Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:02 Sro 19 Cze 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 1296, 1297, 1298  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczorek

PostWysłany: 11:37 Sro 21 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co taka cisza ? totalny brak jaja M-0,25-26 gr Cool do tego wszystkiego jeszcze eksport szuka jaja a tu na kraju brak Crying or Very sad
Co niektórzy się zdziwią bo eksport już szuka na po świętach jaja Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczorek

PostWysłany: 13:50 Nie 18 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto ma M to jest gość Cool
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 11:24 Nie 18 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślenie jak u dziecka, gratuluję umiejętnego i bardzo logicznego wyciągania wniosków Cool
Powrót do góry
synuśproducenta

PostWysłany: 10:00 Nie 18 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wiemy kto ma M-ke. To sobie chłoptasie potwierdziły , czy może Jajczarek w wydaniu dwuosobowym.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 07:25 Nie 18 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwonią za M-ką cwaniaki kiedy ostatnio dzwonili w listopadzie , proponują rzeczywiście 0,25 ale nie ma a po świętach nie zadzwoni .
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 18:12 Sob 17 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
Co się dzieje z ta M Rolling Eyes tel za telefonem - poratuj bracie bo mam puste gacie krzyczy Laughing
L - 29
M - 25
ps.
ciągnąć bo po Świętach obedrą nas ze skóry Cool

Z piór Exclamation
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 17:58 Sob 17 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się dzieje z ta M Rolling Eyes tel za telefonem - poratuj bracie bo mam puste gacie krzyczy Laughing
L - 29
M - 25
ps.
ciągnąć bo po Świętach obedrą nas ze skóry Cool
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:50 Czw 15 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
A jest z czego opuszczać Question gdy jaja będą u producenta po 15gr, czy to się przełoży na wzrost konsumpcji Question NIE. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
ps.
- handlarze całe życie są na głodzie. Twisted Evil

L - 29
M - 24
jak najbardziej. Raz mocno obniżyłem w detalu kilka lat temu i nic więcej nie sprzedałem. Teraz cenę mam wysoką a ludzie więcej biorą niż przed podwyżką. Tylko jakością w detalu się wygra, nie ceną, ani kolorowym opakowaniem. W hucie może cena jest ważna, ale też myślę że tym się rynku nie zdobędzie.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:15 Czw 15 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
A jest z czego opuszczać Question gdy jaja będą u producenta po 15gr, czy to się przełoży na wzrost konsumpcji Question NIE. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
ps.

L - 29
M - 24

Racja !
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 07:05 Czw 15 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Kolego Misio informacja ,że może być po 0,10 lub po,20 gr z całym szacunkiem ale jest guzik warta , tak jak pisanie że po świętach będzie zastój . Ameryki kolega nie odkrył bo zastoje i ruch bywają cyklicznie i nikt z was nie ma wpływu na cenę zależy to tylko od tego jak szybko zdejmiemy z rynku nadmiar kur .Przypominam jednak że święta są wyjątkowo wcześnie ,nadal jest zimno i do zastoju wakacyjnego jeszcze sporo czasu wszystko to wpływa na zwiększoną konsumpcję.Więc może zastój nie będzie tak długi i bolesny jak ''życzliwie'' i z ''troską '' przepowiadacie .Pożyjemy zobaczymy karty nadal są w rękach hodowców po dobrym roku można ciąć i odpoczywać .

Racja
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 06:41 Czw 15 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ps.

L - 29
M - 24
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 23:03 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Misio informacja ,że może być po 0,10 lub po,20 gr z całym szacunkiem ale jest guzik warta , tak jak pisanie że po świętach będzie zastój . Ameryki kolega nie odkrył bo zastoje i ruch bywają cyklicznie i nikt z was nie ma wpływu na cenę zależy to tylko od tego jak szybko zdejmiemy z rynku nadmiar kur .Przypominam jednak że święta są wyjątkowo wcześnie ,nadal jest zimno i do zastoju wakacyjnego jeszcze sporo czasu wszystko to wpływa na zwiększoną konsumpcję.Więc może zastój nie będzie tak długi i bolesny jak ''życzliwie'' i z ''troską '' przepowiadacie .Pożyjemy zobaczymy karty nadal są w rękach hodowców po dobrym roku można ciąć i odpoczywać .
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:09 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach rozluźnienia atmosfery...

