Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:15 Czw 27 Cze 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 1299, 1300, 1301  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przeor

PostWysłany: 21:39 Pon 16 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
przeor napisał:
http://m.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/usa-wycofanie-ponad-200-mln-jaj-ktore-trafily-do-handlu,157358.html

Będzie tani proszek
Rolling Eyes

Do prania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 19:08 Pon 16 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
http://m.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/usa-wycofanie-ponad-200-mln-jaj-ktore-trafily-do-handlu,157358.html

Będzie tani proszek
Rolling Eyes
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:08 Pon 16 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
No nareszcie ktoś z odpowiednim poziomem wiedzy. Nie spodziewałem się tego po Tobie Demiurg. Absolutnie muszę się zgodzić z twoimi poniższymi informacjami. A Yoyo milczy... Pewnie studiuje rozporządzenia by do dyskusji dołączyć. Zapewne żałuje, że nie ma opcji kasowania lub edycji swoich postów.

A dziękuję Tobie i Misiowi. Szczególnie cieszy iż zwykle mamy odmienne zdanie.

No dobra, co do tematu , to widać światełko w tunelu... ale puki co jest źle na zachodzie. Eksport jakiś tam jest, może nie za wielki, no ale jest.
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 10:04 Pon 16 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:48 Pon 16 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Kolego, przecież nigdy nie napisałem dawać w dół to kupię.
Od takich akcji specjalistą jest jajeczny,

Dzięki za uznanie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jajeczny

PostWysłany: 05:45 Pon 16 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Co do przepisów to jest przepis mówiący o bezdotykowych kranach/bateriach, a ja jak już powszechnie wiadomo chcę wszystko legal.

...

Podaj nr rozporządzenia i artykuł mówiący o tych przepisach to uwierzę. To nie siła grawitacja, że nie potrzebne dowody by uwierzyć.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 16:42 Nie 15 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej cenie to chyba ktoś nie szczepił Rolling Eyes
Powrót do góry
Mrok

PostWysłany: 14:20 Nie 15 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie jakie ceny młodej kury slzałem że 17 tygodniową można dostać za 10 zł
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 12:51 Sob 14 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do istoty tematu
L 26-28
M 23-25

PS Ceny raczej stabilne
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 12:47 Sob 14 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
misio misio spokojnie nadal na eksport lepiej oddać niż tobie Cool
co do transportu to 30X10800 każdy umie liczyć
a Ty przed świętami straszyłeś hodowców że będzie pikowało w dół aby oddawali za darmo cwaniaczku he he .... nachapać się tylko nachapać
zle że cena jest stabilna i wszyscy mają nikt się nie wyrywa nie podjeżdża ?

Od takich akcji specjalistą jest jajeczny, ale widocznie taki profil jego działalności i Tobie też nic do tego skoro nie sprzedajesz mu towaru.

Pisałem, że cena będzie lecieć w dół z czego drwiłeś.
Jak widać miałem rację i tak oto na przyszły tydzień za granicą w dół, na razie spokojnie kilkanaście centów na kg, ale następne tygodnie będą jeszcze smutniejsze.

Wracając do nachapania- gdybym chciał to kupowałbym gdzie popadnie, a ja nawet przed świętami nie muszę szukać towaru, bo dostaję go od swoich dostawców których tak wyzyskuję strasznie. 27 w tym tygodniu płacę, a teraz już potwierdzam jajecznego, że 24-25 mogę kupić.
Gdzie to moje nachapywanie, bo coś nie mogę zauważyć ?

Powiem Ci lepiej- biorę towar od takich mądralińskich jak Ty z tym, że 30x10800 odkładają w 2 dni.

Jak przychodzi co do czego to przyjacielu ratuj, więc zrozum, że nas potrzebujecie i nic tego nie zmieni. Nawet obrastanie w piórka na miesiąc czy dwa.

Co do exportu to powiedz mi jeszcze, że wozisz po tych swoich cenach i płacą gotówką jak ja Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Kolego on tylko oczy otworzy a już musi komuś dogryźć i się przyczepić ten typ tak ma, nie wnosi niczego do tego forum tylko ciągle zaczepia
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:20 Sob 14 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Koledzy, z tymi wymaganiami higienicznymi z zakładzie pakowania jaj to przesadzacie z tymi klamkami i kranami. Akt prawny http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2003-52-461 dotyczy przetwórstwa a nie pakowni, jest tylko wzmianka w Pkt.5 o wymaganiach dla fermy i pakowni, a reszta dotyczy przetwórstwa. Przerabiałem to samo z PIW i oni również upierali się przy bezdotykowych kranach, ale ustąpili bo miałem poparte artykułami argumenty 😀. Jeżeli nikt nie czyta w ustawach rozdziałów dotyczących definicji to wychodzą wymagania z d....

słuszna uwaga- dzięki, sprawdzę to, bo może faktycznie sam nie doczytałem
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:20 Sob 14 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ty przed świętami straszyłeś hodowców że będzie pikowało w dół aby oddawali za darmo cwaniaczku he he .... nachapać się tylko nachapać

Od takich akcji specjalistą jest jajeczny, ale widocznie taki profil jego działalności i Tobie też nic do tego skoro nie sprzedajesz mu towaru.

