Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się że te nasze dyskusje nic nie dadzą. Ja ograniczę się do pisania cen jaj jakie płacę na fermach (a podejrzewam że CI co kupują w większym hurcie uwierzą). Nikt nie przechwala się i nie pokazuje jaki kozak jest że kupił tanio jajko. Tobie również mogę zarzucić że jesteś wielki kozak bo tak drogo sprzedajesz. <-- do kolegi Jacka.

Na ten tydzień płacę takie ceny. Kto chce niech wierzy.

0 i S te dwa sorty stanęły totalnie nie ma w ogóle na to zbytu. (BYNAJMNIEJ JA) 32 gr i 25gr i nie kupuję!! IA 19,5 może 20 a może i 19 zależy. IB 18,17 ; IIA 16, 15 mniejszych nie kupuję ale II B to z 12 bo to idzie w małą eskę.

I proszę bez zbędnych komentarzy bo to i tak Wam nic nie da.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie MW.

ceny które podajesz są oktualnymi canami na naszym terenie, co do "O" i "S" - drożej sie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DETALU BARDZO SŁABO

 

 

DZIŚ MIAŁEM 3 TEL KTO KUPUJE MAŁE JAJA (zapytania od małych producentów )

 

DUŻEGO JAJA NIE MA ZAPASÓW

MAŁEGO CORAZ WIĘCEJ 3 można dostać max po 0,8 HURT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA NIE WYZNAJE SZTANA.

JA WIERZĘ W PANA BOGA.

ALE ZNAM HODOWCÓW CO W PANA BOGA NIE WIERZĄ.

TO DOPIERO POCZĄTEK ZNIŻEK... ZOBACZYCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to, ani małego ani dużego jaja nie ma za dużo na naszym rynku, jest akurat. Handlowcy sztucznie robią zadymę z jajem

nie dajmy się ponieść emocjom, przecież to już jesień, nasz okres !!!

Ps.

Łatwo się przyzwyczaić do 200 procentowego przebicia, ciężko jest rzyć z VAT-u, a tak się nam dziwicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy wróżbici do łącze się do waszego grona

Ceny na ten tydzień jakie ustaliłem na fermach

1A-0,19

1B-0,16

2A-0,14-0,15

2B- 0,11

3-0,08-0,10

 

Co raz więcej jest dużego jajka na rynku ,S" i "0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten tydzień swoje plony mam sprzedane po takich cenach,

S-0,29gr

1A-0,20gr

1B-0,18gr

2A-0,16gr

w piątek odchodzi ostatni TIR - magazyn pusty....

- takie są realne ceny, bez proszenia i kłaniania się wam pas.

Jak widać są w śród was normalni ludzie, oni zawsze mają towar, bo są godnymi partnerami, a wy reszta to syndycy dorobkiewicze, biznesmeni na zeszycie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Zbuk*jajo,

Są producenci co sprzedają za tyle. ile im zaproponują handlarze, nikt im nie zabroni.

Ps.

Kolego, kot jest twoim odbiorcą, chyba mi nie powiesz ze A. Lep....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest polemizować z hodowcami czy handlarzami choć sam handluje ładnych parę lat. Rozumiem zarówno kolegów handlarzy - co logiczne że chcą kupić jak najtaniej i najlepiej, druga strona też nie jest bez racji bo znam długo większość moich dostawców (hodowców) i wiem, że różnie bywa, że to nie tylko wymiana klatek ale także inne rzeczy jak inspekcje czy wymagania im stawiane są duże. Jak wcześniej pisałem ze swoimi żyję dobrze i staram się tak trzymać bo nie ma nic gorszego niż stary czy kiepskiej jakości towar. Co do cen to zawsze jakoś się dogadujemy i nawet jak kupowałem Ia po 10gr to nie było to 8gr jak gdzieniegdzie płacili tyle za towar,a z drugiej strony jak ceny były wysokie to moi dostawcy nie szaleli z ceną za Ia po 0,36 tylko miałem 2-3gr taniej - także wzajemny szacunek to podstawa.

Ceny na dziś od stałych:

S-0,32

O-0,27

Ia-0,20

Ib-0,18

IIa-0,16

IIb-0,12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KocWaJAJA..

Z tego co piszesz wyglądasz na porządnego partnera do handlu, chciałbym choć raz z tobą pohandlować. Produkcję mam klatkową, cała moja ferma jest zmodernizowana w klatki „ UNIJNE”, także przyszłościowy, bez przerw w produkcji, nawet po 2012 roku.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krajem ktory kreuje cene w europie jest holandia i od niej zalezy czy zaklady pakowania zaplaca nam tyle i po ile beda chcialy kraje europy centralnej wraz z Niemcami i wymiana klatek w niemcech czy austrii miala wplyw na aktualna sytuacje w Polsce i nie tylko ale koledzy Handlujacy tez byscie tak zrobili jak hodowcy zwiekszyli obsade do maxa jedynie co zaobserwowalem jest jedna ferma ktora trafnie obsadza stado i na poczatku maja wycieli wszystkie stada wraz z mlodymi ktore zaczely niesc jaja ferma kolo 200tys kur i nie dawno obsadzila na nowo stado a co do zejscia to bylo do przewidzenia choc na sprzedaz nie narzekam nie dlugo pojda zamowienia z sieci i zacznie sie magazynowanie s i m ale nie oznacza to wzrostu cen i jak nie ktrorzy pisza moze ta cena jescze sie utrzymywac do momentu zmiejszenia obsady lub co prawda w mniejszym stopniu trzeba brac pod uwage koniec stosowania starych klatek co zrobia osoby ktore nie maja ich wymienionych bo zostalo tylko 12 miesiecy czyli mniej niz 72 tygodnie niesnosci stada a nadmiar duzego jaja glownie 70-75gram to slabe zejscie w detalu oraz przepioerzone stado bo cena byla atrakcyjna i zregenerowanie sie stada po upalnym lecie co mialo glowny wplyw na brak tego towaru a Pan Mizgier nie kroil hodowcow sami do niego sie zglaszali on tylko podwal cene a glownie chaos na naszym rynku spowodowany jest wybijalniami oraz eksportem ktory jest nie stabilny i co niektorzy handlujacy sa w duzym stopniu od niego uzaleznieni choc duzo ryzykuja ale zarobia Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do póty, do póki będziemy mieli nadprodukcje, lub nasze jaja nie wyjadą po za granice, podejrzewam że o cenie możemy tylko po marzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci żle nie życzę ale taka jest rzeczywistość .

Live ist brutal .

Przetrwa tylko ten kto będzie miał zapas got. na złe okresy i będzie mądrze gospodarował kasą gdy przyjdzie hossa na rynku.

reszta nie ma prawa bytu tak i hodowcy jak i handlowcy - nie tylko w drobiarstwie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 7 lat na niosce było eldorado.Wszyscy to widzieli i zazdrościli.Wielu poszło w tym kierunku i .....?

Efekt Widzicie sami.Waluta-brak eksportu,modernizacja z rozbudową-nadprodukcja,moda na nioskę i nowe obiekty-nadprodukcja,zachód zmodernizowany-brak eksportu,kryzys gospodarczy-brak popytu,rozbuchane oczekiwania nioskarzy-niezadowolenie(bo 1a było po 33 gr. a jest po 19 gr)

To bardzo źle rokuje dla tej grupy hodowców i nie należy oczekiwać poprawy w najbliższym czasie.

Chciałbym się mylić ale bez złośliwości do autora postu zastanówcie się nad tymi fundamentalnymi faktami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...