Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy uwierzcie mi ze Jajcarek tyle placi swoim do okola sam jedzi po towar to juz daje grosik taniej w jego regionie to on rzadzi i dyktuje cene co z tego ze podam wam fermy z ktorych mozna kupic taniej jak kupujecie lub sprzedajecie po 20gr za 1a to jaka to rewelacja po 18 popierwsze nikt z nich wam nie sprzeda bo sami chcie po 18 i + dowoz a jego juz znaja jesli zaplacice po 20 to juz predzej cos zdzialacie a same poinformowanie ich o cenie nic nie da bo wszystkie nadwyzszki sam odbiera i jak mu powiedza po 20 to nie wierzmie to tak jak sieciami ale tez potrafi dobrze zaplacic jak potrzebuje i wtedy z wami sie kontaktuje i od was kupuje towar a nie wiecie ze to on a co do cen to sa takie jak podaje Jacek i Biedronka .Jak tak kazdy sie burzy z hodowcow to niech ktos mi powie dlaczego taka instytucja jak pamira mimo ze tez sami produkuja to sami kroili swoich kolegow za plotu i placili zaledwie za 2a 6gr a zarabiali na tym 100% przeciez wiedzieli jakie sa koszty produkcji to jest wolny rynek i jego nie zmienimi a na tym forum dzielimy sie wiedza na temat tego co sie dzieje na nim Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego GALL, wiesz ze w handlu nie było i nie ma sentymentów, jest takie powiedzenie….. ”nie ma obcego, wali się swojego”

- większości tak wygląda handel na naszych fermach.

Ja od paru lat zerwałem z handlem na swojej fermie, ci handlarze by mnie psychicznie wykończyli, oni są dobrzy jak im brak towaru (do rany przyłóż), ale kiedy ty ich potrzebujesz, oni mają cię daleko w d….e, kroją z ceny bez litośnie.

Dlatego zdobyłem swój rynek na jaja, wywożę je ze swoich ferm w ilości…

( 1500sk tygodniowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to co robisz to dzieki twojemu rozpoznaniu i checi prowadzenia sprzedazy detalicznej co prawda jest wiecej obowiakow i problemow ale sam wiesz jak na tym wychodzisz ale jak jest taki dolek to konkurencja nie spi i oldar daje Tobie popalic ale nie jestes uzaleziony od nich to twoja przewaga ale nie powiesz mi ze nie musisz dokupowac towaru i jestem ciekawy jak wtedy podchodzisz do zakupu towaru i ceny nie obraz sie ale czesto jest taka rzeczywistosc tak dla info to od was z woj. tez tanio towar schodzil 1b po 7gr i sprzedawano go w inny region polski aby nikt sie nie dowiedzial wiadomo ze kazdy ma swoja cene czy sprzeadzy czy zakupu jedziecie na Simona ale przy obsadzie max 40tys nie jest zmuszony do tak taniej a pozniej sie wcieka na Kolegow z forum ktorzy informuja o cenach calo tirowych a od oferta zakupu nie mogli sie odpedzic bo placa gotowka przeciez kazdy mogl wiecej zarobic sprzedac Panu Czachorowskiemu placil pare groszy wiecej ale o pieniacze trzeba sie upominac1-2 miesiace cos za cos a reszta sie wcieka bo forum czy pare tysiecy osob i wiadomosci sie szybko rozchodza i trafija do kazdego z nas a my musimy sie tlumaczy bo klient przyjezdza po palete i mowi ze cena jest po 10gr za 1a ty go kroisz po 18 i tak gadac i gadac mozna wiec nie obrazajcie innych a piscie to co sie dzieje lub ile placicie czy sprzedajecie zawsze mozna z tego wyciagnac jakies wnioski Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. jednego nie potrafię zrozumieć,dlaczego kol.,,handlarze'' na tym forum tak bardzo denerwują się jak słyszą o realnej cenie albo podwyżce,przecież tak czy siak doliczają swoje kilka groszy i zysk mają.Cieszę się że są na tym forum producenci którzy piszą jak jest, a handlarze tj jajcarki biedronki itp piszą na tym forum z nadzieją że przez ich posty zbiją cenę do 8gr. za 1a szybciej wygracie w totolotka niż takiej ceny sie doczekacie!Poza tym niech nikt mi nie mówi że jedziemy na tym samym wózku itp. bo to nie prawda, żaden handlarz nie może równać się z producentem pod względem ryzyka.Handlarz nie ryzykuje NIC i dobrze o tym wiemy.To że zarabialiśmy w zeszłym roku dobrze to nasza sprawa i nic handlarzom do tego,ale to że teraz handlarze chcą zarobić na nas naszym kosztem to już nasza sprawa i nazywam to złodziejstwem i cwaniactwem.Znajdzcie sobie odbiorców co zapłacą wam po 0,40 za 1a,a nie producentów co sprzedadzą wam po 8gr. Tylko nie piszcie o wolnym rynku, bo komuś sie wydaje że w Polsce wolny rynek to o.....dolić producenta i jak najwięcej zarobić, nie na tym to polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego GALL, wywożę wyłącznie swoją produkcję jaj, wożę jaja na przetwórstwo. Warunek....

- towar musi być świeży.

Co z dokupieniem …..

- nie ma takiej opcji, ponieważ muszę przywozić swoje jaja z własnym

nr. weterynaryjnym, a tak naprawdę to chodzi jakość towaru...

tz. inny jest smak jaja na gotowych paszach niż na własnej.

Ceny .....

ceny, które są na forum przeze mnie podawane są to ceny jakie płacą u nas na fermach handlarze, oraz zakłady pakowania jaj, których na naszym terenie nie brakuje.

