Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj Big Jajo!!!

Jak ja zaczynałem 30 lat temu swoją produkcję to ty chodziłeś z ojcem w polu za pługiem i wahałeś koński zad. Powiem krótko, na dzień dzisiejszy mam obsadę 400 tys. sztuk, na tą chwilę stawiam następne dwie stodoły żeby taki d....d jak ty miał co handlować i z czego żyć, zapłać chodowcom za dostawy i w tedy ze mną rozmawiaj, daję głowę że wyciągam z najmniejszej kieszeni mojej marynarki i takiego biznesmena jak ty kupię w jednej chwili.

Ps.

Zastanawiasz się z skąd czuć na tym forum tę końską woń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol zbuk może kasę i masz ale nie kupisz za nią ogłady bo pamiętaj chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Big jajo, a gdzie twoja ogłada ?

- znam takich handlujących, którzy są normalnymi ludzmy w handlu i z takimi aż sie chce współpracować, pomoc wzajemna w dobrych i złych chwilach dla kazdych ze stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz kolego zbuk jajo jak opadną emocję opadną można normalnie porozmawiać , to nie czas i miejsce żeby się obrażać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Zbuk - jeżeli masz 400 tys. kur to Kłamałeś ,że nie sprzedajesz handlarzom - to nie możliwe. I potwierdzasz w swojej ostatniej wypowiedzi , że średniej wielkości producent ma X razy więcej kasy od średniej wielkości handlarza ; Wniosek drodzy producenci : nie narzekać bo i tak widać jak na dłoni , że macie na jajku lepszy interes niż handlarze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wielki Kogut. Ja powiem CI że nawet nie czytam wpisów producentów bo to wszystko jest w kółko wałkowane i cały czas to samo!! Ograniczmy się do informowania się nawzajem o cenach jakie płaci się na kurnikach. Co nas to obchodzi czy ma 400 tys czy 2 mln . Oni sprzedają my kupujemy i tyle. Cenę dyktuje rynek i zarówno my jak i oni muszą sie do niej dostosować. A że ich to boli w tym momencie... 1,5 roku już nie wiedzieli po ile podnosić dziennie czy 2 czy trzy grosze każdy usmiech na Twarzy. No I JA NIE MAM NIC PRZECIWKO TEMU. Tylko jak przychodzi taki okres to wielki płacz. Pozdrawiam

Ps. kolega BigJajo podał aktualne ceny zgadzam sie z nimi ale TYLKO DO PONIEDZIAŁKU Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Egg Ty nie czytasz tylko podpuszczasz co niektorych producentow !Jesli myslisz ze wszyscy sa takimi tepakami i choc troche kieruja sie Twoimi wpisami to jestes w bledzie !Po 0,18 1A ? gdzie dorwales takiego frajera ktory daje sie tak doic ? A te Twoje wpisy okroszone usmieszkami ze cena leci w dol to zalosne ! ps.To tacy jak Ty i jeszcze paru madrali na tym forum podbijaliscie ceny na fermach jak byl brak jaja i taka jest prawda !!! A teraz konkrety cana na dzis : 1A-0,21 1B-0,18 itd magazyny bez zapasow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ferma07. Powtarzam się. Ta cena dojdzie do Was za jakiś tydzień. To są ceny w dużym hurcie na dużych fermach! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedzialku 1A 17 to max . Zobaczycie jaka bedzie jazda bez trzymanki

Exsport zmniejsza zamowienia bo CENA NIE TA

A do kolegi ferma noz coz nie po raz pierwszy nasze zdania sa inne i nie po raz pierwszy stanie na moim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS to sa ceny jakie ja place , naprawde b duzo telefonow od producentow jedni sie godza na ta ceny inni smieja

A i poczatek listopada znowu wysypie male jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Jajcarek jedno musisz mi przyznac u siebie rzadzisz i sam dyktujesz cene masz w czym wybierac a rzadza pieniadza nasza jest taka czym wiecej dzwoni i prosi tym nizsza cene sie im podaje ale jak tak potrwa rok moze 1,5 troszke sytuacja sie uporzadkuje kto ma dosc juz hodowli zaprzestanie jej lub co niektorzy beda wydzieli ucieczke w hodowli brojlera tak jak mamy do czynienia z produkcja mleka wygrywa ten kto duzo produkuje bo maly nie zarobi na (chleb) wiec szuka czegos innego jest to nie uchronne a hodowcy niech sie nie dziwia ze handlujacy nie obniza ceny bo sklepiki wogole sie do tego nie kwapia placili 32 a teraz kupuja po 25-L jak sprzedawali po 45 tak dalej sprzedaja po 45 i gdzie tu logika ale o grosza tez beda sie zabijali tak jak handlujacy jajem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam do sprzedania 1A w cenie 0,19 zapraszam towar z tego tygodnia średnia waga 67,5 g od młodej kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY HODOWCY… nie wypowiadajcie się na tym forum co się dzieje na naszych fermach, oraz po ile się sprzedaje jaja.

Nie dajmy tym ludziom satysfakcji do zadowolenia.

Zauważcie, jak któremu z nich uda się gdzieś kupić taniego jajka, bo różni hodowcy mają różną sytuację, to leci na forum z wiadomością po ile jaja można kupić i oczywiście się staje wielkim PROROKIEM.

Każda firma trzyma tajemnicę co się wokół niej dzieje, nie sprzedaje rynku swojej konkurencji, to tak jak się gra w pokera i widzi się przeciwnikowi kartę, w tedy gra staje się o wiele łatwa.

Dajmy im się wypowiadać, niech się między sobą wymieniają wiadomościami po ile mogą kupić ten bezcenny towar jakim jest jajo, wysłuchajmy ich opinii jacy są fenomenalni w handlu, że nikt inny po za nimi nie potrafi tak handlować.

My dla nich jesteśmy tylko buraki, chłopy z wystającą słomą z buta, którzy od odpieprzają za nich brudną robotę.

Ps.

Nie długo sami się złapią za łby jak wejdą sobie w rynek tym niedowartościowanym towarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na przedworstwo 2.20 zł za 1kg (swierze jajo) to niecale 15 gr 1A

Od poniedzialku jeszcze mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...