Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w rzepaku ślimaki.

 

Słucham propozycji zwalczenia tego gada. ???

 

Wiem ze Wapno go parzy i zakleja, Slimakol? jakie to koszty i jak to wysiac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ślimaki wieczorem lub z samego rana rozsiewasz granulowaną trutkę Slimax 04 GBhttp://www.sionekr.republika.pl/slimax.htm Są 2szkoły stoswania

1 sypiesz na obrzeżach pola od rowów itd, i przy gniazdach ślimaków (widać dziury w ziemi i śluz błyszczący pod słońce), w miejscach ich żerowania

2 rozsiewasz równomiernie an całym polu.

Wysiew ok 4 kg na 1 ha, a i wysiewać najlepiej tak, aby trutka nie została zaraz spłukana przez deszcz (żeby 2-3 dni poleżała na polu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jak rozsiewałem ślimax że jest dużo muszek które punktują rzepak wyjadają w nim dziurki ,zastosuję dziś mix bor+ mocznik +siarczan magnezu +patron +cyperkill żeby ratować to co zostało ,na samosiewy też by się przydało ale pewnie bym go przypalił gramanem w takiej fazie i kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ewentualnie niższe stężenie Gramanu zastosować (0,7l/ha), ale to też nie wiadomo czy samosiewki zlikwiduje. Co do mocznika to także bym uważał na poparzenia. Co do tych muszek to pewnie pchełka Ci atakuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz wiele plantacji ślimaki zjadły ja sam przesiałem 1 h z kawałka 7 hektarowego...reszta uratowana dzięki Ślimax -owi ...ja mieszałem z solą potasową wyszło mi 50kg soli i 4 kg Ślimaxa...do tego moze być stosowany byle jaki nawóz aby był dobrze rozmieszany ze Ślimaxem i równomiernie rozsiany na polu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poległem! - wczoraj sąsiad zasiał rzepak ;D ma chłopina całem 8 ha ziemi i się nie wyrobil wcześniej, a zaorane miał już miesiąc temu, niektórzy to maja swój świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poległem! - wczoraj sąsiad zasiał rzepak ;D ma chłopina całem 8 ha ziemi i się nie wyrobil wcześniej, a zaorane miał już miesiąc temu, niektórzy to maja swój świat.

wiesz co ja siałem rzepak na poplony i czasami ten siany połową września wyglądał lepiej niż siany wcześniej na zbiór, wszystko zależy od zimy i warunków glebowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zastosować Terra sorb. W której fazie rozwoju rzepaku należy go użyć? Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można mieszać pantere z tebu?

Nie powinno sie mieszać fungicydów i herbicydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zastosować Terra sorb. W której fazie rozwoju rzepaku należy go użyć? Proszę o podpowiedź.

Oto odpowiedź otrzymana od Osadkowskiego.

Można zastosować wymienione preparaty razem.

 

Jednak należy pamiętać iż nawóz dolistny powinno się dawać jako ostatni do mieszaniny.

 

Jako że OSD Bor to proszek, powinno się go wsypywać powoli do cieczy roboczej przy włączonym mieszadle.

 

W przeciwnym razie może powstać trudno rozpuszczalna „kluska” (zawsze istnieje taka możliwość przy formulacji proszkowej jakiegokolwiek preparatu czy nawozu dolistnego).

 

Kolejność podawania:

 

1. Tebu

 

2. 2. Terra sorb

 

3. OSD Bor

 

Proponuję zmniejszyć dawkę Terra Sorb do 1,25L (jeśli będzie Pan również stosował na wiosnę). Zbyt duża dawka może spowodować wybujałość w tej fazie rozwojowej. Dawkę 1,7L można by zastosować tuż przed końcem jesiennej wegetacji, czyli koniec października, początek listopada (w zależności od przebiegu pogody).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Terra sorb można zastosować przy słabych i nierównych wschodach? Czy czekać do fazy 4 - 6 liści i zastosować Orius Solubor , 1,5 kg i Terra sorb 1,25l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można mieszać pantere z tebu?

Nie powinno sie mieszać fungicydów i herbicydów.

Ja od 3 lat mieszam na jesieni i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to fungicydy powoduja otwieranie aparatów szparkowych w roślinie a jeżeli dajemy do tego herbicydy to większa jego ilosc moze byc wchłonieta przez rzepak, co moze powodować różne skutki. Ale przy większych roślinach to ja też mieszam, nei robie tego tylko gdy są słabe rosliny lub chore.

@tom z tego co wiem to trzeba najpierw dodac bor a pożnniej wszystko inne żeby nei zrobiła sie galareta w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osa21 tez tak mi się wydaje ale to jest odpowiedź "chemika" od Osadkowskiego.

W tym roku zamiast tebukonazolu w rzepaku królować będą raczej stymulatory wzrostu - zimno, mokro i ogólnie do d......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku wymieszałem proroka z mikrokomplexem i więcej tego nie zrobię, teraz jeśli mieszam coś czego nikt nie próbował to najpierw robię próbę w wiaderku, po tamtej mieszance nadal mam zielony opryskiwacz i nie mogę tego domyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plonvit tez mi odbarwił zbiornik - czyli chodzi o firmę I.....g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za podpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Terra sorb można zastosować przy słabych i nierównych wschodach? Czy czekać do fazy 4 - 6 liści i zastosować Orius Solubor , 1,5 kg i Terra sorb 1,25l/ha.

Im większa powierzchnia liści tym lepsza przyswajalność - moje zdanie. Im gorsze warunki tym lepsze działanie - ulotka reklamowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plonvit tez mi odbarwił zbiornik - czyli chodzi o firmę I.....g.

dokładnie, ale nie to że odbarwił ale zrobiła się na nim taka jakby tłusta maź,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskał ktoś rzepak galera+TEBU lub ORIUS i jeszcze chciałbym coś dodać na jednoliśćienne czy można to zastosować i nic się nie stanie? proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nic inni sądzą co innego. Zawsze sam poniesiesz konsekwencje swoich decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzepak z przebarwionymi liśćmi po herbicydach można zasilać mocznikiem i siarczanem magnezu? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko pryskałem na rzepak 0,1L Comand 480 EC + 1,5 L Metaz 500 SC i teraz dziki załatwiły mi około 0,75 ha pola. Czy mogę teraz jeszcze zaorać i zasiać pszenicę ozimą czy muszę czekać do wiosny i posiać jare. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...