Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy wróciłem z spotkania z Hiszpanami i powiem wam że jesteśmy w czarnej dupie nie zgodzę się z kolegą Jajcarkiem cena 16g to max a będzie niżej jaja małego full nie liczmy na markety zamówienia będą skromne a ty kolego zbuk siejesz propagandę może sprzedałeś po 10 skrz i się chwalisz , ja też mogę się pochwalić sprzedałem 1 B po 43 g ale 1 skrz do restauracji , pamiętajcie to nie my ustalamy ceny , a po drugie kol zbuk twierdziłeś że sam sprzedajesz pamiętaj co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyć dokladek do produkcji, chciałbyś zarobione pieniądze tak od sobie oddać? 600tys drogą nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zbuk powiem tak od 1974 roku w mojej rodzinie są fermy i powiem tak kto hoduje kury kaczki i gołębie ten ma gówno w gębie (takie ciechanowskie stare powiedzenie ) , wiem że na produkcji 6 paczek na stukać jest trudno ale włożyć to jest minuta pięć , co więcej do póki nie wytną nad wyżki to będzie taka brendza , i wiedz że nie życzę CI abyś dokładał .(dlatego ja sprzedaję czy jajo kosztuję 10 czy 30g )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek, myślę że tą polemiką przyciągniemy więcej obserwatorów tego forum, może do nas dołączą. Jak mnie jutro żona nie wyciągnie na kręgle to mam nadzieję że się spotkamy i z powrotem damy czadu. OK.

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny idą w dół .

0-0,28

s-0,22

1a-0,17

1b-0,14

2a-0,13

2b-0,12

3-0,08

Na małe i średnie jest jako takie wzięcie to niestety na duże brak zainteresowania

i dlatego ceny poleciały.

Nadwyżka jaka nastąpiła we wrześniu spowoduje że będzie tej jesieni totalny marazm który powali częsć hodowców i ugotuje dużo jaja u pośrednika.

Odbiegając od tematu cen znam fermy , które tej zimy zwiększą produkcję w skali Polski o kolejne 1,5 mln kur(3 fermy). Pytam po co skoro za chwilę WSCHÓD zaleje jajem całą UNIE i dopiero będą JAJA.

Proszę aby ZBUK*JAJO mi to wytłumaczył.

Ja myślałem , że kręgle są dla twardych facetów-handlarzy jajem , widocznie się pomyliłem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie i znów mnie czepiają…

Biedronko, miałem zamiar iść spać, ale trudno by ci nie odpowiedzieć dla kogo są kręgle... kręgle są dla takich pedałów jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uciekaj od odpowiedzi a swoimi wpisami wystawiasz świadectwo swojej inteligencji o ile wiesz co to jest.

Niestety nie uda ci się wciągnąć mnie w swoje gierki..... ja mam żonę i dzieci jak chcesz wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas my hodowcy nic innego na tym forum nie słyszymy od handlarzy tylko….

cena w dół, od poniedziałku taniej, przewartościowane jaja i wiele innych przytyczek pod naszym adresem.

- czy to jest przyjemnie takich przepowiedni słuchać?

- czy wy naprawdę myślicie ze ostatkiem pędzimy, ze nie mamy szans na przetrwanie, czy wy naprawdę nie wierzycie w nasze możliwości i z góry jesteśmy przez was proroków pogrzebani..

- o byście się mylili

 

Ps.

Jeśli ma być takie forum, to wolałbym żeby go lepiej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden z was handlarzy nie napisał.. kol. hodowcy jestesmy z wamy, trzymamy za was kciuki, , nie damy sie innym producentom UNI.

- patriotyzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DROGI HODOWCO JESTEM Z TOBA I TRZYMAM KCIUKI ABYŚ NIE UPADŁ....

gdybym nie był patriota to handlowałbym jajem z zagranicy ale kto wie ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe obiekty powstają, bo zmuszają nas przepisy Unijne (dobrostan) rok 2012. Stare obiekty wraz z klatkami nie spełniają norm, i w większości te budynki są do przeróbki, a klatki do wymiany. Niekiedy koszt takiej inwestycji jest tak wysoki ze lepiej opłaca się postawić nowy obiekt.

Myślisz ze stawiamy z myślą powiększenia produkcji ,jesli tak to się bardzo mylisz. W 2012 obsady kur będą zmniejszone o 1/3, nie mówię o tym że co niektórzy hodowcy mogą zrezygnować z produkcji, ze względu na duży nakład finansowy.

Także…., bądźmy dobrej myśli że ta głupota cenowa będzie sporadyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednia cena bez istanich 2lat to ok 18-20 gr w skali roku , to ze jajo kosztowalo 33 gr bylo wynikiem wszyscy wiemy czego, takiej ceny juz bedzie, jak uda sie zrobic 25 srednia w skali roku to wszystko a i tak to wcale nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...