Pisałem, że cena będzie lecieć w dół z czego drwiłeś.
Jak widać miałem rację i tak oto na przyszły tydzień za granicą w dół, na razie spokojnie kilkanaście centów na kg, ale następne tygodnie będą jeszcze smutniejsze.

Wracając do nachapania- gdybym chciał to kupowałbym gdzie popadnie, a ja nawet przed świętami nie muszę szukać towaru, bo dostaję go od swoich dostawców których tak wyzyskuję strasznie. 27 w tym tygodniu płacę, a teraz już potwierdzam jajecznego, że 24-25 mogę kupić.
Gdzie to moje nachapywanie, bo coś nie mogę zauważyć ?

Powiem Ci lepiej- biorę towar od takich mądralińskich jak Ty z tym, że 30x10800 odkładają w 2 dni.

Jak przychodzi co do czego to przyjacielu ratuj, więc zrozum, że nas potrzebujecie i nic tego nie zmieni. Nawet obrastanie w piórka na miesiąc czy dwa.

Co do exportu to powiedz mi jeszcze, że wozisz po tych swoich cenach i płacą gotówką jak ja Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:46 Sob 14 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 04:47 Sob 14 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty CYNA krany masz normalne ale pomieszczenia bez klamek Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 17:37 Pią 13 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też przyjęli z normalnymi kranami
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:20 Pią 13 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy, z tymi wymaganiami higienicznymi z zakładzie pakowania jaj to przesadzacie z tymi klamkami i kranami. Akt prawny http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2003-52-461 dotyczy przetwórstwa a nie pakowni, jest tylko wzmianka w Pkt.5 o wymaganiach dla fermy i pakowni, a reszta dotyczy przetwórstwa. Przerabiałem to samo z PIW i oni również upierali się przy bezdotykowych kranach, ale ustąpili bo miałem poparte artykułami argumenty 😀. Jeżeli nikt nie czyta w ustawach rozdziałów dotyczących definicji to wychodzą wymagania z d....
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 15:34 Pią 13 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8
PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 07:53 Nie 11 Mar 2018 Temat: Ceny jaj spożywczych
Oficjalnie info- podpisane umowy na po świętach z zachodnim przetwórstwem.
Nie będę pisał o cenach żeby nikogo nie obrazić, ale będzie ostre pikowanie w dół

NIC nie wiesz MISIEK BAJKOPISARZU jakoś wysyłam na eksport i jest super cena Cool a ty pomyliłeś święta no tak .... Laughing Laughing Laughing

mój największy producento- handlarzu szykuj się do przeprosin Smile
bardzo jestem ciekaw jak tam twój export na najbliższe tygodnie?
tym twoim wielkim tirem(EURO20 zaistne) Mr. Green

trzymaj się Smile
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 14:10 Pią 13 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
No nareszcie ktoś z odpowiednim poziomem wiedzy. Nie spodziewałem się tego po Tobie Demiurg. Absolutnie muszę się zgodzić z twoimi poniższymi informacjami. A Yoyo milczy... Pewnie studiuje rozporządzenia by do dyskusji dołączyć. Zapewne żałuje, że nie ma opcji kasowania lub edycji swoich postów.

Z Demim to już od dawna widać, że można pogadać.
Yoykowi się coś pomyliło po prostu.

Co do przepisów to jest przepis mówiący o bezdotykowych kranach/bateriach, a ja jak już powszechnie wiadomo chcę wszystko legal.

Zrobię to chyba jak na pierwszej sortowni, że wrzucę baterie z płynem do dezynsekcji rąk na ścianie koło sortownicy, a krany oleję i już
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 20:37 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:06 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
jajeczny napisał:
misio8 napisał:

...
Lepiej- u mnie nawet wymagają drzwi bez klamek i krany na czujkę o fartuszkach i innych nie wspominając.
To tak jak z sanepidem- każdy sobie rzepkę skrobie, jeden Ci puści inny nie.

To się da obejść, uwierz mi. Kontrolujących obowiązują te same rozporządzenia co nas. Zauważ, że jeśli stwierdza jakąś nieprawidłowość to w protokole kontrolnym musi podeprzeć się rozporządzeniem jakiego dotyczyła uwaga. Mówić i wymagać to sobie mogą, ale jak dochodzi do pisania to protokół z kontroli okazuje się pusty. No chyba, że masz coś na sumieniu i słuchasz się ich jak "piesek". Czasy "nadurzędnicze" już minęły. Trzeba walczyć o swoje... A z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś gościem co się łatwo poddaje.

obejdę to wymianą. niech mają.

Nie poddawaj się jedziesz z nimi ! Very Happy Nawet w szpitalach na oddziale chirurgicznym takich wynalazków nie uświadczysz...
Następnym krokiem będzie postawienie pryszniców/basenów dezynfekcyjnych dla obmycia całego pracownika... Razz
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:04 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Demiurg napisał:
....

