Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:05 Wto 19 Lis 2019


Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 1332, 1333, 1334  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 876
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 18:05 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie

Ani jedno, ani drugie.
W tej cenie i drożej wstawiam L-kę na sklepy. Netto.



Z dowozem na każdy punkt zapewne. Tak czy siak, gratuluje terenu, u mnie to nie możliwe. Sad Zdrowa napi….a jest :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 976

PostWysłany: 17:55 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej cena lekko się podnosi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 976

PostWysłany: 17:54 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się zgadza, A tamten tak pisze jakby ktoś postawił tira załadował go i sprzedał za chwile po 40 gr. Bo jak będzie go sprzedawał po skrzynce na sklepy to koszta będą dużo wyższe niż 1 grosz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1830

PostWysłany: 15:52 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie

Ani jedno, ani drugie.
W tej cenie i drożej wstawiam L-kę na sklepy. Netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 976

PostWysłany: 15:38 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.


Pytanie mam kolego po 30 jaj czy paletę do jednego klienta w tej cenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1830

PostWysłany: 08:15 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?

Sprzedać dziennie paletę L-ki po 40 to żaden problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 976

PostWysłany: 07:31 Czw 31 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten jak zdarta płyta skoro tak wszystko dobrze wiesz to powiedz mi gdzie można sprzedać dzisiaj tira jajek po 40 gr a tam tira paletę po tyle zawiozę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3092

PostWysłany: 20:57 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jeszcze jedno coraz ciężej kupić M -kę Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3092

PostWysłany: 20:56 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie kupuje po 0,18 a sprzedaje po 0,40 , co do kosztów handlarza to 0,01 grosz do jaja Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 15:12 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
no widzicie koledzy, ja muszę utrzymać swój rynek detaliczny, hodowla to jedyne źródło utrzymania, a nie zboże 🤔. Waszym tokiem myślenia, mam sprzedać 2x drożej pszenicę, aby kupić zboże podobnej jakości za 2,2x drożej na paszę dla kur, ewentualnie gotową paszę już 3x drożej od mojej pszenicy. Perpetuum mobile i znakomity pomysł na biznes. Obecnie robię po swojemu i do hodowli kur więcej zostaje na czysto niż z tej pszenicy jakbym sprzedał jednorazowo. No, no łby to macie nadwyraz mądre, ale i siwe już od swoich problemów pewnie 😀


Nie zaskoczyłeś. Zasugerowaliśmy byś wytłukł kury a zaczął handlować zbożem. Nie obruszaj się brakiem mądrości. To tylko sarkazm. Każdy robi po swojemu... Nawet jest cenaniemaceny
kury wytłukł, jaja od Was kupił, przecież wiem, że nie możecie ścierpieć konkurencji 😀
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 731

PostWysłany: 13:27 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
no widzicie koledzy, ja muszę utrzymać swój rynek detaliczny, hodowla to jedyne źródło utrzymania, a nie zboże 🤔. Waszym tokiem myślenia, mam sprzedać 2x drożej pszenicę, aby kupić zboże podobnej jakości za 2,2x drożej na paszę dla kur, ewentualnie gotową paszę już 3x drożej od mojej pszenicy. Perpetuum mobile i znakomity pomysł na biznes. Obecnie robię po swojemu i do hodowli kur więcej zostaje na czysto niż z tej pszenicy jakbym sprzedał jednorazowo. No, no łby to macie nadwyraz mądre, ale i siwe już od swoich problemów pewnie 😀


Nie zaskoczyłeś. Zasugerowaliśmy byś wytłukł kury a zaczął handlować zbożem. Nie obruszaj się brakiem mądrości. To tylko sarkazm. Każdy robi po swojemu... Nawet jest cenaniemaceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przeor



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 924

PostWysłany: 13:16 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... za głupi jestem, nie ogarniam!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 13:06 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
no widzicie koledzy, ja muszę utrzymać swój rynek detaliczny, hodowla to jedyne źródło utrzymania, a nie zboże 🤔. Waszym tokiem myślenia, mam sprzedać 2x drożej pszenicę, aby kupić zboże podobnej jakości za 2,2x drożej na paszę dla kur, ewentualnie gotową paszę już 3x drożej od mojej pszenicy. Perpetuum mobile i znakomity pomysł na biznes. Obecnie robię po swojemu i do hodowli kur więcej zostaje na czysto niż z tej pszenicy jakbym sprzedał jednorazowo. No, no łby to macie nadwyraz mądre, ale i siwe już od swoich problemów pewnie 😀
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 876
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 12:17 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaskółka nadziei się pojawia na horyzoncie... podobno zaczynają schodzić z zapasów niektórzy. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 731

PostWysłany: 12:13 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


Dobre przeor... Very Happy Ja bym tak zrobił. Czysto i bez ryzyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaczrub



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 63
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: 11:48 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???


To byłoby zbyt proste, sprzedając pszenicę po 850 tracisz wartość dodaną w postaci kurzego gnoju...
A tak na poważnie to do ceny wyliczonej przez kolegę thunder'a należałoby dodać wartość utraconych zysków z produkcji zboża (wszak nie zostało sprzedane) i wtedy okaże się, że cudów nie ma i pasza nie kosztuje 830zl tylko duuzo więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przeor



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 924

PostWysłany: 11:04 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tacy jak ty, są najgroźniejsi dla branży . Mieszasz dochody z różnych źródeł do jednego wora. Masz zboże po 380, to w mojej opini wystarczy sprzedać po 850zl. Po co dokładać do produkcji jaj???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 10:06 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Nie chcę brzydko pisać. Więc powiem tylko tyle żeby jak ktoś nie zna realiów produkcji zboża, bilansowania paszy nie wypowiadał się. Smile

przeor na Upainie cena za paszę jest do wykręcenia na poziomie nawet niższym, niż napisałeś. Co nie zmienia faktu, że nawet oni nie są w stanie produkować w tych cenach, które obecnie obowiązują w niektórych rejonach. W normalnym roku im sypie 8-10 ton pszenica, w i cena za nią jest o około 30% niższa niż np. u nas. Oczywiście u rolnika. Trochę się to zmieniać u nich zaczyna bo sporo jest gospodarstw niemieckich i holenderskich po kilka tys ha - oni potrafią uprawiać.

O bioaseukracji w USA to nie chcę się nawet wypowiadać... ONI potrafią mieć w jednym kurniku 2-3 grupy wiekowe. Podobno się u nich poprawiło.
to nie jest tak, że nie znam tego czym się zajmuję, ale fakt prawilnych papierów paszoznawcy nie mam. Mnie wyszło za tonę swojej pszenicy łącznie z kosztami robocizny w poprzednim roku koło 380zł i może stąd rozbieżności co do ceny. Wam, się wydaje, że wszystko trzeba kupić za 800 czy tera nawet 850zł/brutto, a fakt pomimo suszy urosło mi tyle że mam ten rok zabezpieczony. Pasza na swoich zbożach i częściowo białku oraz kupnym koncentracie wychodzi 830zł (z robocizną i energią)- białko 16,4-16,8%, 3,9-4% wapń. Mało mnie też obchodzi co kto o tym myśli. Wyniki produkcyjne w normie, więc to raczej nie ja nie umiem liczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mrok



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 68

PostWysłany: 09:07 Sro 30 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie o czym wy piszecie każdy człowiek który pracuje powinien otrzymać za prace wynagrodzenie . natomiast w naszym kraju wprowadza się nową formę niewolnictwa i panów-cwaniaczków , i nie mam na myśli hodowców i handlarzy lecz ładnie nazwane obrót towarem -WOLNYM RYNKIEM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 876
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 18:33 Wto 29 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę brzydko pisać. Więc powiem tylko tyle żeby jak ktoś nie zna realiów produkcji zboża, bilansowania paszy nie wypowiadał się. Smile

przeor na Upainie cena za paszę jest do wykręcenia na poziomie nawet niższym, niż napisałeś. Co nie zmienia faktu, że nawet oni nie są w stanie produkować w tych cenach, które obecnie obowiązują w niektórych rejonach. W normalnym roku im sypie 8-10 ton pszenica, w i cena za nią jest o około 30% niższa niż np. u nas. Oczywiście u rolnika. Trochę się to zmieniać u nich zaczyna bo sporo jest gospodarstw niemieckich i holenderskich po kilka tys ha - oni potrafią uprawiać.

