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie przestańcie te spiny prawda jest tak za jak masz w chu..j kury a cena jest zajebista to jest super a jak cena jest (słowo zostało usunięte)..wa to tu i tu jest do dupy, oczywiście przy małym zabezpieczeniu finansowym można wtedy stracić płynność a zatem wszystko, ale do odważnych świat należy, a dzisiaj cena jest taka że czasami tira zapłacisz drożej jak 1 skrzynkę

A co do cen to naprawdę chciałbym zobaczyć po świętach cenę jednocyfrową (na chwilkę) może tego potrzeba żeby coś się zmieniło
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 11:31 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Yoyo napisał:
...Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?

Jestem i nadal tak twierdzę. Ktoś kto zajmuje się wszystkim to niczym nie zajmuje się dobrze.
dobrze czyli jak? Hodować miliony i odstawiać handlarzom bez zysku? Obecnie producent może przetrwać bo sprzedaje nie tylko w hurcie. Co innego jakby hurt gwarantował ceny powyżej kosztów, ale na to są coraz mniejsze szanse.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 11:10 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoyo

PostWysłany: 09:10 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam Panie i Panowie hodowcy ostatnia prosta przed świętami ? Jakie stany magazynowe ? Jakie prognozy na najbliższe 2 tygodnie ?
Przypominam, że niedługo majówka. Oj będzie się działo.

Widzę że na forum została tylko garstka osób. A gdzie się podziali Ci, którzy jeszcze niedawno głośno krzyczeli, że tylko ilość się liczy ? Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 05:37 Czw 18 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/raport-coraz-wiecej-kur-niosek-hodowanych-ekologicznie,2610019,4199
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:43 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
misio8 napisał:
Yoyo napisał:
... po świętach będzie rzeź- kur, albo hodowców (lub jedno i drugie).

Stało się to, o czym pisałem od dawna. Bezmyślne zwiększanie produkcji to nie rozwój- to głupota.
Są inne sposoby rozwoju w produkcji jaj konsumpcyjnych.

Yoyo rzeź absolutna będzie. Jakże ja się z Toba zgadza z ta produkcja. Wszyscy Ci co naje.... po dach obsad powinni teraz ogłosić upadłość i dostać zawiasy jako nauczkę stricte biznesowa, żeby normalnym przedsiębiorcom nie smrodzic, bo ja mam osobiście dosyc tłumaczeń klientowi czemu ma zapłacić 15gr więcej niż innym. W zasadzie to skończyłem dyskusje nawet z największymi klientami- nie pasuje to szukaj frajera co da wolny wybieg L 10gr taniej niż ja klatkę M, bo takich jest w tej chwili od groma.
Kremowe jajka to już w ogóle poleciały i słyszałem propozycje po 16 za L hahaha

Generalnie raczej się nie pomyliłem w swoich wróżbach zatem powiadam Wam:
Po majowce M-0,10-0,12 L-0,16-0,18
a niech będzie, na zdrowie, przestałem się już przejmać tym wszystkim. Ja sprzedam (stali zawsze przyjdą i dla nich jest) inni niech się martwią. Już 2 handlarzy z mojej okolicy odpadło na te święta, zobaczymy dalej (znaczy się nie widać, żeby handlowali, oczywiście ode mnie nie brali bo za drogo Mr. Green ). No ale i tak niektórzy wyznają i będą wyznawać zasadę, że liczy się tylko ilość i jajo to jajo, każde jest takie samo (nie chodzi o kolor).
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 13:42 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Chodziło mi lojalnych

Wątpliwe.
Braknie na wakacjach, ale co z tego jak detal będzie dalej marny.
Na jesieni znowu będzie jajka od groma, a detal dalej będzie stał- już się nie odbuduje i to co mogę polecić wielu osobom, które myślą ze coś z tego jeszcze będzie- zmienić branże, bo nie będzie. Jedyne co bedzie to coraz więcej kredytów i coraz więcej upadłości
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:00 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi lojalnych
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 12:59 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
misio8 napisał:
Yoyo napisał:

Stało się to, o czym pisałem od dawna. Bezmyślne zwiększanie produkcji to nie rozwój- to głupota.

Yoyo rzeź absolutna będzie. Jakże ja się z Toba zgadza z ta produkcja. Wszyscy Ci co naje.... po dach obsad powinni teraz ogłosić upadłość i dostać zawiasy jako nauczkę stricte biznesowa, żeby normalnym przedsiębiorcom nie smrodzic, bo ja mam osobiście dosyc tłumaczeń klientowi czemu ma zapłacić 15gr więcej niż innym. W zasadzie to skończyłem dyskusje nawet z największymi klientami- nie pasuje to szukaj frajera co da wolny wybieg L 10gr taniej niż ja klatkę M, bo takich jest w tej chwili od groma.

