Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:32 Sro 26 Cze 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 1299, 1300, 1301  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 06:04 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:

A ja piszę, że ciągle narzekasz na handlarzy, to po co z nimi handlujesz

Handluje z nimi coraz mniej. Przyjdzie czas, że zejdę do zera.

Oby nie mniej niż zero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jajeczny

PostWysłany: 06:02 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
....

Obaj macie rację. ...

A jak ty to wydedukowałeś? Jeden pisze, że sortownica i drukarka musi być, a drugi, że nie. No brawo... Jaki rozjemca. Następny intelektualista się znalazł od macania kur. Wy chyba naprawdę macie oczy przysłonięte kuprami kur. Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:55 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Ja was rozsądzę.

Obaj macie rację. Sortownica może być MOBA 1 rzędowa jest o wydajnoście 1500 jaj na godzinę - jest ? jest, Ba na upartego możesz twierdzić że ręcznie każde jajo ważysz. Stemplownica może być ręczna (stempelek). W teorii masz urządzenia niezbędne do ważenia i znakowania jaj na pakowni.
Koszt ? Max 4000 - 5000 zł
Jak wszystko i to da się obejść. Wink

Jeśli posiadasz taką sortownicą to owszem zatwierdzą ci zakład ale z wydajnością co najwyżej 120 000 sztuk jaj tygodniowo. Nie szukaj w weterynarii głupszych od siebie a uniknie się problemów. Pierwsza kontrola i leżysz. I niech tylko znajdą, że z tego zakładu wyjechało jajo bez numeru. Zaręczam, że nikt nie chciałby się przekonać czym to grozi.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:50 Czw 12 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Nie chce mi się dalej szukać masz pierwsze z brzegu

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/normy-produkcji-i-obrotu-jajami,454.html

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.
W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

NIE PISZCIE BZDUR !

Yoyo napisał:
Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

No to chłopie... !!! Już wiemy z jakim baranem mamy do czynienia. Ty się zakop lepiej pod ziemię i się nie wychylaj. Ty jakieś rozporządzenie przeczytałeś czy zbyt mocno zajęty jesteś macaniem kur? Jak można tak bardzo być przekonanym do swojej głupoty i tak się nią afiszować. Cała twoja wiedza to pochodzi tylko z tego forum chyba.

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008. Polecam lekturę artykułu 5 jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem czy też w ogóle. I nie siej dezinformacji bo może niektórzy również swą wiedzę opierają na tym forum.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 22:23 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to forum ceny jaj

L 26-28
M 23-25

Potwierdzam M, L stabilnie nic nie spadło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 22:21 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Jajczarek napisał:
musiał mieć trudne dzieciństwo.... Wink

.

Zgadza się, nie miałem łatwo. Nikt mi nic nie podał na tacy. Musiałem na wszystko ciężko zapracować. I niejednokrotnie traciłem. Ale jak to mówią... Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Taa, bo wszystkim innym chlebek z masłem podają a mamona niczym manna z nieba leci. Tylko ty biedny jesteś, a cały świat się na Ciebie jedynego uwziął, bo tylko ty w życiu dokładałeś do interesu i ponosiłeś straty.

Twoje wynurzenia przypominają biadolenie starego tetryka którego zmęczyło życie i wiatry które zamiast z d. z gęby wypuszcza. Ja Ci powiem jedno, bądź człowiekiem a wtedy ludzie Ci to odwzajemnią. Jak się przełamać nie możesz to przynajmniej nie płacz. Cool

Bez urazy oczywiście. Wink
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 22:15 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/normy-produkcji-i-obrotu-jajami,454.html

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.
W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

NIE PISZCIE BZDUR !

Nie odbiorą ci zakładu pakowania bez sortownicy i steplarki

Ja was rozsądzę.

