Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Profilaktycznie pojechałem jeszcze alpha ale drugie pola nie udalo mi sie uratować. Likwidacja. Ale dziwne bo Majka super a to co dosiewałem tydzien poźniej to koszmar. Ratuje to co zostało. Licze ze zapłaci. Ja jestem drobnm producentem choc słyczałem od scyzorów (rejon kielecki) ze maja az za gęsto. Ale ja z natury im nie wierzę. Niech wypowie się wjacek co u niego słychać? Zbyt długo była cisza na tym temacie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jka u was wyglda cebula, u mnie jak na czerwiec to bardzo slabo wyrosnieta, dajecie jakies odzywki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam proble w cebuli robią mi się suche czubki szczypioru. Czy to jakiś grzyb czy coś. Czym to zwalczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cebula hmm dość szczęśliwie jak na ten rok

 

trochę wypadło więc będzie przyzwoity jak na ten rok plon dobrego dużego towaru

uff wszystko uratowałem ale ciężko było

a teraz mnie moja plantacja zaskoczyla

cebula w rozmiarach 6-8 i ma zielony szczypior

 

niedługo zbiory u mnie jakieś 2tyg max i kopał będę

u mnie na razie tylko dymka wykopywana jest

ja mam szczypior zielony jeszcze chodź w tym roku nie jest jakoś mega duży

zważywszy na suszę

chodź teraz by moglo mniej padać bo żniwa

pamiętajcie będzie dobry rok dla nas kto utrzymał plantację

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko czy ktoś obcinał szczypior orkanem i czy to byłoo po oprysku fazorem czy przed jak to idzie i czy to ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ciąłem, ale już nie tnę. Sens raczej ma bo zbiera się czyściejszy towar no i szybciej wysycha i szybciej się orkanuje niż przpuszcza przez śmigła. Wadą okazało się brudzenie i wchodzenie potem pleśni. Szczególnie jak było mokro. U mnie są ciężkie ziemie. Oczywiście jak fazorujesz to najpierw fazor, a cięcie po zaschnięciu przed kopaniem. Teraz wróciłem jednak do czyśzczenia jesienią na śmigłówce, choć to więcej czasu zjmuje. Zresztą od 2 lat mam mniej cebuli, a tegoroczna poszła w całości na zielony rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowieć ale czy po orkanie obcinarka jest nie potrzebna ajak jest to może ma ktoś niedrogą do sprzedania ijaka jest lepsza śmigłowa czy ta na wałkowa dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem orkanem, to obcinarką już nie, bo to dwa razy ta sama robota.

Na jesieni zdecydowanie śmigłowa jest lepsza, bo nie uszkadza towaru.

Przy przygotowywaniu do sprzedaży wałkowa jest skuteczniejsza. Jednak na ogół nie kupuje się 2. Ja robię śmigłową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za tak wyczerpujące porady ja dzis obciołem orkanem część plantacij i po tym wydaje mi się ze to dobry zabieg bo niszczy chwasty iczęść szscypioru i jutro mam zamiar to kopać czy to dobrze to nie wiem proszę o porady dzięki i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ścinasz szczypior to kop przed deszczem bo naleci wody w szczypior a to nie wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cena w waszych regionach się szykuje na październik, jak z materiałem- u nas dobra i duż ale w okolicy sporo drobnicy dobrej na wysadkę ale pakudnej do zbioru kombajnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas cena leci w dół, jeszcze 2 tygodnie temu sprzedawałem po 15 zł za worek a teraz jest po 10 a po ile bedzie w pazdzierniku pewnie jak zawsze najtansza w ciągu roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena będzie dobra Ukraina nie ma cebuli już się interesują teraz jest najgorszy moment na sprzedaż mały popyt a wszyscy zaczynają sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Obcinarko-Sortownice do cebuli.

Stan wizualny i techniczny oceniam na bardzo dobry.

Moc przerobowa to 30 ton na dobę.

Używana we własnym gospodarstwie.

Sprzedaję gdyż skończyłem uprawę cebuli.

W razie pytań proszę się kontaktować na e-mail kkrzyczo@wp.pl

wtedy również podam numer telefonu.

Cena 5000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zainteresowany uprawą cebuli mocie jakieś ciekawe informacje na ten temat?? w tym roku po raz pierwszy sieje cebule na pow. 3 ha z siewu wiosennego (odmiana polanowska) zastosowałem 650 kg/ha nawozu BONTAR + 250 kg saletrzaku. szczególnie interesuje mnie ochrona roślin według zaleceń na poczatek zaraz po siewie zalecaja dać stomp a 2-3 dni przed wschodami roundup+satecid co o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu kolego wkleiles bo nie wiem o co chodzi. chcesz zasiac cebule?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , przymierzacie sie do siania w tym roku cebuli, zakupilem wczoraj nasiona i dowiedzialem sie w hurtowni ze jest BUM na nasiona, wszyscy dali sie na cebule.problem jest w tej chwili z ramrodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , przymierzacie sie do siania w tym roku cebuli, zakupilem wczoraj nasiona i dowiedzialem sie w hurtowni ze jest BUM na nasiona, wszyscy dali sie na cebule.problem jest w tej chwili z ramrodem...

 

.... o to ja bym już zrezygnował z siewu... już widzę jak będziecie przeżucać worki po 0,15 gr za kilogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daruj sobie -nigdzie nie kupisz....

Pawel mi sie udalo kupic ,widze ze jestes z kuj-pom to moge dac ci namiar jesli potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tam u was ceny cebuli bo u nas to teraz po 1zł/kg ;( Spadła a już była po 1,20zł/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z cenami dymki. Osobiście kupiłem ,,3" po 6zł/kg za holenderkę a w sklepach słyszałem że w granicach 8zł. Zimówka nieoczekiwanie dostała ostro w przymrozkach praktycznie 95% strat tak więc liczę że dymka przyniesie jakiś dochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem

z tego co słyszę to już niektórzy mają 50% cebuli na polu

zgadnijcie dlaczego?

 

i to nie nowicjusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...