Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem. Mianowicie zauważyłem że sporo zboża dostaje mi sie do podajnika kłosowego.Coś tam może wpaść ale mam wrażenie że w moim bizonie są dwa podajniki zbożowe bo tak dużo go tam jest . Gdzie może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale jak mocniej otworzę to znowu kłosy lecą do zbiornika. W instrukcji wyczytałem że z tyłu po bokach jest regulacja blachy i jej odległość ma wynosić 6-8 mm ale nie nie wiem od czego. Tą blachę widać po otwarciu tej kanału którym kłosy idą do podajnika pod kombajnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw je tak że kłosy niepoleca do zbiornika ale niezamykaj za mocno przeciez kłósek jest dużo większy od ziarna on powinien z dolnego sita spaść zaraz za sitem i lecieć do podajnika kłosowego i z powrotem na młócarnie a jesli tobie ziarno przeleci przez całe sito i niewpadnie w jego szczeliny to masz je zabardzo zamkniete to ląduje tam gdzie kłóski, kurde przeciez tam niema zadużo filozofi w ustawieniach powinieneś sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Krzant-blacha o której piszesz służy do regulacji aby zboże nie spadało na ziemię.Cyt."Straty ziarna z podsiewacza można w

niektórych wypadkach ograniczyć wysuwając blaszaną

ściankę pod wylotem podsiewacza.

Jeżeli ziarno wypada przez szczelinę między blachą

a obudową ślimaka kłosowego, należy wyregulować blachę

denną kosza sitowego w jej tylnej części. Szczelina

la powinna wynosić 6-8 mm.".Ja tego nie ruszałem,ale sądząc z opisu i obrazu z katalogu to ją się reguluje w pionie a nie w poziomie.Ustaw kosz sitowy w najniższym położeniu i wtedy odległość między blachą a obudową przenośnika kłosowego ma wynieś 6-8mm.Przynajmniej ja to tak rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem, że gdy chcę cofnąć bizonem to nawet przy wolnym puszczaniu sprzęgła podskakuje tył kombajnu. A przy niskich obrotach to tak nim szarpnie. Mógłby mi ktoś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wszystkie porady ale wypróbuje je dopiero w przyszłym tygodniu bo u nas od zeszłego tygonia leje i leje tak więc z koszenia nici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem, że gdy chcę cofnąć bizonem to nawet przy wolnym puszczaniu sprzęgła podskakuje tył kombajnu. A przy niskich obrotach to tak nim szarpnie. Mógłby mi ktoś poradzić?

 

Witam prawdopodobnie masz do wymiany docisk sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie cofie ci się przyśpieszacz przy wyciśnięciu sprzęgła i dlatego tak szarpie bizonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zależy od tego czy cofnięty jest przyspieszacz czy nie bo jak się nawet ręcznie cofnie przyspieszacz to i tak się tak dzieje.... a jak na polu wypadnie na pełnych obrotach cofnąć to już jest po prostu masakra.... Ps. "tomet" a Ty miałeś już taki problem u siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zależy od tego czy cofnięty jest przyspieszacz czy nie bo jak się nawet ręcznie cofnie przyspieszacz to i tak się tak dzieje.... a jak na polu wypadnie na pełnych obrotach cofnąć to już jest po prostu masakra.... Ps. "tomet" a Ty miałeś już taki problem u siebie??

 

Witam u siebie tak nie miałem ale to jest normalny objaw deformowania się docisku sprzęgła wiem o'tym bo z zawodu jestem mechanikiem i takie usterki często się spotyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

 

Co moze być przyczyną zabijania się podajnika kłosowego w bizonie ZO56 ? Jak go odblokuje po pewnym czasie jest to samo.

Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Częstą przyczyną jest nalepienie masy na końcu przenośnika(przy wlocie do ślimaka podającego do młocarni).Jeżeli tam jest dokładnie oczyszczone,to może ślimak dobrze nie odbiera?Musisz sprawdzić przez odkręcenie pokrywki u góry przenośnika(na klucz 10),oraz nad młocarnią(pokrywa nad przenośnikiem pochyłym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

CZeść. Ile w waszych stronach biorą za 1 godzinę koszenia,ile płacicie kombajniście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść. Ile w waszych stronach biorą za 1 godzinę koszenia,ile płacicie kombajniście

 

Witam.u nas biorą 300 zł a ja biorę 290 zł za godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może schemat budowy orbitrola ponieważ jest uszczelniony na wszystkich oringachi ale przecieka na (prawdopodobnie jest to zaślepka) zaślepce otworu technologicznego, z jednej strony jest śruba koronkowa regulująca ciśnienie natomiast z drugiej strony jest zaślepka z której sączy się olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślałem ale jak mocniej otworzę to znowu kłosy lecą do zbiornika. W instrukcji wyczytałem że z tyłu po bokach jest regulacja blachy i jej odległość ma wynosić 6-8 mm ale nie nie wiem od czego. Tą blachę widać po otwarciu tej kanału którym kłosy idą do podajnika pod kombajnem.
za mały wiatr i za grubo na sitach sita moga bycć otwarte ale wiatr musi być też mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w sprawie tego orbitrola to morzesz smiało kupić nowy to samo miałem nawet był taki problem strasznie sie grzał i był problem z rurą od wysypu ale to akurat rekordzik praktycznie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam w sprawie tego orbitrola to morzesz smiało kupić nowy to samo miałem nawet był taki problem strasznie sie grzał i był problem z rurą od wysypu ale to akurat rekordzik praktycznie to samo

 

myślę że nie warto kupować nowego bo koszt to ok 700pln a jak przez cały sezon wycieknie mi 0,5l oleju to wszystko a to koszt 5zł (zrobiłem pojemnik pod orbitrolem i wiem ile wycieka, przed sezonem wylewam i jest spokój. a nie mam problemów z grzaniem się oleju i w ogóle hydraulikę za 50zł całą uszczelniłem bez żadnych regeneracji tylko wymiana uszczelniaczy i oringów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem problem z orbitrolem -bardzo przeciekał. dałem go do profesjonalnego zakładu który regeneruje hydrauliczne rzeczy ijuż kilka lat ani kropli nie póści . koszt 230 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...