Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam TIR-a (900) skrzynek:

1A-0,17

1B-0,15

2A-0,13

Jajko od dziś do maksymalnie 9 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy taakim kursie Euro to niezły biznes?macie jakieś wieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego Kogucik z Kielc jeśli sprzedajesz takie świeże jajko jak ja kiedyś od Ciebie wziąłem to naprawdę nie ma się co dziwić cenom które proponujesz. Na mazowszu jest więcej takich co oddają Ia nawet po 0,13 tylko później tego g.... nawet przetwórnie nie chcą wziąść. Także forumowicze radzę Wam uważać bo z reguły za atrakcyjną ceną coś musi stać. Ja biorę od kilku hodowców ale z racji tego, że ich szanuję i nie żyłuję im cen to płacę za Ia po 0,17-0,18. Za to towar mam sprawdzony i na pewno świeży.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tu róznica w cenie ??? przecież Kogucik za Ia chce 0,17 i Ty płacisz 0,17-0,18:Dszanujac hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Cezarek,nie widzisz różnicy? to zastanów się dobrze, jeden po tyle płaci na kurniku,a drugi po tyle już sprzedaje.Poza tym kol.Kocwajaja uważaj tu z pisaniem że na kurniku płacisz po 0,18 bo tow.handlarzy zrówna cie z ziemią że nie płacisz po 0,13 za 1a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koguciku drogi sprzedawaj bez względu na cenę bo w poniedziałek dołożysz do każdego jajka 3 gr.

Simon ja też stałemu płacę podobnie jak kocwajaja ale można kupić 1a nawet po 0,14 gr.Napisz proszę ile zostaje hodowcy na jaju i jeżeli wiesz to do kiedy potrwa dół w jajku?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

zarówno ja jak i kolega Kogucik jesteśmy pośrednikami, jeśli on jest w stanie sprzedać Ia po 0,17 a ja po tyle kupuję to muszę jeszcze 1 lub 2 grosze dołożyć przy tirze żeby zarobić. Co do cen to raczej nie sądzę żeby się coś zmieniło do września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Biedronka,przy tej cenie jajka zysk jest minimalny albo w ogóle go nie ma i dobrze o tym wiesz jeżeli siedzisz w tym interesie od lat,a tak myśle więc nie rób sobie jaj z jaj.Mam starą kure i sporo dużego jajka więc to mnie ratuje,koszt prod. u mnie to 0,19 po niżej dokładam. Co do ceny to wątpie aby w najbliższym czasie 1a przekroczyło 0,21 ale tak jak już pisałem w czerwcu wybijam i wstawiam dopiero we wrześniu,ponieważ był problem z odchowem,ale teraz myślę że i dobrze że tak wyszło więc na pewno przez lato denerwować się nie będę.Niestety przyzwyczailiśmy się do dobrej ceny i teraz jest ciężko się przestawić,tak to bywa raz na wozie raz pod,i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rozsądną odpowiedż.

Chciałem potwierdzenia kosztów bo znajomy hodowca powiedział ze koszt jaja zamyka w 0,17 gr. ale nie wiem czy to koszt paszy i bieżących czy też koszt odchowu .

Proszę o sprecyzowanie , a co do braku produkcji w lato to 100 % poprawna decyzja.

Niestety uważam nadal że przez 2 lata ceny na jajo nie będzie.

Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wliczam w tę cenę paszę,energie,pracownika,kredyt,wet.,i zakup młodej kury.

Cena 1a 0,19 itd.Kaszubscy handlarze mówią że coś ruszyło na sklepach,cukiernie też trochę zwiększają,bynajmniej nie wiele będzie na magazynie zalegać a w taką pogodę to też ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że po moim poście forum się ożywi

Kolego Kocwajaja, nie przypominam sobie, żebym sprzedawał zestaw czy nawet połowę zestawu na Mazowsze, więc nie wiem skad te informacje na temat świeżości.

Towar, który teraz sprzedaję w ilościach tir-owych ma maksymalnie 9dni. Możecie wierzyć lub nie. Dzięki temu dla siebie mam ciągle kilkudniowe jajko. Ale to już moja sprawa.

