Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:41 Czw 14 Lis 2019


Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 1331, 1332, 1333  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ffermiarz



Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 357

PostWysłany: 08:52 Pią 1 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja się kiedyś odwróci.
Nawalili kur bez opamiętania i teraz płacz.
Pamiętacie jeszcze o panu B. największym hodowcy ?
Albo o firmie A ze Szczytna pana R ?
pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 727

PostWysłany: 06:38 Pią 1 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
Demiurg napisał:

Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
a będzie jeszcze zdrowsza... prognozy ekonomistów mówią o cenach niewiele niższych od tych obecnie obowiązujących przez cały rok... Zaś w "Polskim Drobiarstwie" (takim kolorowym czasopiśmie jakby ktoś nie wiedziałWink) o tym, że rynek jest mocno obciążony i 30% naddatkowej produkcji jaj w PL i cenie ciut niższej jak w tamtym roku za jaja.


Ja przeżyje... zobaczymy jak Ci co kasę potopili w głupotach. Podobno L potrafią oferować po 0,25 z dowozem... (restauracje itp.)


Po 0,28gr to wiem na pewno, wszędzie i ile chcesz. Czy się utrzyma? Zapewne tak, bo zwyczajowo jest to firma jednoosobowa lub spółka ojciec i syn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 21:42 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
thunder13 napisał:
Demiurg napisał:

Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
a będzie jeszcze zdrowsza... prognozy ekonomistów mówią o cenach niewiele niższych od tych obecnie obowiązujących przez cały rok... Zaś w "Polskim Drobiarstwie" (takim kolorowym czasopiśmie jakby ktoś nie wiedziałWink) o tym, że rynek jest mocno obciążony i 30% naddatkowej produkcji jaj w PL i cenie ciut niższej jak w tamtym roku za jaja.


Jeżeli taka cena była by długo to słabsi podpadają a wtedy cena pójdzie góry
Nie spodziewał bym się dużej podwyżki ceny, a i raczej będzie tendencja wzrostowa w ilości wstawień. Rzeźnie będą zawalone znowu zdechlakami i zacznie się sprzedaż po wioskach. Duży spod Łodzi już zaczął pozbywać się części kur podobno... sprzedając chętnym po 2zł Confused. Polak nie przepuści, no chyba że UE zamknie rynek ze wzgl. na rzekomą salcię w 2016 roku z polskich jaj (wiadomo o kogo chodzi).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 973

PostWysłany: 21:23 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Demiurg napisał:

Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
a będzie jeszcze zdrowsza... prognozy ekonomistów mówią o cenach niewiele niższych od tych obecnie obowiązujących przez cały rok... Zaś w "Polskim Drobiarstwie" (takim kolorowym czasopiśmie jakby ktoś nie wiedziałWink) o tym, że rynek jest mocno obciążony i 30% naddatkowej produkcji jaj w PL i cenie ciut niższej jak w tamtym roku za jaja.


Jeżeli taka cena była by długo to słabsi podpadają a wtedy cena pójdzie góry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 876
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 20:07 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Demiurg napisał:

Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
a będzie jeszcze zdrowsza... prognozy ekonomistów mówią o cenach niewiele niższych od tych obecnie obowiązujących przez cały rok... Zaś w "Polskim Drobiarstwie" (takim kolorowym czasopiśmie jakby ktoś nie wiedziałWink) o tym, że rynek jest mocno obciążony i 30% naddatkowej produkcji jaj w PL i cenie ciut niższej jak w tamtym roku za jaja.


Ja przeżyje... zobaczymy jak Ci co kasę potopili w głupotach. Podobno L potrafią oferować po 0,25 z dowozem... (restauracje itp.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 19:02 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
a będzie jeszcze zdrowsza... prognozy ekonomistów mówią o cenach niewiele niższych od tych obecnie obowiązujących przez cały rok... Zaś w "Polskim Drobiarstwie" (takim kolorowym czasopiśmie jakby ktoś nie wiedziałWink) o tym, że rynek jest mocno obciążony i 30% naddatkowej produkcji jaj w PL i cenie ciut niższej jak w tamtym roku za jaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 973

PostWysłany: 18:32 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie

Ani jedno, ani drugie.
W tej cenie i drożej wstawiam L-kę na sklepy. Netto.



Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/



Bo to jest niemożliwe rozwieść dziennie 1000 skrzynek w takich cenach przy kosztach 1 gr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s69
Moderator


Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 917
Skąd: Lubuskie & Wlkp.

PostWysłany: 18:21 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o koszty na Ukrainie, tu jest np cena prądu: http://www.cena-pradu.pl/electricity-price.html Także jak się ktoś wypowiada o kosztach to warto było by znać temat a nie powtarzać stereotypy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 876
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 18:05 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie

Ani jedno, ani drugie.
W tej cenie i drożej wstawiam L-kę na sklepy. Netto.



Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 973

PostWysłany: 17:55 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej cena lekko się podnosi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 973

PostWysłany: 17:54 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się zgadza, A tamten tak pisze jakby ktoś postawił tira załadował go i sprzedał za chwile po 40 gr. Bo jak będzie go sprzedawał po skrzynce na sklepy to koszta będą dużo wyższe niż 1 grosz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1830

PostWysłany: 15:52 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie

Ani jedno, ani drugie.
W tej cenie i drożej wstawiam L-kę na sklepy. Netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 973

PostWysłany: 15:38 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1830

PostWysłany: 08:15 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 973

PostWysłany: 07:31 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3090

PostWysłany: 20:57 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jeszcze jedno coraz ciężej kupić M -kę Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3090

PostWysłany: 20:56 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie kupuje po 0,18 a sprzedaje po 0,40 , co do kosztów handlarza to 0,01 grosz do jaja Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 15:12 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
no widzicie koledzy, ja muszę utrzymać swój rynek detaliczny, hodowla to jedyne źródło utrzymania, a nie zboże 🤔. Waszym tokiem myślenia, mam sprzedać 2x drożej pszenicę, aby kupić zboże podobnej jakości za 2,2x drożej na paszę dla kur, ewentualnie gotową paszę już 3x drożej od mojej pszenicy. Perpetuum mobile i znakomity pomysł na biznes. Obecnie robię po swojemu i do hodowli kur więcej zostaje na czysto niż z tej pszenicy jakbym sprzedał jednorazowo. No, no łby to macie nadwyraz mądre, ale i siwe już od swoich problemów pewnie 😀


Nie zaskoczyłeś. Zasugerowaliśmy byś wytłukł kury a zaczął handlować zbożem. Nie obruszaj się brakiem mądrości. To tylko sarkazm. Każdy robi po swojemu... Nawet jest cenaniemaceny
kury wytłukł, jaja od Was kupił, przecież wiem, że nie możecie ścierpieć konkurencji 😀
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 727

PostWysłany: 13:27 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
no widzicie koledzy, ja muszę utrzymać swój rynek detaliczny, hodowla to jedyne źródło utrzymania, a nie zboże 🤔. Waszym tokiem myślenia, mam sprzedać 2x drożej pszenicę, aby kupić zboże podobnej jakości za 2,2x drożej na paszę dla kur, ewentualnie gotową paszę już 3x drożej od mojej pszenicy. Perpetuum mobile i znakomity pomysł na biznes. Obecnie robię po swojemu i do hodowli kur więcej zostaje na czysto niż z tej pszenicy jakbym sprzedał jednorazowo. No, no łby to macie nadwyraz mądre, ale i siwe już od swoich problemów pewnie 😀


Nie zaskoczyłeś. Zasugerowaliśmy byś wytłukł kury a zaczął handlować zbożem. Nie obruszaj się brakiem mądrości. To tylko sarkazm. Każdy robi po swojemu... Nawet jest cenaniemaceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przeor



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 924

PostWysłany: 13:16 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... za głupi jestem, nie ogarniam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 13:06 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
no widzicie koledzy, ja muszę utrzymać swój rynek detaliczny, hodowla to jedyne źródło utrzymania, a nie zboże 🤔. Waszym tokiem myślenia, mam sprzedać 2x drożej pszenicę, aby kupić zboże podobnej jakości za 2,2x drożej na paszę dla kur, ewentualnie gotową paszę już 3x drożej od mojej pszenicy. Perpetuum mobile i znakomity pomysł na biznes. Obecnie robię po swojemu i do hodowli kur więcej zostaje na czysto niż z tej pszenicy jakbym sprzedał jednorazowo. No, no łby to macie nadwyraz mądre, ale i siwe już od swoich problemów pewnie 😀
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 876
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 12:17 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaskółka nadziei się pojawia na horyzoncie... podobno zaczynają schodzić z zapasów niektórzy. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 727

PostWysłany: 12:13 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaczrub



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 63
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: 11:48 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


To byłoby zbyt proste, sprzedając pszenicę po 850 tracisz wartość dodaną w postaci kurzego gnoju...
A tak na poważnie to do ceny wyliczonej przez kolegę thunder'a należałoby dodać wartość utraconych zysków z produkcji zboża (wszak nie zostało sprzedane) i wtedy okaże się, że cudów nie ma i pasza nie kosztuje 830zl tylko duuzo więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przeor



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 924

PostWysłany: 11:04 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 1331, 1332, 1333  Następny
Strona 69 z 1333

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach