Skocz do zawartości
Polski_rolnik

Komponenty do produkcji pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem zakup komponentów daje spore możliwości do zaoszczędzenia paru groszy. Gdzie według was najlepiej zaopatrywać się w komponenty do produkcji pasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie mieszkasz. Na każdym terenie są inne firmy, niektóre mają produkty 1-2 firm inne kilku. Przedstawiciele paszowych firm chcą sprzedać TYLKO swoje więc tu nie poszukasz oszczędności.

Szukaj dużych hurtowni pasz, handlujących co najmniej 3-4 firmami. Podmienisz wtedy jedne drugimi i zawsze się parę groszy zaoszczędzi.

W bydle z cenowo atrakcyjniejszych(i dobrych) masz:

Dla mieszanek min-vit. Ekoplon, Polmass, LNB, De Heus, Josera

Koncentraty- De Heus, Wipasz, Ekoplon, Provimi

Mleka w proszku- Polmass, LNB, Blattin, Ekoplon, Josera

Startery dla cieląt - Evialis, Ekoplon, De Heus

Możesz poszukać jakiś innych a masz jeszcze Cargill-Nutrena, Trou Nutrition ostatecznie Schaumann ( drogi) i Sano (przereklamowane co do ceny i jakości świadczonych usług przez przedstawicieli) bądź jakieś lokalne wytwórnie - tylko w małych stabilnośc jakości może być słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam koncentrat z Cargila a co do oszczędności to jeśli kupujesz śrutę sojową to najlepiej umówić się z kilkoma rolnikami i zamówić z portu cały transport ok 30 ton. Polecam to rozwiązanie, spora oszczędność kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja w tym forum jestem pierwszy raz mam pytanie co sądzicie o paszach z

TASOMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie współpracuję z firmą z województwa świętokrzyskiego z Pacanowa. W porównaniu z innymi mają naprawdę dobre ceny i co dla mnie ważne bardzo szybko realizują zamówienia. Polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta firma z pacanowa częściowo zaopatruje się u mnie w firmie więc jak chcesz możemy zawsze porównać ceny 608500699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazuje się, że u was jednak jest nieco drożej (soja o 20zł, a olej nawet o 300 zł). Na razie pozostanę jednak przy Agsolu. Dla wszystkich zainteresowanych zmniejszeniem kosztów podaje numer. 607 914 007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy gdzie mieszkasz. Na każdym terenie są inne firmy, niektóre mają produkty 1-2 firm inne kilku. Przedstawiciele paszowych firm chcą sprzedać TYLKO swoje więc tu nie poszukasz oszczędności.

Szukaj dużych hurtowni pasz, handlujących co najmniej 3-4 firmami. Podmienisz wtedy jedne drugimi i zawsze się parę groszy zaoszczędzi.

W bydle z cenowo atrakcyjniejszych(i dobrych) masz:

Dla mieszanek min-vit. Ekoplon, Polmass, LNB, De Heus, Josera

Koncentraty- De Heus, Wipasz, Ekoplon, Provimi

Mleka w proszku- Polmass, LNB, Blattin, Ekoplon, Josera

Startery dla cieląt - Evialis, Ekoplon, De Heus

Możesz poszukać jakiś innych a masz jeszcze Cargill-Nutrena, Trou Nutrition ostatecznie Schaumann ( drogi) i Sano (przereklamowane co do ceny i jakości świadczonych usług przez przedstawicieli) bądź jakieś lokalne wytwórnie - tylko w małych stabilnośc jakości może być słaba.

 

To u ciebie można kupić Schaumann`a na punkcie???

U mnie są tylko dostawy bezpośrednie bo powiedzieli że nie zaryzykują puszczenia towaru bez doradztwa i serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy gdzie mieszkasz. Na każdym terenie są inne firmy, niektóre mają produkty 1-2 firm inne kilku. Przedstawiciele paszowych firm chcą sprzedać TYLKO swoje więc tu nie poszukasz oszczędności.

Szukaj dużych hurtowni pasz, handlujących co najmniej 3-4 firmami. Podmienisz wtedy jedne drugimi i zawsze się parę groszy zaoszczędzi.

