Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów kiedy skraca sie jeczmien czy podobnie jak pszenice kolanko 1cm. nad ziemia i czym sie pryska bo w tym roku przy tej po

godzie coś za bardzo buja do góry.

 

Cerone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów kiedy skraca sie jeczmien czy podobnie jak pszenice kolanko 1cm. nad ziemia i czym sie pryska bo w tym roku przy tej po

godzie coś za bardzo buja do góry.

 

Cerone

i o wiele później niż pszenicę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wczorajszej nocy nie ma co skracac połowa pod wodą a reszta leży zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czym dolistnie najlepiej zasilić jęczmień jary i w jakich ilościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opryskałem dziś jęczmień jary ARTEĄ i MODDUSEM, ale po 3 godzinach spadł deszcz.Musiałem opryskać bo strasznie grzyb wchodził, no i przy okazji skróciłem bo mocno wybujało.Czy przez 3 godziny opryski zadziałają wystarczająco dobrze?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny to już sporo, choć jak by nie padało 3 dni byłoby jeszcze lepiej ale przy tym nasileniu opadów i tak Ci się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek pryskałem jęczmień cerone 0.75l/ha, 2kolanko i pokazuje sie 3. Jest strasznie gęsty i boje sie że sie położy. Czy można jeszcze raz go skrócić? jeżeli tak to czym w jakiej dawce i w jakiej fazie.

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piątek pryskałem jęczmień cerone 0.75l/ha, 2kolanko i pokazuje sie 3. Jest strasznie gęsty i boje sie że sie położy. Czy można jeszcze raz go skrócić? jeżeli tak to czym w jakiej dawce i w jakiej fazie.

z góry dziękuje

myślę że możesz jęczmień się skraca do początku ukazywania się ości, ale wydaje mi się że raz w pełni wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydaje mi się że skracanie raz nie wystarczy. Ciągle leje a jęczmień pod ciężarem wody pochyla się bardzo nisko ale jak wyschnie to wstaje.

Czym jeszcze mógłbym go skrócić i w jakiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opryskałem w niedzielę jęczmień jary MODDUSEM I ARTEĄ ale po 3 godzinach spadl deszcz, o czym juz tutaj pisałem.Zastanawiam się czy nie powtórzyć zabiegu, ponieważ w wlkp ostatnie opady zapowiadają w czwartek a później kilka dni słońca.Nie wiem tylko czy jechać znów ARTEĄ czy polecacie coś innego?Może ARTEA ale nie w pełnej dawce 0,5l tylko np 0,3l??Czekam na podpowiedz

Niestety mieszanki nie dam rady już skrócić, bo jest już za duża ale mam nadzieję że dam radę wjechać z opryskiem na grzyba bo też mocno żółknie.Niestety zdaje sobie sprawę że wszystkie to opryski nic nie będą znaczyły jeśli nie zmieni się pogoda, bo od samego oprysku, bez zmiany pogody zboża nie zrobią się zielone.Mimo to wiele liści jest mocno porazonych przez grzyby i trzeba pryskać.Jedno pole z jęczmieniem niestety już szlak trafił.Dobrze że to tylko 4 ha.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wziołem w "dzierżawę" od sąsiada 3 ha jęczmienia i mam problem ,podobno gośc opryskał go tylko Axial-em,na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak ,że jest pełno w nim przytuli ,rdestu, łobody i oset

1 ha jęczmienia popryskałem aminopielikiem ,ten kawałek siany był dosyc późno, pozostałe 2 ha już się wykłosiły lada dzień chwasty wezmą górę na jęczmieniem ,

i mam pytanie? czym można jeszcze te 2ha popryskac aby zniszczyc te chwasty?

zaznaczam chcę , że jęczmień jest jak narazie w bardzo dobrej kondycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny problem ;/ Jęczmień wykłoszony, a przytulia odbiła. Miał iść na browar i co robić? Jest jeszcze jakas możliwość zbicia przytuli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przytulie - Starane , pozostalych chwastow juz nie zwalczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zbiorem trzeba prysnąć glifosatem. Przy zbiorze kombajn większość chwastów wtedy odwieje i zboże będzie suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli bym prysnął ten jęczmień w tym momencie aminopielikiem, co by mu się mogło zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie jęczmienia jarego.Czy ktos orientuje się dlaczego jęczmien jary nie może do końca wyjść z pochewki liściowej?ładnie sie wykłosił ale ości sa trzymane przez otoczkę na końcu pochewki liściowej.Nigdy wcześniej nie widzialem czegos takiego.pozdrawiam i czekam na wasze sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa albo problemy fizjologiczne (w roku takim jak ten na to bym stawial) albo pozno zastosowales herbicyd z grupy regulatorow wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że późno zastosowałem Moddusa i właśnie to podejrzewałem jako przyczynę.Dokladnie 30 maja, ale w okrojonej dawce 0,3l/ha.Nie było jeszcze ości, więc uznałem że warto go zastosować, ponieważ oprócz skracania,pogróbia on słomę, a jęczmien strasznie wybujal w tym roku i bałem się że się poloży.Na innym polu siałem dokładnie ten sam jęczmień w mieszance w pszenicą i nic takiego się nie dzieje.Po prostu wcześniej nie dało się wjechać.Czy to może mieć jakiś wpływ na wysokośc plonu?Wygląda to dokładnie tak jakby otworzyła się pochewka z klosem a nad nią jeszcze jedno kolanko trzyma ości od tego kłosa. Mam nadzieję że będzie sypało ładnie bo na stanowisku po kukurydzy nigdy sie nie zawiodłem.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli klosy sa pelne i nie widac brakujacych nasion to nie powinienes zauwazyc wplywu na plon. Podobne objawy daje pozno zastosowane 2,4-D, z tym, ze klosy maja brakujace nasiona i wtedy wplyw na plon moze byc znaczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku jęczmień ozimy zaplonował o jakieś 20% niżej niż w ostatnich latach. Mieliśmy 2 odmiany ozime browarne Wintmalt i Vanessa obie zaplonowały praktycznie na tym samym poziomie tj 4 tony, przy czym Vanessa ma nieco lepsze parametry browarne. A jak w innych rejonach kraju, my na Podlasiu, okolice białegostoku, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jęczmień około 3dt z ha, z 1,25ha przyczepa 4,5dt nasypana w "strych" , równo z bortami .Odmiana Tocada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...