Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Galera + na jednoliścienne możesz spokojnie mieszać ja tak już nieraz jechałem nic się nie działo dodatek tebukonazolu także nie powinien zaszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od fazy rozwojowej rzepaku ,u nas bardzo wieje i jest zimno,doświadczyłem na własnej skórze zbyt wczesne podanie tebukonazolu, 5-liść musi być minimum ,no i temperatura w nocy 2 stC.Dla galery średnia dobowa 8 st,niewiem jak wy ale ja tego nie widzę ,mam kawałek ok.3 ha ulewa 30.08 zgoniła mnie w 20 min spadło 10mm potem cały czas opady ale wyszedł o dziwo,nie dawałem nic po siewie z obawy o wschody ,ale wyszedł,jak ustanie wiatr to tylko na samosiewy +bor,chyba żeby zrobiło się cieplej w dzień ok.15 w nocy pow.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanko pryskałem na rzepak 0,1L Comand 480 EC + 1,5 L Metaz 500 SC i teraz dziki załatwiły mi około 0,75 ha pola. Czy mogę teraz jeszcze zaorać i zasiać pszenicę ozimą czy muszę czekać do wiosny i posiać jare. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie proszę o odpowiedź.

 

Siałem kiedyś po dawce 0,2 comandu i 1,5 metazanexu, oczywiście po głębokiej orce, ale nie było tak mokro jak w tym roku, a plon pszenicy był więcej jak dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ślimaki załatwiły 0,8ha rzepaku a że zostało mi troche pszenicy to zasiałem ją tylko po agregacie tak na próbe zobacze czy cos urosnie

Też pryskałem comandem 0,15 i Fuego 1,6l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 max. W sobotę mam zamiar zastosować "dopalacz"(bardzo modne ostatnio słowo) tzn. TerraSorb + 250 g bor + mocznik + siarczan. Na etykiecie jest napisane że można jak są przymrozki.

Jaka jest min. temperatura na graminicydy i co z przymrozkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pryskałem rzepak asahi 0,5l+tytanit0,3l+solubor 3kg+siarczan magnezu 8kg. rzepak w fazie 4- 6 liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce o asahi nie doczytałem się niczego odnośnie stosowania go jesienią,a tylko wiosną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent asahi ruszył z nową kampanią reklamową i w niej zaleca 0,4l/ha na jesień dla rzepaków w słabej kondycji oraz przypalonych herbicydami posiewnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobic oprysk jakims tebukonazolem, w dzien jest okolo 16*C w nocy schodzi do 0 lub -1 . W dzien temperatura jest ok. (powyzej 12) ale czy temp. w nocy po takim oprysku mu nie zaszkodzi ? Czy w takich warunkach mozna dodac jakas oddzywke ? Rzepak uprawiam 3 rok, a na opakowaniach nic nie wspominaja o przymrozkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przezimuje albo nie, teraz to juz nic nie zrobisz, trzeba czekać do wiosny, u mnie jeszcze słabszy ale mam nadzieję że bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki on juz wyglada jak po zimie niestety caly ten rok aura wyjatkowa wrecz katakliczna ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie na swoja jakieś mikroelementy jak temu dałem w sobotę Maximusa 15-5-5+12 Mg myślałem właśnie jeszcze o Asahi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dawalem dzis asahi plus kristalon bor i jeszcze jakas odzywke na rzepak bo slabo to wyglada...moze cos pomoze zobaczymy za kilka dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak myslicie 2 litry kelpaku moga pomóc dla rzepaku ktory jest osłabiony przez substance aktywna zawarta w commandzie (bodajrze chlomazon) ogolnie rzepak nie wyglada zle ale jest mały i widac ze sie broni przed ta susbstanca( żółte liście) prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...