Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Takie ceny to mieliśmy w latach 90 – tych gdzie pasza kosztowała 400zł tona , dziś nieomal wszystko podrożało (oprócz jaj) o 100% - mizernie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !!!

U nas na mazowszu tj. okolice Bieżunia – Żuromina, towarek schodzi normalnie, zapasów na fermach nie widać, handel odbywa się spokojnie bez żadnych szaleństw.

- i co z tego, obecne ceny jaj jakie mamy, dla większości hodowców są cenami przetrwania, koszty produkcji oraz inwestycje są zabójcze - normalny kosmos!!!

Mam nadzieje że w niedługim czasie wszystko po wróci do normy.

 

O-35gr

S-30gr

1a-20/22gr

1b-17/18gr

2a-14/15gr

2b-12/13gr

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na początek września bez zamian ruch b.słaby , moim zdaniem za dużych ruchów cenowych nie należy się spodziewać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. przy tej cenie paszy jaka jest i przede wszystkim jaka będzie,tylko samobójca bądz idiota bedzie sprzedawał taniej za 1a jak 0,25 i tę cenę wymusi trudna sytuacja na rynku pasz a nie jak do tej pory ,,zejście" które jeśli chodzi o jaja jest w sumie na tym samym poziomie.Uważam że nie ma innej możliwości i już powinniście zapowiadać u detalistów podwyżkę, przecież wszystko idzie w górę,podnoście ceny!to najlepszy moment,magazyny puste, zejście jest nie ma na co czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kol, ceny jaj same pójdą do góry jak ich na rynku zacznie brakować, a sztucznie nic się nie zrobi, na razie rynek jest stabilny.

Za komuny w latach 78-90 w tedy ceny pasz miały wpływ na cenę jaj jak się oddawało do zakładów drobiarskich .

Natomiast teraz rynek dyktuję cenę, nikogo to nie interesuje że producent dokłada, rzecz normalna…

handel jak sobie wypracuje większą marże to się z nami hodowcami nie podzieli,

my też sie z nimi nie dzielimy jak są nasze czasy.

- takie życie …..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wszystko prawda ale niestety musze rozczarowac wrozbite "jajcarka " i biedronke.... jajo idzie w gore czy to sie komus podoba czy nie ! Tak ze marzenia o 1A ponizej 20 gr.wybijcie sobie z glowy !! Na dzis nowa cena 1A-0.22-0.23 , 1B-0.19-0.20, 2A-0.16-0.17 itd. Jajko 2-3 dniowe. Czas zmniejszyc widelki panowie bo wszyscy wiemy ze byly wielkie a detal kroiliscie ile sie da .. Pora wrocic do jako takiej normalnosci i to nie pobozne zyczenia tylko realia !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymonam kol ferma jak jajo bylo juz w okolicach 20 gr ty mowiles ze dalej jest 33 i nie tanieje i ze cena nie spadla a jak wszyscy wiemy 1a bylo po 8 gr a jak sprzedawaliscie inaczej to nawt po 18 to nie 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta skoro cena idzie do gory i bedzie wysoka to kol ferma powinenes sie sieszyc a nie pielkic i drwic czy tego chcesz czy nie w tamtym przypadku mialem racje nie wiem jak bedzie teraz ale sadze tak jak napisalem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Jajcarek i tak nie musisz sie martwic o jajo bo Ci magazyny pekaja wszwach sam wiesz po ile kroiłes hodowcow a ile na tym zarabiales to ze cos drgnelo to prawda wystarczy ze zadzwonia z paru wybijalni zaoferuja juz 0,8 euro za kilo i to oznacza ze sie zaczyna isc do gory chcesz sprzeadc jajo zagranice to koles mowi drogo za m w 10 po 16gr bo kupuje ze slowacji po 14 i tak w kolko a kolego Ferma07 jesli juz sa takie ceny to dlaczego twoj sasiad co ma 200tys kur 1a sprzedaje po 19gr i choc dzwonisz pierwszy raz to taka cene podaja wiec cos jest tu nie tak oczywiescie czesto podawane sa tu ekstrema cenowe bo pisze tu dwoch duzych handlujacych ktorzy sa potrzebni na rynku bo jak jest nadwyzszkato eksportuja towar bo sa hodowcy ktorzy najlepeij by podali cene na eksport po 30gr za 1a a pozniej owym handlujacym oddaja po 8gr wiec niech kazdy pisze na tym forum co wie bo z jego puntku widzenia jest to prawda i zapraszamy pana jajcownika do pisania szerszych informacji na tym forum bo tez moge trzepnac sobie ze nienawidze swojej konkurencji i najlepiej zeby zeszli mi z drogi bo wciaz chodze w podartych spodniach zacznij budowac renome i tez zajmij sie rynkiem detalicznym mimo ze na poczatku do niego dolozysz a nie i niech nikt nie biadoli bo kogo to winna handlujacych przeciez nie produkaja mniej pretnesje to sasiada za zwieksza produkcje i tak wkoloko Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferma07, przyznaje ci kolego rację, dziś telefony się nie urywały za zakupem jajek, oferty różne, propozycje o 1-2gr na jajku do przodu w zależności od sortu - jednak wzrosło zainteresowanie , zobaczymy co przyniesie przyszły tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jajcarek...kimkolwiek jestes nie chce mi sie z Toba polemizowac bo piszesz pierdoly ! 1A po 0.08 gr.tak ? Jakie to jajo stare wyrywales a moze plesn cala wioska przecierala ?? U mnie nawet w najgorszym okresie letnim po 0.08 to byla ale 2A !! byla to minimalna cena i nie na ilosci 10 tys ale np.jednorazowo 108 tys. i to sa FAKTY ! dla mnie jest jasne ze "jajcarek" na tym forum=notoryczne podawanie zanzonych cen !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2a-0,16