Biedronka dlaczego piszesz, że od poniedziałku dołożę po 3 grosze? Przecież nic się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt niema starego jaja , wiec dlaczego panika cenowa ?? czyżby miesiąc dobroci producentów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego żeby nie było starego opuszczają ceny.

spokojnie w czerwcu będzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego żeby nie było starego opuszczają ceny.

spokojnie w czerwcu będzie taniej

 

to widocznie tylko mi mimo spadku ceny, zbyt padł o jakieś 40 %:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też zbyt spadł o 36 % , jest rzeczą naturalną że cena spada bo nie ma ruchu w interesie i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc gdzie jest te 36% jaja (no dobra 30 %) jaja które sie nie sprzedaje ??skoro kazdy ma swieże :D to jest paradoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedzisz tak długo w jajku i nie wiesz .

Wymiana stad ze starych na młode, dużo hal jest w momencie przepierzania i to powoduje że na rynku jaja jest tyle ile ma być bo jak dobrze wiesz jaja majowego nie da się przechować i hodowcy chcąc uniknąć smrodów zmniejszają zawsze o tej porze roku produkcję a konsumenci nastawiają sie na nowalijki i maja gdzieś jaja sadzone wolą sałatę pomidora grila i piwo.

Spokojnie w czerwcu będzie jaj pod dostatkiem 110 % normy.

Czy może ktoś wie czy w powodzi ucierpiały jakieś kurniki i tym samym hodowcy .

Proszę o jakieś info.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a świstak siedzi i zawija w sreberka , dlatego ,ze siedze w tej branży parenascie lat wiem doskonale , że na rynku śmiga mnóstwo starego ( około 3 tyg) jaja - moje pytania były raczej ironiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli jak piszesz na rynku byłoby jaja tyle ile ma być czyli popyt pokryłby podaż , cena jaj nie osiągnęłaby ceny , która nie pokrywa kosztów produkcji .

Sam napisałes , ze teraz ludzie chcą nowalijke,piwo i grill i nawet najnizsza cena nie poprawi popytu ( niska cena jaj jest juz około 30 dni a popyt nie rosnie )

 

na poczatku spadku cen -producenci którzy pierwsi zeszli na niska cene czyscili magazyny bo wielu hurtowników brało od nich duzo tańszy towar , ale teraz cena jest podobna wszedzie i kicha (strzał w kolano) ceny nie mozna dźwignac bo brak zbytu- jedyna nadzieja w tym ,że nowalijka idzie w góre i jest nedznej jakości i sprzedaz jaja wzrosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup na dziś

2a 0,10

1b 0,12

1a 0,14

jajo z tygodniowego zapasu od obcego producenta.

Od swojego dostawcy jajo kupuje 2-3 gr. drożej i nie widać horyzontu na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę jaja dyktuje rynek tak było jest i Będzie, jak euro było drogie i braki produkcji w Europie to jaja miały wysoka cenę bo każdy je chciał, dzisiaj więcej jest tych, co chcą sprzedać niż kupić i juz

Cezarek nie prawda jest ze obniżenie ceny nie powoduje większej sprzedaży

Jeżeli jajo kosztuje 22 gr. to go nigdzie nie wywiozę, ale przy cenie ok. 12 16 gr. można juz powalczyć, mowie o exporcie oczywiście

Ceny na jutro

1A 16g i po 2g NIECHLUPIĄCE NIE WŁOCHATE

PS dla mniej rozumnych pisałem z polskimi znakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego jajko w małym hurcie na miejskich targowiskach kosztuje 40 gr.Na fermie poniżej 20 gr. czy nawet poniżej 15 gr.

Czy rynek jajka nie strzela sobie w ten sposób w kolano.Jutro to drogie jajko będzie jeszcze stare ( nieświeże ) i co wtedy?Czy to spowoduje wzrost sprzedaży?Tylko tani towar sprzedaje się w dużych ilościach , a jajko po 40 gr. to luksus. Wiem że rotacja jajka na fermach jest ponad 10 dni-oficjalnie.A nieoficjalnie to sami wiemy.Koledzy hurtownicy czy wy to rozumiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...