Obaj macie rację. Sortownica może być MOBA 1 rzędowa jest o wydajnoście 1500 jaj na godzinę - jest ? jest, Ba na upartego możesz twierdzić że ręcznie każde jajo ważysz. Stemplownica może być ręczna (stempelek). W teorii masz urządzenia niezbędne do ważenia i znakowania jaj na pakowni.
Koszt ? Max 4000 - 5000 zł
Jak wszystko i to da się obejść. Wink
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:44 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

NIE PISZCIE BZDUR !

Nie odbiorą ci zakładu pakowania bez sortownicy i steplarki
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:14 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE PISZCIE BZDUR !
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:06 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Handluje z nimi coraz mniej. Przyjdzie czas, że zejdę do zera.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:00 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to forum ceny jaj

L 26-28
M 23-25
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 19:57 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 19:53 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
Yoyo napisał:

Masz już sortownicę ze stemplarką ?
Może to i dobry pomysł, żeby oddawać handlarzom niesortowany towar. Niech zapracują na swój zarobek.

Zakład pakowania bez takich urządzeń nie może być zatwierdzony osiołku. I dla twojej wiedzy jaja niesortowane i bez stempla zjeżdżają do mnie jeszcze taniej abym właśnie mógł doliczyć swoją pracę. Dziwi mnie to jak niektórzy za jajo niestemplowane płacą więcej. Śmierdzi z daleka lewizną. Ja się trzymam od tego z dala.

O proszę, podziel się z nami informacją ile płacisz za sort, ile a za niesortowane jaja. Chodzi o różnicę w cenie. Ile za stempel, a ile za nie stempel. Jakimi numerami stemplujesz ?

Piszesz bzdury. 99 % pakowni nie ma ani sortownicy ani stemplarki do znakowania jaj.

To ty piszesz bzdury bo zakład pakowania musi mieć i sortownice i stęplarke
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 19:52 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
Osobiście nie znalazłem takiego rozporządzenia aby producent (kurnik) miał obowiązek drukowania numeru lub sortowania jaj. Przecież w takim kurniku nawet HACCP nie obowiązuje. Do nadruku i sortowania jaj są z obligowane zakłady pakowania.

Może to i dobry pomysł, żeby oddawać handlarzom niesortowany towar. Niech zapracują na swój zarobek.

To jeszcze pobrudź im te jaja, żeby mieli więcej roboty
Co ty masz z tymi handlarzami nie chcesz to im nie sprzedawaj i już, a nie wieczne narzekanie

Czy Ty człowieku na łeb upadłeś ? Cytuje jajecznego : "Do nadruku i sortowania jaj są z obligowane zakłady pakowania". Skoro jest On OBLiGOWANY do znakowania i sortowania jaj, to ja się pytam ile tych jaj sam sortuje i stempluje.

Czytaj Dubel trochę ze zrozumieniem. Przynajmniej staraj się.

Póki co, narracja jajecznego wygląda tak: wyprodukujcie, posortujcie, oznakujcie, i broń Boże sami nie rozwoźcie (bo konkurencja mi nie potrzebna). Ja przyjadę, wezmę od Was za 25 groszy i rozwiozę po punktach po groszy 40.
Dobrze, że nie prosi, żeby mu jeszcze w jego dziesiątki zapakować.

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:49 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Yoyo napisał:

Zakład pakowania bez takich urządzeń nie może być zatwierdzony osiołku. I dla twojej wiedzy jaja niesortowane i bez stempla zjeżdżają do mnie jeszcze taniej abym właśnie mógł doliczyć swoją pracę. Dziwi mnie to jak niektórzy za jajo niestemplowane płacą więcej. Śmierdzi z daleka lewizną. Ja się trzymam od tego z dala.

O proszę, podziel się z nami informacją ile płacisz za sort, ile a za niesortowane jaja. Chodzi o różnicę w cenie. Ile za stempel, a ile za nie stempel. Jakimi numerami stemplujesz ?