Na jesieni towar tylko dla lokalnych
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:41 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:39 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:34 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rekordowo-wysoka-kwartalna-liczba-niewyplacalnosci-polskich-firm,170500.html

Dobra zmiana!!!

przeor jaka dobra ja się pytam 😁 najlepsza ever!!!

Nie chce mi się tego nawet czytać, bo ich całokształt mnie osłabia, ale czy napisali ile sklepów, cukierni i innych zamknęli ?

Kupiłem właśnie L10-0,20+moja paka na piątek od stałego- jego propozycja, nie moja. Zaczyna się impreza
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 08:47 Wto 16 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rekordowo-wysoka-kwartalna-liczba-niewyplacalnosci-polskich-firm,170500.html

Dobra zmiana!!!
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:39 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 20:22 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenki hmmm już spływają zapytania o L po 18 po świętach. Będzie supcio.
Niech dalej piszą w radio i mówią w gazecie ze jajka tanieją to na 100% zarobimy. Ehh
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 20:20 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
thunder13 napisał:
to co ja jako obywatel mam siedzieć cicho i przyzwalać na rozdawnictwo moich pieniędzy? To chyba nie o to chodzi. Pewnie, że nauczyciel jak i rolnik, jak i inny ma prawo godnie zarabiać.

No i właśnie dlatego nauczyciele strajkują. Rząd rozdaje Twoje pieniądze na lewo i prawo, ale za pracę nie chce godnie wynagradzać.
Tylko, że budżetówka sobie zrobiła folwark i jak coś nie po jej myśli to strajkuje regularnie utrudniając funkcjonowanie innym, a czy handlarz, piekarz czy inny przedsiębiorca prywatny tak postępuje? Przecież nikt ich siłą nie trzyma. Rolników strajkujących też każdy ma w d... bo to dział prywatny (dowalą im obowiązków jeszcze), a czy tak samo postąpią z nauczycielami? Bardzo wątpliwe. Wszędzie tam gdzie dawane są ochłapy w postaci socjalu i dodatków tam jest jakiś problem bo zawsze jest za mało. Tylko nikt nie chce przyjąć do wiadomości, że im więcej rząd da pieniędzy niczyich tym więcej zabierze od tych samych beneficjentów którym dał (nie od razu ale sukcesywnie).

Przecież nikt nie broni sektorowi prywatnemu strajkować. Problem w tym, ze prywaciarze w tym kraju nie wiedza co to jest jednomyślność tak jak np. Włosi
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 19:07 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
thunder13 napisał:
to co ja jako obywatel mam siedzieć cicho i przyzwalać na rozdawnictwo moich pieniędzy? To chyba nie o to chodzi. Pewnie, że nauczyciel jak i rolnik, jak i inny ma prawo godnie zarabiać.

No i właśnie dlatego nauczyciele strajkują. Rząd rozdaje Twoje pieniądze na lewo i prawo, ale za pracę nie chce godnie wynagradzać.
Tylko, że budżetówka sobie zrobiła folwark i jak coś nie po jej myśli to strajkuje regularnie utrudniając funkcjonowanie innym, a czy handlarz, piekarz czy inny przedsiębiorca prywatny tak postępuje? Przecież nikt ich siłą nie trzyma. Rolników strajkujących też każdy ma w d... bo to dział prywatny (dowalą im obowiązków jeszcze), a czy tak samo postąpią z nauczycielami? Bardzo wątpliwe. Wszędzie tam gdzie dawane są ochłapy w postaci socjalu i dodatków tam jest jakiś problem bo zawsze jest za mało. Tylko nikt nie chce przyjąć do wiadomości, że im więcej rząd da pieniędzy niczyich tym więcej zabierze od tych samych beneficjentów którym dał (nie od razu ale sukcesywnie).
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 18:51 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:37 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Yoyo"]
thunder13 napisał:
misio8 napisał:

[...] Co do nauczycieli, niech zmienią pracę wezmą kredyt jak im źle. [...]

Ja też jestem za tym. Jak im źle, to niech odejdą. Albo nie, lepiej ich za wczasu wszystkich pozwalniać. Za karę.
No bo po co nam nauczyciele ? Po co nam w ogóle szkoły ? Przecież możemy dzieci w domach uczyć. A w zasadzie to po co nam w ogóle wyedukowane społeczeństwo ? W średniowieczu mało kto umiał pisać i czytać i też się jakoś żyło.