W bydle z cenowo atrakcyjniejszych(i dobrych) masz:

Dla mieszanek min-vit. Ekoplon, Polmass, LNB, De Heus, Josera

Koncentraty- De Heus, Wipasz, Ekoplon, Provimi

Mleka w proszku- Polmass, LNB, Blattin, Ekoplon, Josera

Startery dla cieląt - Evialis, Ekoplon, De Heus

Możesz poszukać jakiś innych a masz jeszcze Cargill-Nutrena, Trou Nutrition ostatecznie Schaumann ( drogi) i Sano (przereklamowane co do ceny i jakości świadczonych usług przez przedstawicieli) bądź jakieś lokalne wytwórnie - tylko w małych stabilnośc jakości może być słaba.

 

A i odnośnie firm które polecasz to zgoda że Josera i Evialis mają konkretne produkty ale Polmass??? Ekoplon??? Wipasz??? a tak dodatkowo Cargill i LNB to ta sama firma.

 

Z tego co pamiętam masz całkiem spore gospodarstwo więc nie rozumiem dlaczego kupujesz na punkcie. Akcja wsparcia dla dealer`ów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- to odpowiedż na post z 26 lutego dla "polskiego rolnika".

Po drugie- nie wiem co masz do takich firm jak Polmass, Wipasz, Cargill czy Ekoplon. Mają niektóre naprawdę dobre i konkurencyjne produkty (cenowo i jakościowo)

Po trzecie - nie każdego stać by kupować bezpośrednie w firmie zestawy całopaletowe i określone ilości. Np. przez dwa lata jechałem u cieląt na Suptelu. Brałem paletę raz na 3 miesiące. Kiedyś powiedzieli że MUSZĘ brać minimum 3 tony to im podziękowałem i przeszedłem na Dynamiko z Ekoplonu. I nie narzekam.

Kupuję "na punkcie" w cenach producenta, przywiozą mi i 300 kg. Nie znasz widzę za bardzo rynku. Dziś większość firm woli sprzedaż przez autoryzowanych, dużych przedstawicieli

Po czwarte -Schaumana kupisz u nas nawet worek jak masz ochotę - więc nie jest prawdą że nie sprzedają bez doradztwa ( bynajmniej u nas na Pomorzu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze- to odpowiedż na post z 26 lutego dla "polskiego rolnika".

Po drugie- nie wiem co masz do takich firm jak Polmass, Wipasz, Cargill czy Ekoplon. Mają niektóre naprawdę dobre i konkurencyjne produkty (cenowo i jakościowo)

Po trzecie - nie każdego stać by kupować bezpośrednie w firmie zestawy całopaletowe i określone ilości. Np. przez dwa lata jechałem u cieląt na Suptelu. Brałem paletę raz na 3 miesiące. Kiedyś powiedzieli że MUSZĘ brać minimum 3 tony to im podziękowałem i przeszedłem na Dynamiko z Ekoplonu. I nie narzekam.

Kupuję "na punkcie" w cenach producenta, przywiozą mi i 300 kg. Nie znasz widzę za bardzo rynku. Dziś większość firm woli sprzedaż przez autoryzowanych, dużych przedstawicieli

Po czwarte -Schaumana kupisz u nas nawet worek jak masz ochotę - więc nie jest prawdą że nie sprzedają bez doradztwa ( bynajmniej u nas na Pomorzu)

 

Co do Cargilla do zwróciłem tylko uwagę że to LNB (a raczej odwrotnie).

Co do trzech pozostałych firm to miałem z nimi bardzo złe doświadczenia Powiem więcej. To problemy po zastosowaniu ich atrakcyjnych cenowo produktów (zwłaszcza Polmassu i Wipaszu)"pchnęły mnie w objęcia" znacznie droższej firmy - Schaumann`a. Po Twoim poście zadzwoniłem do swojego doradcy. powiedział, że każdy doradca ma wolną rękę. Mi towar dowożą od 500kg (BEZPOŚREDNIO) ale wówczas muszę poczekać parę dni aż coś będzie szło w mój powiat. Zazwyczaj zamawiam 8T, bo upust jest największy.

