Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolego Jacku co do kosztow produkcji to Kolega Jajcarek jest na bierząco a co do cen ktore płaci to jeszcze sie zgodzę co do małych choc tez juz mało realne ale 1a i 1b to juz troche za tanio ale potrafi tyle jeszcze zaplacic w kazdym bądz razie nie bronię Jego handluję w takim regionie jest potentatem zarabia krocie a hodowców doi nikt mu tego nie zabroni ale tez potrafi zaplaci drożej zna aktualna cene Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest srednia cena z tego tygodnia najwiecej za 1A placilem 20 gr a L 18 gr

Ja nie podwazam cen ktore wy piszecie , tylko pisze ile ja place , nawet jak bede musial zaplacic 1A 22 gr to i tak niewiele sie pomylilem natomiast daleko jeszcze do tz "normalnej ceny 33" za okolo 10 dni koncza sie przepierzenia i male jajko wejdzie w duze zobaczymy jak wplynie to na cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie placil wiecej jak 20 gr 1A to nie stopnialy ale 24 gr to taka cena sie raczej dlugo nie utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Akacja Ty hodowca(tak przynajmniej wynika z twoich wpisów na forum) i jajka dokupujesz. Widzę ze kol. hodowcy z Ciebie mocno zdzierają.

Ceny wczorajsze brutto:

S-0,3

1A-0,22

1B-0,18

2A-0,16

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że niektórzy wizualizują Ia po 24 i mają nadzieję ,że tak się stanie. Ale tu mamy pisać fakty a nie wyrażać swoje pragnienia........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uścislając były hodowca... a wczorajsze 24 gr to fakt, a propo propozycji sprzedaży dowiedziesz do cieszyna po 22?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych różnic to wszystko tak naprawdę zależy od regionu i ilości jaką się bierze. Na obecną chwilę nie mam problemu żeby zakupić Ia w ilościach paletowych po 0,22. Jednak chcąc dokupić gdzieś więcej tego jajka niektórzy nieśmiało przebąkują o cenie 1-2gr wyższej, także daleki byłbym o mówieniu, że takie ceny to pobożne życzenia hodowców. Ja raczej od strony handlowca mam życzenie żeby co niektórzy nie zaczynali handlu jeśli nie mają o tym zbyt dużego pojęcia i nie oferowali cen w detalu za Ia po 0,16--0,18 bo co z tego, że raz drugi dołożą jak popsują klienta i później już nigdy nie uzyskają od niego godziwego zarobku - oby mniej takich osłów a wszystkim będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w Polskim zagłębiu drobiarskim ceny jaj kształtują się na poziomie: IA- 0,21 zł, IB- 0,18, IIA- 0,16, IIB-0,14 0- 0,33, S-0,30 . Podaję ceny jakie są na kurnikach w większych fermach. 0,24 zł za IA to płaci ktoś kto podjeżdża i kupuję 1 paletę czy 2. Jeżeli chodzi o większe ilości ceny są takie jak podałem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jacek310363 czyzbys wyjechal na wakacje , pisales 1.5 tygodnia temu ze napewno podrozeje a teraz cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Akacjo podaj do siebie jakis kontakt to przywioze w tej cenie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Jajcarek !!!

Miło mi że o mnie pamiętasz…

tz. że jestem dla Ciebie godnym partnerem do dyskusji na tym forum.

Co do cen, na dzień dzisiejszy pozostały one na tym samym poziomie co obowiązywały w zeszłym tygodniu także… poczekajmy, życie pokaże swoje, dopiero wrzesień.

Ps.

wiadomo że producent chciałby uzyskać jak największą cenę za swój towar, który został wyprodukowany w ciężkim trudzie, to nie handel !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem tak. Pewien Pan z okolic Ostrowa wlkp. krzyknął dzisiaj za 2a 0,20zł. A z kolei pewien pan z dolnego śl. zażyczył sobie 0,14 zł za 2a , ale po trzech dostawach poprosił o 0,17 a teraz zaryczał 0,19 - więc jest po staremu , jak jest słabo to hodowcy płaczą , ale jak się tylko zaczyna brać to pokazują kakaowe oko. A najlepsze jest to ze zwrotów nie ma, widziały gały co brały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jacek310363 naprawdę jak malo z którym (jeżeli chodzi o hodowców) można z Toba popisać naprawdę źle wam nie życzę przecież nikt nie chce robić za darmo cala ta sytuacja cenowa jest wynikiem kilkunasto miesięcznego przewarosciowania jaja tzn 1A 33 gr chyba przyznasz mi tu racje b. duzo hodowcow nastawilo produkcje na max i takie SA tego skutki dlatego myślę ze do marca większych zmian cenowych nie bedzie za to na twoje pocieszenie prawdopodobnie przyszły rok bedzie druga strona tego tego kija

Mi naprawde nie jest na reke jak ta cena jeszcze sie zmniejszy ale naprawde mysle 1A w duzym hurcie u stalego dostawcy szybko nie przebije 20gr

 

PS ironia, która sie ze mnie wylewa dotyczy niektórych wyjatkowo głupich postów

Na dzisiaj w niemczech L kosztuje okolo 19 gr i wiecej nie chca placic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek, na swoje koszty produkcji nie narzekam, robie co mogę tz. mam swój odchów, na całą swoją produkcje kręcę pasze no i sam wywożę jaja i w ten sposób minimalizuje swoje nakłady na produkcję.

– grosz do grosza i uzbiera się pół kosza.

Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako mlody hodowca kur niosek (300 kur rasy ISA Brown) podejme wspolprace na konkurencyjnych warunkach ze stalym odbiorca. Kurki sa mlode, 20-tygodniowe...

powiat Ostrów Wlkp -w razie pytan prosze o PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. simonie!!!

koszt oraz zysk zależy od wielu czynników przede wszystkim od wielkości produkcji, cena pasz i wielu innych spraw także.... nie wiem co mam ci odpisać

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...