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ''NUMEREK'' myśle że we wrześniu ciężko o promocję, czas odrabiać nam hodowcom..

pozdtawiam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto sie denerwuje i unosi to widac z tego co pisze wiec raczej nie handlarze a co do tego forum to juz dawno napisalem ze nie ma ono najmniejszego wplywu na cene bo ta dyktuje ja rynek

Proponuje wiec nie komentowac tego co piszemy tylko pisac o sytuacji na rynku a jest ona taka ja place 1A 18 gr i jestem zadowolony a ferma sprzedaje 22 i tez jest zadowolony wiec jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analitycy zapowiadają osłabienie złotówki, euro będzie sie umacniać, wtedy jest nadzieja iż nasze jajeczka też nabierką większej wartości.

Jajcarek !!!

z tego co piszesz, kupując tak tanio jaja, masz szanse przyciąć nie złą kasę , módl sie by ten hodowca jak najdłużej spał, bo jak sie obudzi to już tak tanio towarku od niego nie wyrwiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum staje sie koncertem życzeń ale dobra będę sie modlił żeby tych kilkunastu hodowców jak najdłużej sapało, z coraz wiekszym ubawieniem to wszystko czytam pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do cen to faktycznie zależy z której fermy i jak długo się handluje z hodowcami. Generalnie od stałych dostawców mam Ia -0,22 Ib- 0,19 IIa- 0,17. Gdzieniegdzie dokupuję jajka po groszu lub dwa niżej ale to bardziej wynika z tego, że pomogłem niektórym popchnąć towar jak dzwonili i nie mieli gdzie go sprzedać latem. Teraz chcąc się odwdzięczyć puścili trochę taniej niż chodzi normalnie. Handluje jajem już trochę i wiem, że różnie bywa natomiast w przeciwieństwie do kolegów Jajcarka itd. nie narzekam na ceny, zawsze idzie coś zarobić, akuratem latem najlepsze przebicie i najwięcej można ale przez cały rok do przodu bilans jest. Nikt nie bawi się w taki handel żeby mu wystarczało na koszty dlatego to tylko od ludzi zależy jak pokombinują i czy wystarczy na malucha czy na mercedesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z tym co pisze kolega KocWaJAJA, takie są na dzień dzisiejszy ceny i tak powinna wyglądać współpraca ze stałym odbiorcą - jak w jedną i w drugą stronę.

Uważam że ich rynek jest także naszym rynkiem zbytu i dlatego musimy się nawzajem szanować, a tak naprawdę niech się wszyscy zajmą tym co najlepiej potrafią robić i wszystko będzie OK.

- hodowcy od produkowania, handlarze od handlowania.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kocwajaja a gdzie ja narzekam , mi ta cena pasuje i po 25 bedzie pasowac ale wole po 8 a kiepsko jest powyzej 30

A swoja droga to dziwne ze staly dostawca daje ci rozej niz z doskoku to wlasnie u stalych sa lepsze ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Numerek dla mnie naprawdę nie ma tak dużego znaczenia grosz, dwa w tą lub w tamtą ważniejsze jest, że towar mam dobry i nawet jak mi konkurencja podjeżdża to ludzie nie chcą się skusić na promocje typu 5gr taniej niż ja proponuję. To jest coś co robi różnicę i wielu się już o tym przekonało.

Jeśli kupujesz Ia po 0,20 to fajnie, ciesz się że możesz zarobić. Tylko raczej byłbym ostrożny na Twoim miejscu w ferowaniu wyroków, że mijam się z prawdą bo czemu to służy - myślisz że od razu Ci hodowcy cenę podniosą bo zobaczą, że KocWaJAJA płaci więcej?! Trochę to proste i naiwne...

Jak już wcześniej GALL pisał jeden płaci tyle, drugi inaczej, a trzeci jeszcze więcej i tak to już jest skonstruowane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do stałych odbiorców to wiem, że moi mają wyższe ceny i ja się na to godzę bo wiem co dostaję w zamian i wiem także że jak będę potrzebował towaru wtedy kiedy go będzie wszędzie brakowało to go dostanę. A poza tym mam pytanie czy tego lata nie umoczył ktoś kasy w starym jajku?? Z całą pewnością, a od moich dostawców się coś takiego nie zdażyło. To tyle wyjaśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podlizuję się do kolegi KocWaJAJA , ale z pewnością wszyscy producenci życzyli by sobie takiej współpracy ze wszystkimi odbiorcami jak jest KocW…

(oby się nie przechwalał), bo większość handlarzy wobec hodowców są bez względni ich postępowanie niczym nie odbiega od postępowania syndyka lub komornika, normalni likwidatorzy

CENY >

Z tego co wiem od swoich odbiorców jajo w tym tygodniu drgnie do góry,

ile....? tego nie wiem,ale pewna będzie zwyżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam się pochwal po ile płacisz, tu znasz ceny-rozstrzał zeznań 4 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje średnie ceny jakie są proponowane na ten tydzień w naszym zagłębiu

północnego Mazowsza.

 

O-36gr

S-32gr

1a-22gr

1b-19gr

2a-16gr

2b-14gr

- 3,20zł 1kg od 65gr - >

- 2,90zł 1kg od 55gr – 65gr

- 2,60zł 1kg 55 - <

 

- skup na kilogramy zaczyna powoli zanikać - chwała temu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dzień wczorajszy

 

1A 0,21-22

1B 0,18

2A 0,15-16

2B 0,11

3 0,09

 

ceny są netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jajcarek, czy ty dopiero z wakacji wróciłeś w temacie nie jesteś jakie ceny jaj mamy dziś na rynku?, dobry czas co dla niektórych powoli dobiega końca, głupota cenowa wiecznie trwać nie będzie, najwyższy czas by zapomnieć że coś takiego było, ceny muszą być realne do kosztów produkcji, ile można dokładać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...