Z cyklu kontrola z sanepidu/inspekcji idzie... Laughing Laughing Laughing

www.wiocha.pl/1501266,Poranek-w-rosyjskiej-stolowce
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 18:59 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Jajczarek pomyliłeś nicki bo miałeś napisać to z jest cenanieNaceny Laughing Laughing

Nie każdy oszukuje tak jak ty Embarassed
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:53 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
https://www.topagrar.pl/articles/afrykanski-pomor-swin-asf/paraliz-inspekcji-weterynaryjnej-z-pracy-odeszlo-kilkuset-lekarzy/

"Dlatego pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej żądają wynagrodzenia zasadniczego dla wykwalifikowanych pracowników na poziomie 1,5 średniej krajowej z wyrównaniem od początku roku oraz możliwości dalszego wzrostu tych wynagrodzeń."- chyba ich ...

Na Białej Podlaskiej i w powiatach przygranicznych mają niezłą jazdę... Trochę prawdy w tym jest że to system niewolniczy... bo zgodnie z prawem powiatowych nie interesuje ile oni zapierdzielają tylko efekty... a że ASF się szerzy to efektów nie ma Rolling Eyes - stan wyjątkowy i tyle
Najlepsze jaja i tak były na Żurominie jak była Ptasia grypa parę ładnych lat temu Very Happy To co się wtedy tam działo nadawało by się na nie jedną powieść sensacyjno-przemytniczą Razz
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:43 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.topagrar.pl/articles/afrykanski-pomor-swin-asf/paraliz-inspekcji-weterynaryjnej-z-pracy-odeszlo-kilkuset-lekarzy/

"Dlatego pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej żądają wynagrodzenia zasadniczego dla wykwalifikowanych pracowników na poziomie 1,5 średniej krajowej z wyrównaniem od początku roku oraz możliwości dalszego wzrostu tych wynagrodzeń."- chyba ich ...
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:29 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inna sprawa, że każdy kto siedzi w tej branży ma żyłkę do hazardu... Także jest jak mówisz czasem się zarobi czasem się straci...
Ulubiona loteria hodowców z mieszalniami ? - Kontrakty sojowe długoterminowe Very HappyVery HappyVery Happy
O ile na rynku zbożowym da się wyczuć o tyle na soji... to nic nie jest przewidywalne.
Zamiast drożeć spada, zamiast spadać drożeje.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:24 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Demiurg napisał:
Misiek... weź nie (słowo zostało usunięte) prawda jest taka, że nawet tuzy nie wiedzą jak będzie. Każdy mający +/-1 0,5 mln zwierzaka leci na kontraktach w zakresie od 20-40% mocy prod. minimalnie. Lepiej podpisać że się wyjdzie na 0 lub nie dołoży niż w okresie zwyczajowej kichy mieć pełne gacie z wrażenia. Taka jest prawda. Znam nawet mniejszych co tak się uwiązują. To że tak podpisują kontrakty znaczy tylko tyle że wszyscy czujemy że będzie ciężko. Na pewno jednak 0,10-0,12 za M/L przedziału w tym roku nie będzie. Co nie zmienia faktu że jak będzie 0,14 to będzie olbrzymia dokładka.

Demi bo ja już zgłupiałem.
W pierwszym wersie piszesz, że nikt nie wie jak będzie, a później sobie zaprzeczasz, że wszyscy czujemy, iż będzie ciężko Very Happy czy ja coś źle czytam ?