A co do nauczycieli i kredytów, to znajomemu nauczycielowi nie chcieli dać nawet kredytu na telewizor, bo za mało zarabia. O kredycie na własne mieszkanie nie ma co nawet marzyć. I po co te brednie premiera o godnym życiu ?
to co ja jako obywatel mam siedzieć cicho i przyzwalać na rozdawnictwo moich pieniędzy? To chyba nie o to chodzi. Pewnie, że nauczyciel jak i rolnik, jak i inny ma prawo godnie zarabiać. Przecież nikt mu tego nie broni. Średniowiecze wbrew pozorom nie było takie złe Wink. Edukacja w PL się zatrzymała kilka lat temu i nic nie wskazuje na jej renesans. Mało tego nauczyciele z powołania (ci co naprawdę coś chcą zmienić), dostają po łapach przez ten strajk od starych dziadków przyspawanych do stanowiska i często to oni najmniej zarabiają, a nie ci co strajkują. Tak jest skonstruowana karta nauczyciela i wszelkie dodatki i to trzeba by było pierw zlikwidować, a nie tłoczyć pieniądze tak jak w górników. Ale co ja będę mówił o nauczycielach, to samo jest w rolnictwie, urzędach i innych działalnościach...

A wracając do jajeczek. Magazyn topnieje bardziej niż w tamtym roku, ale może to placebo bo jej w nim mniej.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:36 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="thunder13"]
misio8 napisał:

[...] Co do nauczycieli, niech zmienią pracę wezmą kredyt jak im źle. [...]

Ja też jestem za tym. Jak im źle, to niech odejdą. Albo nie, lepiej ich za wczasu wszystkich pozwalniać. Za karę.
No bo po co nam nauczyciele ? Po co nam w ogóle szkoły ? Przecież możemy dzieci w domach uczyć. A w zasadzie to po co nam w ogóle wyedukowane społeczeństwo ? W średniowieczu mało kto umiał pisać i czytać i też się jakoś żyło.

A co do nauczycieli i kredytów, to znajomemu nauczycielowi nie chcieli dać nawet kredytu na telewizor, bo za mało zarabia. O kredycie na własne mieszkanie nie ma co nawet marzyć. I po co te brednie premiera o godnym życiu ?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:28 Pon 15 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
thunder13 napisał:
misio8 napisał:

Chciałbym widzieć chociaż dopłaty za uprawy jakie dałby nam sam rząd a nie Unia hehe
Wolałbym aby dopłat do ziemi i do produkcji nie było, ale żeby VATu na produkcję rolną (maszyny, nawozy, pasze) też nie było- dokładnie tak jak przed wejściem do UE, ale co ja tam wiem. Rząd nic nie musi dawać, wystarczy że nie będzie za dużo zabierał, no ale jak zwykle robione jest inaczej i efekty rozdawnictwa mamy (wzrost cen m.in. na wszystko oprócz produktów rolniczych - tak jakoś pewnie samo wyszło Neutral). Co do nauczycieli, niech zmienią pracę wezmą kredyt jak im źle. Tak samo jestem przeciw ich postulatom jak i przeciw postulatom rolników czy taksówkarzy. Wiem, jestem "nie dobry" bo nie wspieram grup interesów. Ja za to zapłacę, tak jak każdy, zresztą ten nauczyciel czy rolnik za te swoje wymagania odpowiednio też zapłaci.

ale VAT zabiera państwo a nie ue Very Happy
ja też jestem przeciwko postulatom wszystkich- mają mi wszystko oddać i cześć, chcę być najbogatszy przynajmniej na świecie Very Happy

to nie jest do końca prawda- UE zabiera 0,3% VAT (w Niemczech 0,15%); generalnie im wyższy VAT oraz PKB tyle więcej odprowadzamy do UE z tego podatku, stąd trzeba było wprowadzić VAT na środki produkcji rolniczej (którego nie było przed akcesją, sam VAT już istniał w PL więc to że chodzi o finansowanie państwa tym podatkiem to tak nie do końca) a i minimalny możliwy w UE to 15% dla stawki podstawowej (tutaj raczej o dobro obywateli nie chodzi a o zapewnienie sobie stabilnego finansowania dla UE)
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=celex:32007D0436
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 1336, 1337, 1338  Następny
Strona 59 z 1338

Skocz do: