Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jakiś hurtownik uważa że dziś handluje tylko świeżym towarem,to mówiąc delikatnie ,,mija się z prawdą''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczcie mi proszę dlaczego jajko w małym hurcie na miejskich targowiskach kosztuje 40 gr.Na fermie poniżej 20 gr. czy nawet poniżej 15 gr.

Czy rynek jajka nie strzela sobie w ten sposób w kolano.Jutro to drogie jajko będzie jeszcze stare ( nieświeże ) i co wtedy?Czy to spowoduje wzrost sprzedaży?Tylko tani towar sprzedaje się w dużych ilościach , a jajko po 40 gr. to luksus. Wiem że rotacja jajka na fermach jest ponad 10 dni-oficjalnie.A nieoficjalnie to sami wiemy.Koledzy hurtownicy czy wy to rozumiecie?

 

sprawa jest prosta , ruch jest tak słaby ,ze trzeba odbić sobie na marży , ja sam sprzedaje na sklepy 1b po 0,34-0,36 netto , po co mam opuszczać jak supermarkety trzymaja cene

 

chociaż mam juz wjazdy konkurencji ze "świeżym"jajem po 0,22 bo szorty falują bo nakupił "świeżego" jaja w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czegóż by się spodziewać po takich pogodach i powodziach. Handel przynajmniej o 50% gorszy niż zwykle. Ceny u moich producentów narazie stabilne choć są kolejni którzy przebąkują o likwidacji stad bo nie mają gdzie sprzedać nawet taniego "świeżego" jajka. A jak mi mówił jeden hodowca to nawet to co zarobił wcześniej na długo nie zrekompensuje tego co teraz musi dokładać do produkcji i spłacać kury, także poczekajmy zobaczymy co się będzie działo w wakacje. Wersje wydarzeń są cztery:

1) wszystko pozostanie constans czyli niskie ceny i niewielki ruch.

2) cena spadnie jeszcze bardziej choć nie będzie widać ożywienia.

3) wzrośnie zainteresowanie jajkiem, a i może delikatny ruch cenowy w górę.

4) wzrośnie zainteresowanie jajkiem, a cena bez zmian (choć w to najmniej wierzę bo jeśli zacznie dobrze schodzić jajko to z jakiegoś powodu czyli: mniejsza obsada, większy eksport lub większe spożycie). Zresztą sam też myślałem, że teraz przy tych cenach sobie odbiję wcześniejsze wyższe ale narazie jest z tym kiepsko. A na pewno nie pomagają w tym "oszołomy" którzy handlują w detalu na skrzynki lub nawet na pól skrzynki w cenach niewiele wyższych niż ja kupuję ilości całosamochodowe od hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kocwajaja twoje prognozy wyglądają tak:albo jutro będzie padać albo nie będzie padać,czyli zero konkretów.Cena na jutro 1a-0,19 itd Ruch słaby,oby nie było gorzej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon gdzie Ty widzisz słaby ruch ?

bo u mnie ruch jest tragiczny 50%

oby nie było gorzej .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEN SENDAR ZARABIA CHYBA NA ROZPOWSZECHNIANIU INFORMACJI (UKRYTA REKLAMA) Napisał łącznie 138 razy , a wypowiedzi miał tylko trzy -reszta to powtarzanie tych samych wpisów (REKLAMUJĄCYCH COŚ) na wszystkich możliwych forach tematycznych !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego z Kaszub te ceny które podajesz to chyba z jakiegoś skansenu na Kaszubach są bo nikt tyle teraz w hurcie za Ia nie płaci, a co do moich prognoz to jak jesteś taki mądry to przedstaw co według Ciebie będzie działo w następnych miesiącach chyba, że już Cię szpili dokładanie i chciałbyś znowu ciągnąć tyle co poprzednio od pośredników. Co do ruchu to tragiczny może nie jest. Gorsze, że b mała przebitka na dużym hurcie i eksporcie, a przy takiej cenie powinna być znacznie wyższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotujcie się do upałów już dziś - oferuje preparat witamina C (90%) z glukozą (10%) w cenie

1100 zł za 25 kg.

Koszt kilograma to tylko 44 zł.

Zamówienia na e-mail: witaminy1@wp.pl

Wystawiam paragon lub fakturę VAT.

tel. 883-933-992.

 

W ofercie preparaty dla drobiu wielu firm.

Ofertę wysyłam na e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wydaje mi się ,że nastąpiła lekka korekta w dół .Napiszcie aktualne cenki -łącznie z extrasem i zerówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tą korektą bo mi jeden czy drugi hodowca przebąkuje o małej podwyżce. Podobnież zaczął im schodzić towar lepiej, magazyny zrobiły się puste to i myślą, że ruch się zaczął większy. A w terenie b różnie, duże jajko czyli XL i O schodzą b dobrze i cenka też jest przyzwoita (słyszałem że brakuje go na prawie każdej fermie) ale pozostałe za to b słabo, no może poza S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar zaczął lepiej schodzić , hmmm , ale chyba nie w Polsce. Zejście jest 30% mniejsze ! A 1a 15gr to normalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towar idzie jak krew z nosa .

jedynie co dobrze sie zachowuje to pleśń która na jaju od starej kury pojawia się niemal natychmiast.

Niestety potwierdzają się moje wcześniejsze wpisy w których mówiłem o spadkach w czerwcu i do puki nie zrobi się ruch to tak będzie się działo.

Zakup na dziś to :

0-0,26-0,28

s-0,21-0,25

1a-0,14-0,16 itd.

Simon co u ciebie czy potwierdzasz moje ceny i opinie o spadkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detal lezy i kwiczy, faktycznie nie zapowiada sie na jakakolwiek zmiane, ale przynajmniej ceny idzie utrzymac wlasciwie przedswiateczne. natomiast hurt tj. odbiorcy od 1 do 10 palet, wrecz odwrotnie! towar musze zbierac i niejednokrotnie ciac zamowienia, gdyz sie nie wyrabiam. Tylko co z tego skoro cena slabiutka. Podaje ceny minimalne:

0 - 0,21 +

1a - 0,18

1b - 0,16

2a - 0,14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Biedronka, co do cen to w 100% zgadzam sie z Megakurą, podaje w pełni autentyczną cenę.Tragedii nie ma bo bywało o wiele gorzej. Moi odbiorcy narzekają na zejście i mówią że sprzedają o 30% mniej.Ważne jest to że kto ma świeży towar ten go sprzeda od ręki i dostanie grosz więcej.Znajomi sprowadzali jajko ze śląska i mazowsza bo było tanie ale jakościowo kiepskie wręcz nędzne trzeba trzymać ze stałym dostawcą a nie szukać tanich zbuków za 15gr to jednak podstawa w tym handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do zejścia w hurcie faktycznie ożywiło się ostatnio dosyć znacznie w porównaniu z okresem poświątecznym, ruszył trochę lepiej eksport a to za sprawą kursu euro i jakieś dodatkowe tiry można wysłać zagranicę. Ceny jakie płaciłem w tym tygodniu różnie - Ci którzy jeszcze nie poszli za tymi ruchami można było kupić u nich Ia po 0,16. Są też tacy co wołają już za Ia po 0,18 i nie chcą słyszeć nic taniej. Najgorzej z dużym jajem teraz dostać czyli XL i O albo chcą za nie dużo albo sprzedają tylko pod warunkiem, że pare palet mniejszego się weźmie. W detalu ciągle to samo co po świętach słyszę, że idzie fatalnie albo prawie się nie sprzedaje. Z drugiej strony trudno się dziwić taki teraz okres warzywa i owoce wchodzą to i mniej jajka idzie - tak jest co roku...nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotujcie się do upałów już dziś - oferuje preparat witamina C (90%) z glukozą (10%) w cenie:

1100 zł za 25 kg (z przesyłką).

Koszt kilograma to tylko 44 zł.

Zamówienia na e-mail: witaminy1@wp.pl

Wystawiam paragon lub fakturę VAT.

tel. 883-933-992.

 

W ofercie preparaty dla drobiu wielu firm.

Ofertę wysyłam na e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...