Wiemy, że będzie lipa i nie ma co próbować zakłamać prawdy i najbliższej przyszłości.
Takie pokrzykiwanie jak inni zaprezentowali nic nie wnosi do gry i nie odwróci tego co będzie.
Nie wiem na jakim poziomie zatrzyma się cena i wcale nie twierdzę że będzie to 10gr (jeśli tak pisałem to miałem na myśli przenośnię)
Co do kontraktów to być może jest jak piszesz- nie jestem producentem i nie wiem czy przeznacza się na takie ruchy 20 czy 60% produkcji, ale wiem, że jeśli ktoś się zgadza na taką cenę, a zwłaszcza pośrednik, który nie ma ani jednej swojej kury to 100% cena będzie szła w dół i grają na spekulacji, bo albo zarobią 0,1 albo 5gr. Wiem, bo kiedyś podobnie ćwiczyłem z jedną siecią i nie mogę powiedzieć żeby bilans był zły.

Tak czy inaczej mój poprzedni wpis był dygresją na jajczarka czy jajczorka czy obydwóch bo już nie wiem kto ile ma kont na tym forum Very Happy dubli nie brakuje.
Jeśli komuś ubliżam bez przyczyny- sorki Smile

Nie odwracaj kota ogonem, to że wszystkim się wydaje że będzie nie lekko to nie to samo że tak będzie na 100%. Wycinasz urywki jak w TVNie i budujesz na bazie tego reportaż... Very HappyVery HappyVery Happy
Bez obrazy Wink
Jak ktoś nie ma uwiązania kontraktowego bez pewnego rynku zejścia to przy pewnej skali produkcji jest po prostu dewiantem.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:58 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
przeor napisał:
https://gloria.tv/article/gaVb6j3qJHwU1wrJzCN3XQ6t8

Czekać tylka na nowelizację. Czemu nie wsadzić za zabicie kury????

gloria.tv Mr. Green

nadają live stream z konfesjonału Very Happy ?
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:57 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Misiek... weź nie (słowo zostało usunięte) prawda jest taka, że nawet tuzy nie wiedzą jak będzie. Każdy mający +/-1 0,5 mln zwierzaka leci na kontraktach w zakresie od 20-40% mocy prod. minimalnie. Lepiej podpisać że się wyjdzie na 0 lub nie dołoży niż w okresie zwyczajowej kichy mieć pełne gacie z wrażenia. Taka jest prawda. Znam nawet mniejszych co tak się uwiązują. To że tak podpisują kontrakty znaczy tylko tyle że wszyscy czujemy że będzie ciężko. Na pewno jednak 0,10-0,12 za M/L przedziału w tym roku nie będzie. Co nie zmienia faktu że jak będzie 0,14 to będzie olbrzymia dokładka.

Demi bo ja już zgłupiałem.
W pierwszym wersie piszesz, że nikt nie wie jak będzie, a później sobie zaprzeczasz, że wszyscy czujemy, iż będzie ciężko Very Happy czy ja coś źle czytam ?

Wiemy, że będzie lipa i nie ma co próbować zakłamać prawdy i najbliższej przyszłości.
Takie pokrzykiwanie jak inni zaprezentowali nic nie wnosi do gry i nie odwróci tego co będzie.
Nie wiem na jakim poziomie zatrzyma się cena i wcale nie twierdzę że będzie to 10gr (jeśli tak pisałem to miałem na myśli przenośnię)
Co do kontraktów to być może jest jak piszesz- nie jestem producentem i nie wiem czy przeznacza się na takie ruchy 20 czy 60% produkcji, ale wiem, że jeśli ktoś się zgadza na taką cenę, a zwłaszcza pośrednik, który nie ma ani jednej swojej kury to 100% cena będzie szła w dół i grają na spekulacji, bo albo zarobią 0,1 albo 5gr. Wiem, bo kiedyś podobnie ćwiczyłem z jedną siecią i nie mogę powiedzieć żeby bilans był zły.

Tak czy inaczej mój poprzedni wpis był dygresją na jajczarka czy jajczorka czy obydwóch bo już nie wiem kto ile ma kont na tym forum Very Happy dubli nie brakuje.
Jeśli komuś ubliżam bez przyczyny- sorki Smile
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 17:43 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Nie wiem co przeważa u niektórych kolegów na tym forum brak taktu,rozbuchane ego ,niedojrzałość emocjonalna czy niedowartościowanie .Ale czytanie tych wypocin męczy .Kolego Misio zgłoś się na człowieka roku Twa wielkość nas zwykłych śmiertelników powala jesteś wróżbita i Kasandra w jednej osobie ,obcujesz z wielkimi i gardzisz mikropierdusiami i leszczykami .Ugruntowałeś w naszych oczach swoją pozycję rekina biznesu .Możesz nas połknąć z całym inwentarzem bez jednego fiknięcia .Kolego to zakrawa na manię wielkości wyluzuj znajdź sobie przyjaciół ,hobby ale nas nie męcz .

Uderz w stół a nożyce się odezwą...
Manię i to prześladowczą mają ci których męczy, że ktoś ma jakieś informacje.
Mało tego zamiast podziękować, że coś przekazuję- burczy.
Pani natomiast to najczęściej wyskakuje jak Filip z konopii ze swoimi rozważaniami zwłaszcza jeśli czuje się atakowana.
Ale nie mi oceniać jak się powinna czuć.
W każdym razie dziękuję za pamięć.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 15:55 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też czasami mam kiepski dzień .
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 15:50 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek pomyliłeś nicki bo miałeś napisać to z jest cenanieNaceny Laughing Laughing
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 15:42 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Przy tych cenach
Xl- 0,60-70
L- 0,45-50
M- 0,35-45

A NIE jajecznego grabieżcy , powiedz dlaczego mam się z tobą dzielić ????

Żeby się dzielić to trzeba mieć czym. A z twoich cen wynika, że szybciej MOPS będzie musiał wspomóc twoją działalność niż ty zaczniesz się dzielić. Ja w przeciwieństwie do ciebie prowadzę biznes a nie fundację czy też instytucję charytatywną. Z samej definicji biznesu wynika, że ma przynosić zyski a nie obrót.
I dzięki takiej przedsiębiorczości stać naszą firmę właśnie na dzielenie się z wymienionymi instytucjami. Twoje podejście jakie praktykujesz to: Sam nie zjem i drugiemu nie dam. Twoja oczywiście sprawa. Natomiast używanie pod adresem kogoś słów "grabieżca" jest poważnym zarzutem więc licz się ze słowami. Wybaczam bo rozumiem, że nie sprawdziłeś znaczenia tego słowa gdyż zapewne nie potrafisz.
Podpowiadam: "Grabieżca- odniesienie do osoby czerpiącej korzyści z przekrętów."

jest cenaniemaceny jest ok - tylko miał kiepski dzień jak to pisał. Laughing Wink
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 15:37 Sro 14 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Demiurg napisał:
Thunder ja bym tylko chciał żeby wszyscy mieli chociaż zbliżoną odpowiedzialność i wymagania jeśli wprowadzają towar do obrotu - sprzedaży. Kiedyś to było inaczej, w ciągu tylko 5 lat o 100% wzrosła produkcja drobiarska w PL (zwiększa się zagęszczenie występowania ferm wskutek czego ciężej utrzymać bioasekurację tu też powinny być jakieś ograniczenia bo dochodzi już do absurdów). Kiedyś nie byliśmy uzależnieni od exportu, obecnie jesteśmy. W tym sęk. Nie można jednych za to samo karać pałą w łeb a innych głaskać i nagradzać cukierkiem. To jest niemoralne !
Czas żeby naród nabrał odpowiedzialności, a nie podchodził post prlowską egoistyczną mentalnością. Nasze działania mają wpływ nie tylko na nas samych ale całe otoczenie - branżę.
Dam Ci przykład : sąsiad podpala sobie stodołę żeby wyłudzić odszkodowanie niestety wiatr przenosi ogień na twoje obiekty, kto jest winny tego iż spaliły Ci się magazyny/kurniki ? Ty, wiatr, prawa fizyki, czy sąsiad ?
To o wirusach mam nadzieję że był sarkazm z Twojej strony Wink
cała moja poprzednia wiadomość to oczywiście sarkazm. Jestem za wprowadzeniem kontroli i stempli nawet u takich co mają do 50 kur. Jak wszyscy to wszyscy.

100% racji, każdy powinien stemplować jaja na fermie czy w gospodarstwie, a tak jest to furtka do przekrętu. Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 1296, 1297, 1298  Następny
Strona 72 z 1298

Skocz do: