Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak tam ceny w Polsce pod koniec tygodnia. U nas w zagłębiu na mazowszu bez zmian IA 21 IB 18. IB kosztuje 18 gr ale powiem Wam szczerze że nie ma jej gdzie sprzedać. Kupiłem troche IB po 17 gr i zastanawiam się czy tego nie pchnąć po 0,17,5 bo nikt nie chce. Na większych skupach proponują po 17+Vat. IIA 16 IIB 14 S- 30 0- 33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ceny Egg , z wyj tych dwóch największych sortów nie 30 lecz 28 ; i nie 33 lecz 34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje średnie ceny jakie są proponowane na ten tydzień u nas na Mazowszu.

- praktycznie ceny nie uległy zmianie, są jak w zeszłym tygodni.

O 34gr -36gr

S 30gr - 31gr

1a 20gr - 22gr

1b 17gr - 19gr

2a 15gr - 16gr

2b 13gr - 14gr

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na ten tydzień

1A 0,19-20

1B max 0,17

2A 0,14-15

2B 10-11

3-od 08 do 0,10

ceny brutto

 

Ps. tych cenach mogę kupić 5 tirów (S) oraz 7 tirów (M) płatne w gotówką w zł lub euro jak kto woli

 

proszę się nie podniecać tym cennikiem to nie ja wymyślam tylko rynek

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy towaru zaczyna przybywać bo nie ma problemu z towarem dzwonisz i masz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

według mnie na ten tydzień cena jaj do hurtu jaką podaje Jacek w swoim poście jest najbardziej realna, zejście jest trochę słabsze, ale myśle że jest to spowodowane końcem miesiąca - zobaczymy może bedzie stabilizacja w cenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym tygodniu

S 28

0 32

IA 20

IB 17

IIA 16

Oczywiście ceny do hurtu na kurniku.

Wchodzi dużo przepierzonych kur i robi się dużego jaja dlatego ceny spadają. Na małe jajeczka jest zbyt i wydaje mi się że się niedługo podciągnie trochę. Być może będzie go nawet brakować niedługo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Egg..

Sami w handlu się przebijacie byle sprzedać i dla tego ceny jaj spadają, a wszystko odbywa się kosztem hodowców. Co do kur przepierzanych…. jaki procent w skali produkcji ich wchodzi, jaki procent jaj z nich się uzyskuje?. Uważam że to nie jest żadny argument by cena miała by spaść, sami spekulujecie byle mieć większe przebicie, spuszczanie cen do niczego nie doprowadzi, rynek ile jest wstanie pochłonąć to pochłonie.

Drodzy producenci;

dziś jest chłodno, jakby każdy z was z lekka wstrzymał sprzedaż tak jak robią producenci zbóż mieli byśmy nie takie ceny, a tak…… mamy jak mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zejścia w detalu jakiego można by było oczekiwać na wrzesień więc ceny są jakie widać. Nie tylko jaja słabo schodzą,ogólnie spożywka kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak wszystko prawda ale niestety musze rozczarowac wrozbite "jajcarka " i biedronke.... jajo idzie w gore czy to sie komus podoba czy nie ! Tak ze marzenia o 1A ponizej 20 gr.wybijcie sobie z glowy !! Na dzis nowa cena 1A-0.22-0.23 , 1B-0.19-0.20, 2A-0.16-0.17 itd. Jajko 2-3 dniowe. Czas zmniejszyc widelki panowie bo wszyscy wiemy ze byly wielkie a detal kroiliscie ile sie da .. Pora wrocic do jako takiej normalnosci i to nie pobozne zyczenia tylko realia !! Pozdrawiam

 

Chciales cytatow to masz i jak cena w gore czy w dol najwyrazniej niezly ze mnie wrozbita

Poprostu jest nadprodukcja i juz ,zeby exporowac trzeba placic max 1A 17 gr bo ok 3-4- gr koszta no i zarobek wiec

nikt nic tu nie zaradzi pozdrawiam kol FERMA07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że na fermach dąży się by jaja poszły w dół.

Uważam, że zejścia tym sposobem się nie poprawi, jeśli by cały handel wraz z pośrednikami równo z nami producentami cenowo szli, i z ….% na 10 - 20% marży zeszli to na pewno większy ruch byłby w spożyciu jaj.

W okresie letnim osobiście widziałem w sklepie jaja klasy * L * zapakowane w 10-tkę po 60gr za szt, a na fermach w tym czasie dochodziła do12-stu gr.

- SKANDAL !!!!

Konsumenci nie mają żadnego pojęcia że handel jest tak drapieżny że tak potrafi zdzierać z ludzi i to w dodatku kosztem producenta.

I tak właściwie odbywa się każdej dziedzinie, wszyscy narzekamy na swoich producentów że za drogo produkują, ale prawda leży po drugiej stronie.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to zmowa cenowa, która podlega przepisom o zasadach uczciwej konkurencji za które to sa potężne kary finansowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt poza największymi producentami w Polsce nie ma znacznego wpływu na cenę jaj.!!!!!! A i oni też za dużo nie mogą poradzić. Taki jest rynek i każdy się musi z tym pogodzić. Czemu nikt się nie odzywał całe dwa lata wstecz gdy IA nie schodziła poniżej 30 gr ????????? Pasza kosztowała 500 zł. Ja wiem drodzy producenci że najlepiej jakby było tak cały czas. Proszę nie piszcie że przebijanie się cy inne chwyty handlarskie mają wpływ na cenę. Cenę kształtuje rynek i koniec. I tak uważam że cena w tej chwili nie jest zła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego,producenci nie płacili 500 za pasze tylko dostawali ją za darmo! ps. a co cie obchodzi po ile jest lub była pasza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co my bez przerwy rozszczymy do siebie pretensje i nie potrzebnie nawzajem się opluwamy, a w rzeczywistości jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, handel był od wieków i będzie.

Brzydko jest patrzeć kto i ile zarabia, oraz ile ma w kieszeni, największa rywalizacja jest wśród nas hodowców. - że ten ma więcej a ja mniej itp….

Każdy niech tak robi i myśli żeby w miarę godnie żyć.

Ps:

- aby wszyscy mieli takie problemy finansowe jak my tu wszyscy…..

- nie jeden Polak takie problem finansowy chciał by mieć.

Pozdrawiam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...