Skocz do zawartości
farmer na 102

porazenie po porodowe

Rekomendowane odpowiedzi

prawie tydzien temu ocieliła mi sie krowa, od 2 dni obserwuje ze krowa prawie nic nie je i ciągle lezy a czesem obserwuje jak stoi i wyciąga głowe do góry i tak kilka razy no i oczywiście ma mało mleka bo krowa po wycieleniu powinna miec twarde i nabrzmiałe wymie czy ktoś coś wie na ten temat prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skonsultowała z weterynarzem, bo sam nie wyleczysz ani porazenia ani innego cholerstwa, zbadaj ketoze testoketem, bo brak apetytu jest też przy ketozie, a jeżeli to porażenie to przy prowadzeniu krowy powinna zaplatać tyłkiem, podaj neopropiowet to jest na poprawe apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też mieć ciało obce w przeżuwaczu - ale sam tego nie sprawdzisz. I trzymając ją już tydzień bez pomocy weta nieźle jej szkodzisz. NIestety większość chorób poporodowych "samo" nie przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to moze być ketoza,moja krowa miała to rok temu,strasznie długo niz sie wyleczyła,ogólnie to przerąbana choroba,ciezko juz z nią było ale jakoś sie wyleczyła,oczywiscie weterynarz to dziennie przy niej był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem przypadek prażenia od słońca, krowa leżała tydzień i nie podnosiła sie wogóle weterynaż był co drugi dzień skasował nas na ok 600zł i po tym tygodniu miała iść pod nóż,

szkoda nam było bo to była jedna z naszych rekordzistek

to wpadliśmy na pomysł

założyliśmy na ładowarki widły do palet i położyliśmy ją na palecie tak żeby stała na nogach i wtedy dopiero zaczeła sie kuracja

daliśmy jej 3 litrowe redbule dużą dawke wapnia i nacieraliśmy jej nogi denaturatem żeby rozgrzac mięśnie jak jąpołożyliśmy na tym koło południa tak na własnych nogach stała koło 18 a powtórze że nie podosiła sie7 dni

walczyliśmy o krowe ze wszystkich sił i sie opłaciło!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest zmierzenie temperatury i dopiero wtedy można pokusic sie o ewentualną diagnoze. Ketoze bym wykluczył bo ona występuje po ok. miesiąc po porodzie, najprw=awdopodobniej zaleganie poporodowe bez weta się nie obejdzie/ kroplówki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...