Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie wy te nasiona kupujecie, ja za jobę na ha płacę około 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytonex, ty moze lepiej sprawdz, czy tam gdzie kupujesz nasiona nie robia Cie czasem w hulja, drą z ciebie skore a ty bezczynnie na to patrzysz, chyba Cie posrało jak nasiona na ha kosztują nawet 8tys juz nie mowiac o 10tys!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam panowie u was marchewka?? ja mam najpiękniejszą od 5 lat,

dziś dzwonili z inspektoratu że połyśnica zaczyna się pojawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam nasiona marchwi maestro f1 vilmorin.nasiona sa w puszkach po 500.000 sztuk.cena sklepowa to 1350 brutto za puszke.ja sprzedam za 720 za jedna .posiadam 7 puszek.cena sklepowa za nie cos ponad 9000tys zł bo sklepy maja rozne ceny ale powyzej 9000 napewno wiem bo pytalem.ja za calosc chce 5000tys zl to 4000tys taniej niz w sklepie.nasiona sa oryginalne na sto procent.w niemczech czy francji te nasiona sa lepszej jakosci troche...wypowiedzi producentow!!!!tel.667204960 lub 632484051.posadam rowniez nasiona roszponki za 30%ceny i cebuli zimowej tez za 30%ceny.roszponka rijk zwaan a cebula agro tip japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam marchew przemysłowa odmiany joba, cena 30-40 gr, kilkudniowy termin realizacji, możliwość transportu. chętnych proszę o kontakt 692 711 355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, ile max zebraliście marchwi z 1Ha na świeży rynek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile w tym roku płacą za marchewkę na przemysł ?

Czy trzeba ja przywiesc do zakładu czy przyjezdzaja po nia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest kilka przetwórni, wiec ze zbytem niema problemu, cena to tylko 27-32 grosze, jak na ten rok to mało, i za kasą trzeba czekać pół roku albo dłużej, ja czekam już rok i ani złotówki mi jeszcze nie zapłacili, co to się porobiło w tym kraju..., chyba ostatni rok siałem marchew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia o siewie marchwi...a tym bardziej o rachunku ekonomicznym....mój sasiad mówi ze ze ma z ha 7 tys zysku.....czy to mozliwe?????..bo jesli tak to tylko siac marchew:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia o siewie marchwi...a tym bardziej o rachunku ekonomicznym....mój sasiad mówi ze ze ma z ha 7 tys zysku.....czy to mozliwe?????..bo jesli tak to tylko siac marchew:)

A czy 7 tys to jest duzo? kto nie siał marchwi to nie wie ile jest obcinania z 1/h, sam nie obetniesz a najmniesz ludzi to zostanie nie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujac ze zbozem lub burakami lub ziemniakami to bardzo duzo...sasiad ma 7 ha...scina nac orkanem i kopie kombajnem do ziemniaków.....ale potem oczywiscie obcina....godzina 6 zł..tyle kosztuje najem pracownika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma się zapewniony zbyt to marchew jest jak najbardziej opłacalna, ja w tym roku zebrałem około 70 ton z ha ogłowionej już marchwi, i teraz gnije w stodole bo niema gdzie sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piekny plon....a i w takim wypadku opłacalnosc wzrasta

U nas nie ma problemu ze zbytem...bo maja umowy z przetworniami..a jesli nie to jest grupa producencka która kupi wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To piekny plon....a i w takim wypadku opłacalnosc wzrasta

marchwi przemysłowej zależnie od odmiany można zebrać nawet do 120 ton, 90 jest bardzo realne, tylko są problemy z chwastami (rumiany, przytulia) , został już tylko afalon , może za rok spróbuję też panidy, command i racer lepiej sobie podarować, jak będą mocne opady po oprysku to właściwie nic nie wzejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy stalych dostawcow marchwii ; chetnie nawiaze kontakt z producentami lub handlowcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ma ktoś ścinasz (ogławiacz) do marchwi własnej roboty?? taki na piłki??

przymierzam się do zrobienia takiego urządzenia, i redliniarka też by mi się przydała ale chyba zimy braknie na tyle roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam zamiar posiac:))..tylko nie mam kompletnie wiedzy na ten temat..ale wiem jedno...niezła kase zbili w tamtym roku.....nie wiem jak posiac nawóz??...bo marchew potrzebuje duzego nawozenia...a ja na jesien nie wysiałem niestety bo nie planowałem siewu marchwi...i zastanawiam sie czy wszystko naraz nie zaszkodzi siewkom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)...mam zasobnosc srednia ale nadal nie wiem czy moge wszystkie nawozy wysiac wiosna??..nie pisze tam nic o srodkach...choc wiedze teoretyczna w małym stopniu posiadam..ale jednak to dla mnie nowosc.....Mysle ze tak zle nie bedzie zeby nic nie wzeszło:))..a w tamtym roku z 60 ar miał sasiad czystego dochodu 10 tys....zebrał grubo ponad 20 ton, wiec plon nie był taki olsniewajacy...zdaje sobie sprawe ze koszty sa bardzo duze, bo nasiona około 3 tys....siew usługowy 1300zl...itd..ale mysle ze gra jest warta swieczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...