A i jeszcze jedno nie masz czasem na myśli Schaumann_RolPol pisząc o 1 worku? Bo to dwie różne firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie Tomasz ma racje ze schaumana mozna kupic nawet worek, bo w moim rejonie nie ma z tym zadnego problemu, a o doradcach nikt nie słyszał!!!

Polmass zszedł na psy!!..a preparat mlekozastepczy to dno!!!..Kiedys był switny preparat mlekozastepczy z Dobropasz, ale odkąd wchłoneła ich firma Polmas nie da sie tego dawac cieletą...Ekoplon nie ma najgorszych produktów,przeciez weszło mase nowych produktów..ale szwankuje dystrybucja!..

Ogólnie jakosc preparatów mlekozastepczych jest kiepska...a najlepiej zdają egzamin z Sano i josery!

Pasze gotowe i kocentraty nie mają juz tak duzego popytu, bo wreszczie rolnicy zmądrzeli i sami je robia...no i ubywa przedstawicieli ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie Tomasz ma racje ze schaumana mozna kupic nawet worek, bo w moim rejonie nie ma z tym zadnego problemu, a o doradcach nikt nie słyszał!!!

Polmass zszedł na psy!!..a preparat mlekozastepczy to dno!!!..Kiedys był switny preparat mlekozastepczy z Dobropasz, ale odkąd wchłoneła ich firma Polmas nie da sie tego dawac cieletą...Ekoplon nie ma najgorszych produktów,przeciez weszło mase nowych produktów..ale szwankuje dystrybucja!..

Ogólnie jakosc preparatów mlekozastepczych jest kiepska...a najlepiej zdają egzamin z Sano i josery!

Pasze gotowe i kocentraty nie mają juz tak duzego popytu, bo wreszczie rolnicy zmądrzeli i sami je robia...no i ubywa przedstawicieli ....

 

Widzę że też przerabiałaś temat mleka z Polmass`u

Co do mleka z Sano i Josery to są ok (jesli nie liczyć Kako i Fe-trank`a)

Ja zdecydowałem się na skrócone odpajanie (7-8tyg) i szybkie wchodzenie z sianem , CJ (sam robię), od ok 4 tyg kiszonki.

Tu sprawdzało sie tylko to rózowe z Sano i Classic z Schaumann`a. Ponieważ nic więcej z Sano nie brałem to Schaumann wyszedł znacznie taniej w przeliczeniu na 1 ciele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przerabiałem Polmass. Nie narzekałem na niego. Nie mieli tylko odpowiedniego prestartera. Miał to u nas wtedy tylko Evialis. Odszedłem od niego przez ich podejście do rolnika - kup 3 tony to Ci przywiozę. Przerzuciłem się wtedy na FeTrank ( bo akurat się napatoczył). jechałem na nim prawie 3 lata a na prestarterze z kouduijsa. Potem jakoś tak się złożyło, że kupiłem prestarter z Ekoplonu i ... tak już zostało ponad 2 lata. Wszedłem też na ich mleko Miko Extra. Czasami wezmę z Provimi Mlekoteka ( na te cielęta zaraz po siarze na oborze) lub Lanolac z LNB ( dziś Cargill) albo Sprayfo.

I jakoś się "kręci"

Na Sano nikt mnie nie namówi. Nie ma takiego "mocnego". Niech stoją sobie chłopaki pod bramą i odliczają "czas".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz jak ich nie wygonisz z pod bramy to itak odjadą szczęśliwi

wiesz o czym piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś Hiszpańską mączke rybną z całych ryb??

Mam oferte po 3,6 z pacanowa

co o tym myslicie ma 65 % białka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś z Was mleko Kromilk Białe z ABS z firmy nutrena?Co o nim sądzicie?W chwili obecnej cielęta piją mlekowit z polmasu ale rewelacji nie ma.Co polecacie?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaminy Novagro najwyższa jakość jakość i innowacyjne receptury. 6 linii witamin lub też dowolny skład podany przez hodowcę . cennik oraz skład przesyłam na e-mail .Pytania proszę kierować pod adres kalisk@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...