O bioaseukracji w USA to nie chcę się nawet wypowiadać... ONI potrafią mieć w jednym kurniku 2-3 grupy wiekowe. Podobno się u nich poprawiło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 09:12 Wto 29 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
przeor napisał:
Z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz nic wspólnego z produkcją jaj. Kupujesz ,sprzedajesz i wmawiasz że da się tanio!!!


Dołączę do tej rozmowy...

Ale to producenci przede wszystkim udowadniają nam pośrednikom, że da się taniej. Skoro producent wwozi jaja do detalu gdzie L kosztuje na półce 0,29gr za szt. to dla nas jest sygnał, że jednak się da. Tylko po takiej akcji niech producent zapomni, że pośrednik kupi u niego jajko za 0,26gr. Tu musicie między sobą niestety się dogadywać w jakiej cenie jajko opuści kurnik. Nie mieszajcie w to pośrednika... On zawsze kupi tam gdzie jest taniej i sprzeda tam gdzie jest drożej. Pośrednicy też mają swoje kalkulacje i koszty z tą różnicą, że nie muszą przeliczać ile pracowniki zje i co.
Prawda. Mówię, że się da tanio, ale sam pośrednikowi nie sprzedaję niżej niż 20 groszy od sam w detalu. Im mniejszy producent tym ma większe koszty okołoprodukcyjne, bo samo wyprodukowanie jaja ma zbliżone koszty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 09:06 Wto 29 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz nic wspólnego z produkcją jaj. Kupujesz ,sprzedajesz i wmawiasz że da się tanio!!!
no tak, na pewno. Skoro mówię że się da tanio to muszę być handlarz. I powiem, że i jestem handlarz, ale handlarz detaliczny SWOIM towarem od przeszło 35 lat i funkcjonuję dłużej niż jakikolwiek handlarz i wielu producentów. Jakim sposobem to jeszcze nie wiem. Może stąd, że bogactwo się bierze z oszczędności i pracy, a nie kredytów i chodzenia na skróty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 731

PostWysłany: 08:59 Wto 29 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
Z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz nic wspólnego z produkcją jaj. Kupujesz ,sprzedajesz i wmawiasz że da się tanio!!!


Dołączę do tej rozmowy...

Ale to producenci przede wszystkim udowadniają nam pośrednikom, że da się taniej. Skoro producent wwozi jaja do detalu gdzie L kosztuje na półce 0,29gr za szt. to dla nas jest sygnał, że jednak się da. Tylko po takiej akcji niech producent zapomni, że pośrednik kupi u niego jajko za 0,26gr. Tu musicie między sobą niestety się dogadywać w jakiej cenie jajko opuści kurnik. Nie mieszajcie w to pośrednika... On zawsze kupi tam gdzie jest taniej i sprzeda tam gdzie jest drożej. Pośrednicy też mają swoje kalkulacje i koszty z tą różnicą, że nie muszą przeliczać ile pracowniki zje i co.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przeor



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 924

PostWysłany: 07:55 Wto 29 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz nic wspólnego z produkcją jaj. Kupujesz ,sprzedajesz i wmawiasz że da się tanio!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 323

PostWysłany: 21:45 Pon 28 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
przeor napisał:
Nie jestem pewien, ale myślę że gotowa pasza na Ukrainie oscyluje ok za tonę.
+podatek i koszty pracy wyjdzie podobnie jakby ją robić samemu w PL z kupnych komponentów, a na własnych zbożach wyjdzie w PL taniej o jakieś 100zł.
no ale każdy jest wygodny i na gotowe, a potem narzekanie że drogo. To samo postawienie hali- samemu wychodzi 1/3 ceny jak nie mniej. No ale przecież stać na kredyt i stać będzie go spłacić za x miesięcy jak znowu "jajcarska górka" przyjdzie. Nikt się nie zastanawia gdzie gubi forsę i w jakich ilościach. Owszem, wszystkiego się samemu nie zrobi, ale jak najbardziej warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 1332, 1333, 1334  Następny
Strona 70 z 1334

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach