Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Biedronka jak tak dalej pójdzie to we wrześniu za 10gr nie będę z tobą w ogóle rozmawiał hahahaha.Idzie w górę i to fakt!mam nadzieje że producenci nadrobią w krótce straty chociaż na razie nie ma z czego za bardzo sie cieszyc bo 0,21 za 1a to stanowczo za mało.Myśle że pasza pójdzie pod koniec roku w dół i unormuje sie.Potwierdzam ceny jakie podajecie,u kolegów tendencja zwyżkowa i magazyny puste.Wstawiam 6 września i mam nadzieje na dobry start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon powodzenia ale ja bym nie wstawiał do przyszłego pażdziernika bo za dużo się raczej nie zmieni . Może nie będzie poniżej 10 gr. ale poniżej 20 gr. pewnie tak , tak więc do pokrycia kosztów produkcji jeszcze zabraknie.

Czy ktoś wie jak długo jajo musi płynąć z CHIN .

Ostatnio słyszałem , że w CHINACH budują kilkumilionowe kompleksy , w których pewnie żadne normy nie obowiązują (róbta co chceta ).

Jak nie jajo to pewnie proszek przytargają i nie pozwolą na wzrost cen po 2012 r pożyjemy zobaczymy.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Biedronka koszty produkcji to ok 11gr pasza/szt + 4 gr/szt pozostałe-; więc cena średnia 20 gr/szt to już zysk z 25% marżą. A co do Chin to UE to taki nowoczesny blok państw Socjalistycznych i pewnie wzorem ZSRR Euroland będzie bronił swojej gospodarki przed wpływem państw o gospodarkach wolnorynkowych. Jak dołożą cła zaporowe , zakazy i nakazy - bo ktoś ,coś będzie chciał przy tym dla siebie ugrać- to Będziemy tak tańczyć jak nam urzędnicy zagrają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiedziałem , że koszt produkcji jaja to 15 gr.

czyli powodów do narzekań nie powinno być wśród hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!!!

Nic aby pogratulować temu hodowcy tak niskich kosztów produkcji (15gr),

rewelacyjny wynik.

- nie zły ekonomista….

Hoduję od 25 lat, wszystko co związane z produkcją osobiście zapisuję w komputer, który liczy i 15gr w żaden sposób mi nie wychodzi .

Prowadzę własny odchów, robie dziennie około 15t paszy na swoje potrzeby, wyniki produkcyjne jakie uzyskuje są b.dobre.

Ze swoich obliczeń prawdziwy koszt wyprodukowania jednego jajka przez cały rzut nie licząc kosztów inwestycji wychodzi 16-18gr w zależności od ceny pasz.

- także…… my hodowcy mamy w tej chwili powody do narzekania z powodu niskich cen, dla nas producentów taka cena to żadna rewelacja, nie przeczę że jest lepiej niż poprzednich miesiącach

(zarabiam nie dokładając)

 

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Kogut robi sobie wielkie jaja!! zgadzam sie z Jackiem tyle że trzeba doliczyc jeszcze 4gr. na zakup młodej kury no i kredyty do spłaty,bo kto ich nie ma,a więc średnia poniżej 20gr. to potężna strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho? jak taniało to był post za postem a teraz cisza jak makiem zasiał.Chyba 99% tego forum to handlaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon, masz w zupełności rację że nas jest garstka hodowców na forum, większość to handel, który w żaden sposób nam nie współczuje niskich cen, tak by najmniej jest u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwieksze to ze klade lache na pedałach GAllach i innych Dronkach....lache na was klade gejozy.......Ciul was ciule tracal!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy !!!

przewidujecie jakieś ruchy cenowe jaj w tym tygodniu, czy pozostanie ta sama cena z zeszłego tygodnia - jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ceny do hurtu na dzis 1A-0.20 , 1B-o-18 , 2A-0.16-0.15 i co 2 gr. zejscie lepsze towar max 4 dniowy. Dobrze by bylo aby to forum powrocilo do dawnej formuly czyli KONKRETY !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co pisze kolega * ferma07 * odnośnie cen jaj jakie są na obecną chwile, u nas w mazowieckim mamy te same ceny i zapasy na fermach praktycznie zerowe (na bieżąco ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal mam do sprzedaży 40 tys jaj 45-49 gramowych, swieze po 10 gr/szt loco magazyn

Rafal tel 692 435717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...