Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

koleżko Egg.

Daj ci Boże abyś po tyle kupił, ale z tego co wiem takich cen naszym terenie (Mazowszu) jeszcze nie ma, proszę nie wyprzedzać faktów.

Z tego co mi wiadomo występują duże różnice cenowe jaj na terenie naszego kraju.

Dziś rozmawiałem z trzema zakładami opakowań i z hodowcami o cenach jakie rokują na ten tydzień w naszym rejonie..

- tak mniej więcej one się kształtują.

 

S - 29gr

1a - 19gr

1b - 17gr

2a - 16gr

- oprócz 2a mam wiecej płacone na każdym sorcie o 1gr.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jajcarek widzę że ty nie jesteś reformowalny.Ja piszę cenę jaką w danym dniu dostałem.Jeżeli jutro dostanę 0,22 to nie będę pisał że idzie w górę bo to jeszcze nic nie znaczy tak samo jeżeli dostanę 0,20 to nie napisze że leci w dół.Natomiast tobie jak uda się kogoś przycisnąć i wyrwać taniej to cieszysz się jak przysłowiowy gwizdek i ogłaszasz że cena w dół leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pokazuje ze pewne osoby na ty forum mijaja sie z prawda i ty wlasnie do nich nalezysz, zreszta juz nie pierwszy raz pomyliles sie , razem z kolega ferma dawaliście do pieca drożeje drożeje , koniec taniego jajka i co i nic a ja ci powiem tak ZAPOMNIJ O JAJACH PO 33 GR a gwizdek zostaw sobie a nóź zostaw w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacek Ja patrzę na ceny na największych fermach. Powiem Ci że oni są zawsze 2 tyg do przodu niż wszystkie mniejsze fermy także nie dziw się i przygotuj się na taką cenę. S 29 gr PO 26 mogę Cię nią zasypać sprzedasz po 30 4 gr to bardzo duży zarobek. Nie mówmy o cenach detalicznych powtarzam to!!!!! Nie biorę pod uwagę kupców co biorą 2 skrzynki 0, 5 skrzynek S itd. zadzwoń na skupy i popytaj się ile są w stanie zapłacić wtedy dowiesz się jaka jest cena na rynku a nie ile płaci Ci Twój stały klient który nie ma w ogóle rozeznania bo on za te jajeczka bierze po 50 gr dlatego tak płaci CI kolego także powinieneś rozgraniczyć trochę prawdziwy handel i detal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dziwisz sie? dla mnie każdy grosz w górę oznacza radość i nadzieje na lepsze czasy a dla ciebie? każdy wie co.Piszesz że mam zapomnieć o 0,33 ,a ja nie mogę zrozumieć dlaczego tak zle mi życzysz.Twój post pokazał całą prawde o współpracy miedzy hodowcami a niektórymi handlarzami na szczęście tylko niektórymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :P czytam to co piszecie i może byście pomyśleli co by zrobić by było lepiej a nie przekornie się dogryzali bo to w niczym nie pomorze a pro po Małopolska proponuje dziś IIb 0,11 a IIa 0,13 i co wy na to u siebie sprzedać nie mogą to gdzie indziej próbują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec kolego Egg...

Od dziś zero pisania o cenach, będziesz sam się przechwalał przed swoimi kolegami jaki jesteś kozak w handlu, jak tanio potrafisz kupić.

Podawanie cen, to tak jak bym sprzedawał swój biznes swojej konkurencji.

Ps.

nie jedną zwyżkę czy obniżkę cen jaj się przeżyło w oresie 25 lat hodowli, myślisz ze dam ci satysfakcje, by przy takiej cenie będę płakać?, a bo to pierwszy raz jest taka sytuacja ???

- na mojej fermie nie ma handlu na skrzyneczki czy koszyki także... moje ceny są do hurtu.

- jak widać. ty potrafisz tanio kupić, a ja potrafie dobrze sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo tak niska cena latem, wahania, które widzimy teraz sa wynikiem gigantycznego przewartościowania jaja 33 gr. za szt. to stanowczo za dużo a dlaczego bo zysk jest zbyt wysoki, co za tym idzie inwestycje ze strony producentów maxymalne i nagle robi sie totalny dół lament i płacz oferty jaj lataj z każdej strony dużo syfu na rynku

A to ze cie cytuje to dla śmiechu z tych, którzy myślą ze tym forum cos zmienia i pisza bzdury

Za 3 4 tygodni może cos drgnie, ale niewiele a po świętach znowu lament

Nie płaciłem 1A więcej niż 20 gr., ale jak to pisałem to był śmiech jak pisałem ze bedzie taniej to tez śmiech i dogryzanie najwyraźniej, poraz kolejny nie myliłem sie

PS i nie pisz ze zagladam ci do kieszeni, bo nie obchodzi mnie, co tam masz oprócz gwizdka

Było wasze 18 miesięcy a teraz jest nasze jak przebitka była gówniana to nikogo nie obchodziło ile kosztuje paliwo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z handlu, nigdy nie powinniście mieć takiego samego przebicia co hodowcy.

Z wyliczeń wynika iż 2-3 gr w zupełności powinno starczyć za taki trud i ryzyko, oraz kapitał jaki trzeba mieć w swojej firmie.

Dziś hodowca żeby przystosować się do wymogów unijnych po 2012roku, mam na myśli zakupić klatki. przebudować obiekt czy nowy postawić na 50tys. kur, musi zainwestować około 5ml zł.

- co panowie na to?, z kim będziecie się użerać, jak oni nie będą mieli za co inwestować, proszę pomyśleć ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 3 grosze ty nie masz zielonego pojęcia o kosztach po drugie to na podstawie kogo albo czego uważasz ze udział jednego w zysku mam być większy o drugiego naszczecie istnieje cos o wiele mądrzejszego od ciebie i to jest wolna gospodarka to ona określa komu ile uda sie zarobić

A jak my mamy tak dobrze to zamknij kurnik i handluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Jajcarek;

jajo 33gr za szt…. my tej ceny żeśmy od was nie wymuszali, sami żeście podjeżdżali i nawzajem sie licytowali byle towar kupić.

Nie będę pisał co spowodowało że przez taki długi okres cena była dla nas dobra,

po takiej hossie …… znasz powiedzenie ze apetyt rośnie w miarę jedzenia,

dlatego wielu hodowców z różnych rodzaju produkcji przeszli na produkcję jaj, oraz przybyło wielu rolników, którzy obecnie chowają po różnych szopach i stodołach po 500 -3000szt. kur,( w skali kraju pewna ilość też się uciułała),

ale dla tych pseudo hodowców czas chowu skończy sie z pierwszą falą mrozów w tedy możemy sie spodziewać lepszą koniuktóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale 8 gr za 1A to cena z ktora dzwonili do mnie hodowcy tez jej nie wymuszalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Jajcarek.

jak hodowcy zamkną swoje fermy to przyjdzie wam handlować jajkiem pochodzącym z dobrostanu – Made in China.

- gdzie patriotyzm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu tez sie mylisz konsekwencja zamykania kolejnych ferm bedzie mniej towaru na rynku i wtedy wzrosnie jego wartość a przetrwają najsilniejsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy cena 0,33gr.była spowodowana dużym ex portem wszystko co mogło to jechało za granice , niestety Hiszpanie czy Niemcy potrafią liczyć euro i poszli ostro w produkcję , Niemcy na dzień dzisiejszy wrócili do produkcji w 80% co ciekawe w tamtym tygodniu kupiłem 3DE rozmiar M za 15 groszy , po drugie Hiszpanie zabrali sporą sprzedaż do Unii a po trzecie w Polsce kurniki rosną jak grzyby po deszczu no i cena musiała spaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Big Jajo

zgadzam się z tobą że budują kurniki bo nie ma innego wyjścia, tylko większa cześć kurników buduje się na brojlera, klatkowcy też budują, ale jeszcze nie maja w nich obsady... i cena również spada.

Poczekajmy do 2012 roku, on nam wszystko wyjaśni, zobaczymy ilu nas zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Jajcarek za 2-3 grosze idzie utrzymac firme i zyc i nie trzeba miec ml czy gl (merasiów). Kolego Simonie zeby dac tobie obraz regionu Jajcarka to tak jakby w twoim regionie byl tylko Wojtek M. i nikogo wiecej ktory ma opanowane cale wojewodztwo dla Ciebie nie wyobrazalne ale tak tam jest a do tego zeby co niektorzy dali spokoj mu ze nie wie jakie sa koszty produkcji to jeszcze raz wam powiem tez jest hodowca a Simonie pan W.M tez placi 19 za 1a a kolego Jajcarku Simon moze w tej cenie sprzedawac bo tak tam wyglada a co do cen ktore sa tu podawane to jest winna tylko samych hodowcow ale nie sa wstanie temu przeciw dzialac bo hodowla jest bardzo rozdrobiona 1500 hodowcow a osoby ktore pisza tu o niskich cenach biora towar tirami i owi duzi hodowcy sa od nich uzaleznieni telefon "wezmiesz ode mnie towar a po ile a ile dasz 18 nie da rady wiecej nie da bo jest duzo towaru" i tak wkolo a hodowcy ktorzy podaja tak zwana wysoka cene nie mozna z nich wysmiewac bo moga pisac prawde a owych (handlujacych) ktorzy kupuja po 19 a sprzaedaja pozniej po 30 i biadola tez mozna o nich cos napisac ale nie na tym to polega wiec dajcie spokoj a kolego jajopaku chcesz sie wykazac i piszesz takie ceny a swoim regionie odwiedzasz tylko male kurniki ktore takich cen nie maja PozdraWiam ale szczerze powiem wam ze nudzicie jak zarabiacie duzo to chcecie wiecej czy to ty Kolego Jajcarku czy Simonie i nic na to nie poradzicie prawo bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jest prawda kto nie przejadł kasy za jaja po 0,33 i zainwestował w nowe fermy ma szanse funkcjonować po 2012r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Mizgier zdzierał hodowcom skórę na terenie Mazowsza (Żuromin - Bieżuń), słyszałam o tym, za grosze wydzierał towar, dobrze przetrzepał im kieszenie, bez skrupułów, typowy oprawca, ale każdy z nich tak postępuje jak wyczuje słabość hodowcy, niczym się od siebie nie różnią.

- dwóch obiadów i tak nie jada, widać po wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kupuje jeszcze 1A po 21 gr. bo mój uparty chodowca nie chce skorygować w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak P. Numerek.. mój kolega jeszcze płaci takim jak ty za 1a 35gr plus VAT jak mu dostarczacie do detalu... Daj spokój, jakie przebicie, opanuj się, daj hodowcy rzyć, nie bądź egoistą, czy ładnie jest tak z kogoś zdzierać, kto cię takich brzydkich manierów nauczył?

Ps.

do kościoła to ty chodzisz, wierzący jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej p. Zbuk - po 35 gr. byłoby super - jak masz takie możliwości to szybko bierz się za handel . A producenci to przez półtora roku nie chodzili do kościoła ? Mieli w dupie litość i nie dawali żyć. Z takimi głodnymi kawałkami to mi tu nie wyjeżdżaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...