1b-0,18

1a-0,20

s-0,28

0-0,33

zakup jaja na sobote z fermy 1,2 mln kur.

ferma 07 jak nie sprzedałeś 1a po 0,08 gr. ja Ci wierzę , ale uwierz że za takie pieniądze kupowało się 7 dniowy towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek czy nie jajcarek kazdy czyta to forum i z pespektywy czasu moze ocenic kto pierdoly tu pisze jeszcze jedno jak jajo tanialo po wilkanocy ty pisales to samo co dzis ze to pierdoly a dol byla tak czy nie wiec tanialo tak czy nie wiec przestan pisac wrescie swoje pierdoly , tak czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 108 tys to zaledwie 12 palet wiec prosze cie nie wywoluj mnie do dyskusji,

dziennnie w detalicznym hurcie sprzedaje 8 do 12 palet ale mimo braku dobrego nastawienia i tak zycze cie 1A po 25 gr aaaaaallllllle ty chyba caly czas walisz po 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn pusty..nuda dzis.... wiec odpisze Jajcarek big hurtowniku ja pisalem o 12 pal.jednego sortu tj.2A !! A moze podasz kiedy ja pisalem ze 1A nadal po 33gr. a bylo juz wedlug Ciebie po 20gr.?? bo jakos nie przypominam sobie abym cos takiego pisal ? Moze zacytuj mnie ?? Lub proponuje pisac prawde ! A odnosnie Twojego ostatniego wpisu....to po ile ja "wale" to wlasnie 18 wrze. napisalem wyraznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz wyjsc z twarzą to dobrze, ale próbuj dalej

Na ten tydzien 1A 18 1B 15 2A 13 i tak kazdy wie ile placi i ile sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię 18 pal jaj świeżych (południowo-zachodnia Polska) tel. 518661439 w cenach kol. Jajcarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... te ceny są już nie realne co pisze jajcarek,

one dawno przeszły do historii.

Na dzień dzisiejszy żeby kupić dobry świerzy towar trzeba

zapłacić....

O-36gr

S-31/32gr

1a-20/22gr

1b-18/19gr

2a-16/17gr

2b-14/15gr

 

Nie wierzę że znajdzie się ktoś co by za takie grosiki jaja sprzedał.

Jak sięgam pamięcią zawsze nie było ceny na jaja w okresie maj, czerwiec, lipiec, a ten rok należy do roku wyjątkowego także....

- czas odrabiać straty.

PS.

Drodzy kupujący, po burzy przychodzi piękny pogodny dzień, tak jest z ceną jaj i trzeba się z tym pogodzić..

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...