Obaj macie rację. ...

A jak ty to wydedukowałeś? Jeden pisze, że sortownica i drukarka musi być, a drugi, że nie. No brawo... Jaki rozjemca. Następny intelektualista się znalazł od macania kur. Wy chyba naprawdę macie oczy przysłonięte kuprami kur. Laughing

Ja nie wiem jak ty nie wywnioskowałeś tego co ja... On pije do tego że niektóre pakownie to zwyczajna "lipa" i jadą na łatwiźnie. Co do ilości zatwierdzanej się z Tobą nie zgodzę bo: po 1) 24x1500x7=252000, po 2) jeśli kupujesz towar z pakowni to teoretycznie nie musisz już go ponownie ważyć (jeśli jest z nim coś nie tak to twoja d. oberwie) Więc, wcale nie jest powiedziane że możesz mieć takie ograniczenie co do ilości.

Yoyo co do konieczności ważenia i robieniu na łatwiznę to nie do końca tak jak myślisz... sprzedawać można niesort na 3 sposoby: 1) Z zachodu jest tak że pakownia sortuje i daje Ci wyszczególnienie i odpowiednio placi za daną kategorie, 2) Płacą Ci jakąś średnią cenę za jajo 3) Płacą Ci za wagę jaj
Jeśli nie masz pakowni to teoretycznie nie możesz sprzedawać jaja na klasy. To że ktoś to przyjmuje to jego "dobra wola" Wink

LUDZIE sprzedawać niestemplowane jaja można w 2 przypadkach: na pakownie lub na przemysł. Jeśli ktoś sprzedaje to na pkt, typu jednostki gastronomiczne żywienia masowego, szpitale itd, to jest to niezgodne z prawem. Koniec i kropka. W niektórych powiatach dopuszcza się sprzedawanie niestemplowanego na cukiernie - ale z tym to grząsko może być.

Misiek tu jajeczny co do wymagań u Ciebie ma rację, mój znajomy żąda do byle pierdoły odnośnika w konkretnej ustawie i artykule - podobno mają go dość Wink
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:18 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
misio8 napisał:

...
Lepiej- u mnie nawet wymagają drzwi bez klamek i krany na czujkę o fartuszkach i innych nie wspominając.

To się da obejść, uwierz mi. Kontrolujących obowiązują te same rozporządzenia co nas. Zauważ, że jeśli stwierdza jakąś nieprawidłowość to w protokole kontrolnym musi podeprzeć się rozporządzeniem jakiego dotyczyła uwaga. Mówić i wymagać to sobie mogą, ale jak dochodzi do pisania to protokół z kontroli okazuje się pusty. No chyba, że masz coś na sumieniu i słuchasz się ich jak "piesek". Czasy "nadurzędnicze" już minęły. Trzeba walczyć o swoje... A z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś gościem co się łatwo poddaje.

obejdę to wymianą. niech mają.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:44 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo zająłeś się już lekturą (WE) NR 589/2008 czy dalej będziesz wypisywał głupoty i podważał czyjąś wiedzę opartą na faktach a nie na czyimś widzi mi się?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:37 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

...

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:29 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Jaja znakowane są na fermie. Zwolnieni ze znakowania jaj są tylko Ci hodowcy, którzy mają poniżej 50-ciu niosek. Jaja znakuje nr weterynaryjnym PRODUCENTA, a nie numerem pakowni.

Nie zamierzam wchodzić z jajecznym w głupią polemikę, ale z tego, co on pisze, to jesteśmy nieźle przez handlarzy d.mani. Odwalamy robotę, która należy do nich. Jaja posortowane i postemplowane na fermach- a ta robota należy handlarzy.

Jakoś nie słyszałem tu na forum dyskusji na tem cen jaj nieposortowanych (a to właśnie takie wg jajecznego powinny być dostarczane do pakowni).

Od dzisiaj stempluje i sortuje tylko te jaja, które sam wstawiam na sklepy. Z resztą niech się bawią handlarze. To ich obowiązek.

Yoyo ty nie wchodź w żadną polemikę ze mną, a już na pewno nie głupią bo jeśli chodzi o obowiązujące przepisy to zgaszę cie jak świeczkę na wietrze, a weź po prostu w garść rozporządzenia, poczytaj i nie rób z siebie publicznie idioty.

Yoyo napisał:
Jakoś nie słyszałem tu na forum dyskusji na tem cen jaj nieposortowanych (a to właśnie takie wg jajecznego powinny być dostarczane do pakowni).

Jak wytniesz z niby mojej wypowiedzi słowo powinny być i zamienisz na mogą być to się nawet po raz pierwszy z Tobą zgodzę.

Yoyo napisał:
Od dzisiaj stempluje i sortuje tylko te jaja, które sam wstawiam na sklepy. Z resztą niech się bawią handlarze. To ich obowiązek.

Jeśli nie masz zatwierdzonej pakowni i dopuszczasz się takiego procederu, to czeka cię taki los jak ja i misio8 opisaliśmy powyżej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 1299, 1300, 1301  Następny
Strona 67 z 1301

Skocz do: