Skocz do zawartości
waqu

Budowa kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie ma tematu dot. paszociągów mam pytanie do hodowców reprodukcji czy mają może paszociąg Roxell Kixoo jakie są wyniki, jakie plusy oprócz automatycznego zasypu, czy lepiej zostać przy starym łańcuchowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już wcześniej rozmawialismy o halach łukowych mam wstępy kosztorys na hale typu iglo ocieplenie z włokna celulozowego 348zł/m2 firma nazywa sie iglobud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam agregat prądotwórczy produkcji grudzień 1989 Diesel...silnik IFA moc 48KW 60 KV ... stan bardzo dobry odpala nawet po dłuższej przerwie, bezproblemowo w zimie , agregat jest zabudowany na kołach 1600 motogodzin, cały czas był garażowany przeznaczenie - zespół przystosowany do ciągłego zasilania energią elektryczną odbiorników siłowych i oświetleniowych, rozruch elektryczny, ma jeszcze oryginlne plomby nigdy nic nie było majstrowane przy silniku ani prądnicy POLECAM cena do negocja

 

bones19@interia.pl

tel 604113958

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyposazał ktos ostatnio ferme jaka firme mozecie polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja plecam firme Hodowca ze Straszyna fachowe doradztwo i serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie hal łukowych to jest to całkiem ciekawy wynalazek ale od razu nasuwają się pewne wątpliwości. Po pierwsze jeśli jest to lekka konstrukcja dachu to do czego umocować system paszowy z windą? Linie wodne są lekkie więc tu problemu nie ma. Podobny natomiast występuje w przypadku chęci ogrzewania tej hali. W jaki sposób zamontować tradycyjne centralne, nagrzewnice wodne czy gazowe? Oczywiście sposób zawsze się znajdzie jakiś ale czy nie będzie to już rzeźbienie? No i jeszcze koszt eksploatacji obiektu w zimę. Jak rozumiem jest dobrze izolowany ale jak wiemy nawet na solidnie docieplonych dachach dwuspadowych w zimę lubi zalegać warstwa śniegu tworząc dodatkową izolację co ma niebagatelne znaczenie. Tutaj śnieg nie może leżeć nawet minuty bo wszystko by się złożyło jak domek z kart. A ponadto przy tradycyjnym systemie wloty powietrza to im większe tym więcej "zaoszczędza" się materiału a tu trzeba wycinać i wyrzucać coś za co się słono płaci. Na koniec jeszcze pytanie o trwałość. Producent gwarantuje 10 lat. Jak dla mnie to mało bo sam mam budynki doinwestowane i remontowane które mają już 36 lat i dobrze się w nich hoduje. Tu ewentualnie jeśli zawodziłaby izolacja to jedynie natrysk poliuretanu bo nie wyobrażam sobie w obecnych warunkach ekonomii produkcji amortyzować budę na 10 czy 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hali łukowej śnieg zjedzie o wiele szybciej niż z tradycyjnej dwuspadowej.A po co miałby zalegać?

No i niekoniecznie trzeba budować hale łukowe tylko z prefabrykowanej blachy która jest już w kształcie łuku bez żadnej konstrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka propozycja na tania i dobra podbitke(ocieplenie) na fermie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce tak ocieplic zeby spelnialo swoje zadanie i bylo mozliwie jak najtansze jakie ocieplenia dachów macie na swoich fermach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym postawić wiatę, budynek którego przeznaczeniem będzie składanie słomy jak najtańszym kosztem.

 

Może ma ktoś jakieś propozycje, pomysły?

 

Znalazłem w internecie http://allegro.pl/hala-namiotowa-namiotowe-10x20x3-plyta-warstwowa-i1428661137.html

Czy ma ktoś podobną halę?

Czy może ktoś więcej powiedzieć o tej hali?

Czy jest warta kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do igla panowie windy nie zamotujecie, jedyne co to system klatkowy albo wybieg. Z doświadczenia wiem ze mało kto igla stawia, prawdopodobnie przez wysokie koszty eksploatacyjne i niższą trwałość w porównaniu do standardowych hal.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, do igla panowie windy nie zamotujecie, jedyne co to system klatkowy albo wybieg. Z doświadczenia wiem ze mało kto igla stawia, prawdopodobnie przez wysokie koszty eksploatacyjne i niższą trwałość w porównaniu do standardowych hal.

Pozdrawiam

 

Może jaśniej. Pisząc iglo masz na myśli halę łukową??Jeśli tak, to trochę bzdolisz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapoznałem się głębiej z tematem hal łukowych, jeżeli jest na porządnym stelażu to oczywiste ze można, moje niedopatrzenie. Tylko raz budowałem instalacje w kurniku łukowym, tam akurat nie było możliwości z powodu na lekka konstrukcje. Zauważ ze jedna sekwencja np. Vitoo o długości około 80 m wazy około tony, bridomat więcej, bez paszy wiec jest co wisieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za instalacje budowałeś w tej hali łukowej skoro jednak nie było możliwości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem tam Flex Auger z silosów do wagi i doprowadzenie do brido. Inna firma zajmowała się klatkami, łuki przypominały bardziej namiot niż hale, aż żałuje ze zdjęć nie zrobiłem z tej farmy. A czemu kolego tak pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoich terenach Olsztyn i okolice pewnie kurniki powstaja z płyt lub normalnie pustak. Chciałbym sie dowiedziec z czego lepiej budowac czy pustak czy plyta?? pewnie i jednej i drugiej rzeczy sa plusy i minusy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suporeks 36 mm czyli coś co już raczej nie trzeba ocieplać, Z tego się teraz buduje kurniki. Koło mnie powstaje 2 mln na nioskę w tej technologi. Brojler to samo. Dawne 24 mm chyba już wychodzi ze względu na koszty ogrzewania brojlerowi. Do tego konstrukcja stalowa dachu, płyta obornicka jako podsufitka oraz blacha jako pokrycie dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...