Piszesz bzdury. 99 % pakowni nie ma ani sortownicy ani stemplarki do znakowania jaj.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:43 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
Osobiście nie znalazłem takiego rozporządzenia aby producent (kurnik) miał obowiązek drukowania numeru lub sortowania jaj. Przecież w takim kurniku nawet HACCP nie obowiązuje. Do nadruku i sortowania jaj są z obligowane zakłady pakowania.

Co ty masz z tymi handlarzami nie chcesz to im nie sprzedawaj i już, a nie wieczne narzekanie

Czy Ty człowieku na łeb upadłeś ? Cytuje jajecznego : "Do nadruku i sortowania jaj są z obligowane zakłady pakowania". Skoro jest On OBLiGOWANY do znakowania i sortowania jaj, to ja się pytam ile tych jaj sam sortuje i stempluje.

Czytaj Dubel trochę ze zrozumieniem. Przynajmniej staraj się.

Póki co, narracja jajecznego wygląda tak: wyprodukujcie, posortujcie, oznakujcie, i broń Boże sami nie rozwoźcie (bo konkurencja mi nie potrzebna). Ja przyjadę, wezmę od Was za 25 groszy i rozwiozę po punktach po groszy 40.
Dobrze, że nie prosi, żeby mu jeszcze w jego dziesiątki zapakować.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 19:34 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 19:29 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:17 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:51 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
...

i to takie nasze Polskie oczywiście- nei sprzedajemy bez nr, bo nie wolno, ale jak płacą po 0,15 pln więcej to nagle wszyscy opuścili mury- nawet Ci którzy nigdy nie sprzedali bez stempla Very Happy Mr. Green

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:47 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
...

Jajeczny serio 0,25 Lka ? aż tak to nie słyszałem, 0,26 w normalej wadze i zasiegu to wiem, ale 0,25 to może 1B ?

Serio to za 1A. Dostawa z poniedziałku. 3PL 143...... I nadal nie wiem czy dla jest cenaniemaceny lepiej płacą duże pakownie czy mniejsze.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:16 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracając do kremu to takie ceny są za nieznakowane które jadą na targi, albo na wolny wybieg czy ekologię. z numerem ciężko w tej ccenie chyba, że mały hurt czy detal

i to takie nasze Polskie oczywiście- nei sprzedajemy bez nr, bo nie wolno, ale jak płacą po 0,15 pln więcej to nagle wszyscy opuścili mury- nawet Ci którzy nigdy nie sprzedali bez stempla Very Happy Mr. Green
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:13 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo i Jajeczny obaj macie rację i dajmy już sobie spokój z tymi inwektywami.
Zawsze było tak, że producent chce najwięcej ile się da, a my handlarze chcemy zapłacić najmniej ile się da.

Także z jednym i drugim panem raczej wszystko ok- ja się zacząłem zastanawiać czy aby ze mną wszystko gra, bo mam przynajmniej trzech producentów, którym płacę więcej niż mógłbym kupić Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

ale to też może być wyrażenie tego, że na dorobku byłem lata temu, a więcej niż mam mi nie trzeba- teraz wszystko pakuję w dzieciaczki.

Jajeczny serio 0,25 Lka ? aż tak to nie słyszałem, 0,26 w normalej wadze i zasiegu to wiem, ale 0,25 to może 1B ?
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:08 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
ffermiarz napisał:
Ceny jak na tą porę roku są super,
Koledzy hodowcy nie podnoście cen bo nam się czkawką odbije.
Powoli małą łyżeczka.

IIa 0,23
Ib 0,24
Ia 0,27
Krem
Ia 0,4
S 0,45

pzdr

Sprzedajesz kremową Ia z klatki po 40 gr ? Shocked

Jarek takie są ceny za krem
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:56 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
musiał mieć trudne dzieciństwo.... Wink

.

Zgadza się, nie miałem łatwo. Nikt mi nic nie podał na tacy. Musiałem na wszystko ciężko zapracować. I niejednokrotnie traciłem. Ale jak to mówią... Co nas nie zabije to nas wzmocni.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 1299, 1300, 1301  Następny
Strona 68 z 1301

Skocz do: