Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam napisac lagodzacego posta Kolego W.Kogut tez Cie znam moze tak co nie ktorzy nie beda podskakiwali jak zagroze ich ujawnieniem co kryje sie pod autorem a tak Koledzy hodowcy madrze piszecie ze trezba cos zrobic razem pijecie spotkania pogaduchy co zrobuic aby bylo lepiej bierzcie przyklad z czechow czy skandynawi wtedy napisze ze siebie nawzajem szanujecie w interesach sami wiecie ze nie ma skrupolow podam fajny przyklad sa 3 potegi wozniak mizgier borkowski nie napisze kto komu ale jeden znich poDebra1l pracownika od sprzedazy przeplacajac go a reszte sami dopiscie i takich przykladow jest mnostwo i zeby nie bylo ze to handlarz prowadzi takie praktyki tylko hodowca tak napisalem zeby jedni sie przymkneli a drugi nie poskakiwali dla mnie wszczyscy na tym forum pisza prawde Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi Biedronka co masz na mysli wschod czyzby ukraine tam jest totalna klapa tak latwo im nie bedzie kolejny fajny przyklad jeden 3 poteg to wczesniej pisalem wysyla jajko to chin paranoja Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Kolegi Biedronka co masz na mysli wschod czyzby ukraine tam jest totalna klapa tak latwo im nie bedzie kolejny fajny przyklad jeden 3 poteg to wczesniej pisalem wysyla jajko to chin paranoja Pozdrawiam

Kolego GALL , ja się nie czepiam ale zupełnie nie wiadomo o co Ci chodzi w Twoim poście.Czy to naprawdę tak trudno napisać ten tekst bez byków i z jako takim sensem.Nie reaguj nerwowo na moją uwagę. Tylko takim bełkotem nie zajmuj naszego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak może być dobrze jak sami sobie podjeżdzacie punkty handlowe proponująć 1a po 15gr a gdzie do tego trzeba doliczyć koszty transportu,pracownika lub jakąś marze ???!!! gdzie sens i logika???!!!

dla tych którzy robią na tym forum borute proponuje wyjść za remize i pierd....ć se po razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede reagowal nerwowo poniewaz iwem ze stylistyka jest moja pieta achil;esowa i sie do tego przyznaje a jak ktos chce zrozumniec to zrozumnie a co do sensu w moim poprzedni poscie to ze ukraina nie bedzie w najblizszym czasie potega jajcarska a wnawiazaniu napisalem ze chiny produkuja wszystko najtaniej a mimi wszystko z polskie jaja sa eksportowane do chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co jest najciekawsze ze kol producenci maja pretensje do handlarz o cenę jaja przecież to jest tylko i wyłącznie wasza wina, po co takie obsady czy wy naprawdę myśleliście ze, jajo bedzie tak Szlo cały czas w takiej cenie 33.

Juz rok temu pisałem ze nastąpi taki dół to śmialiście się rozumiem, bo to forum, ale w realu to wy macie kurniki na max obłożone i taki tego efekt

Wydaje mi sie ze jednym z powodów jest chyba pazerność (bez obrazy)

Nie duża raz a mała 100 razy jest lepiej a napewno bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek, jak u ciebie transport, załadunki są na maxa, kierowcy znają swoją rodzinę?, każdy w jakiś sposób chce minimalizować koszty.

Ps.

nie tylko na jajo nie ma ceny, ale każdy towar słabo schodzi, nic nie idzie, wszyscy narzekają, cała gospodarka stoi, takie mamy rządy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol Gall masz rację jeden przez drugiego wchodzi sobie w rynek , ale koledzy razem wódę walą , prosty przykład kto wykończył piękny zakład pakowania j.......x drugi kolega producent , co więcej jedziesz na fermę i pytasz po ile 1A po 23g odpowiedz producenta , za chwile sam jedzie 300 km własnym transportem i sprzedaje (źle pedałuje się) po 16g na wybijalnie więc proszę przestańcie pier......... głupoty kol hodowcy każdy z was mądry bo piszecie pod pseudo , eldorado się skończyło szara rzeczywistość , co lepsze dzwonicie w niedzielę o 7 30 i pytacie czy nie kupimy kilku palet jajka (dzisiejsza propozycja od hodowcy dasz przedpłatę 100 tyś 1A oddam po 15) żeby nie było produkcja około 250 tyś kur więcej sami sobie do śpiewajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rządy są takie jakie sobie naród (budżetówka która jako jedyna dostała 7 % podwyżki )wybrał.

Porozmawiajcie w rodzinach czy pracujący na dudżecie narzekają i czy żyjący na własnym biznesie w 80 % małym biznesie chwalą obecne czasy i rządy.

Niestety pierwsze 8 lat wolności w gospodarce i totalne złodziejstwo w prywatyzacji ustawiło Polskę na kolejne 50 lat .

Dziś są tego efekty i niestety w kolejnych latach będzie w gospodarce jeszcze gorzej.

Co do rynku jaj to prawda że jest nadprodukcja i każda ferma ma dziś obsadę na max.

Pocieszenie dla hodowców świnie z 4.8 spadły na 3.5 i też mały zbyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Biedronka ani jedni ani drudzy swojej sytuacji nie chwalą i nie chwalili bo taka nasza mentalność,wiecznie nie zadowoleni.Wszyscy macie racje co do obsad,kurniki są na maxa przeładowane,ale co z tym zrobić?To spowodowała wysoka cena i tylko załamanie cenowe jakie mamy spowoduje przerzedzenie w obsadach,ale tylko do czasu nastepnego wzrostu ceny.To co było z jajkiem rok temu dało nam dobry dochód ale jednocześnie narobiło nam tego dzisiejszego bajzlu.Prawda jest taka że wielu padnie i nigdy się nie podniesie bo nie ma szans wytrzymać tej ceny,a podejrzewam że jeszcze poleci w dół,przy tych nakładach.Ja nie jestem potentatem w tej branży i dziś się z tego ciesze.Rok temu miałem okazję dokupić dwie budy po brojlerze i obsadzić je nioską w klatkach,ciekawe jak bym dzisiaj wyglądał i co miał w głowie.Od lat produkuję na ściółce mam swoich odbiorców,rodzinę utrzymuje na godnym poziomie i jakoś nie mam aspiracji by stać sie potentatem w branży.Cen jakie otrzymuję nie mogę porównywać z tymi na forum.Myślę że wielu z hodowców powinno dobrze się zastanowić nad swoją produkcją.Nie namawiam ich do rezygnacji,ale do redukcji na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,emocje biorą górę .Czytam i tak sobie myślę, że z niskiej ceny jaj na dłuższą metę skorzysta tylko detal.Podaż i popyt to dwie zależności które nie bardzo można oszukać .Można by ograniczyć troszkę produkcję i powalczyć z marketami które walą 150% marży, przecież jest tu kilku cwaniaków z dziedziny handlu którzy przechwalają się jak to golą drobiarzy. Może z siecią spróbują .Z drugiej strony w mojej miejscowości i w promieniu 5km w tym momencie buduje się obiekty na 800tys a morze nawet milion . Tylko w pierwszej połowie 2010r w moim powiecie wydano około osiemdziesięciu pozwoleń na nowe obiekty . A na koniec prosił bym o podanie aktualnych cen białego jaja ,pozdrowionka i mniej nerwów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka logika co niektorzy kieruja sie na tym forum ?? Co to znaczy ze : nawstawiali full kur ? Od kilkunastu lat mamy taka sama ilosc kur i nie wiem jak mogli bysmy wstawic wiecej (pod wplywem wzrostu cen ) ?? Kurnik mam o okreslonej wielkosci i tego nie zmienie . Nie jest z gumy ! Poza tym wstawienie to nie tydz. lub miesiac, tylko proces co najmniej 4 mies. Inaczej sie nie da !! Wiec pisanie ze cena wysoka to na maxa laduja jest bez sensu.. Cena 1A byla 0.30 czy 0.16 taka sama produkcja !! A moze handlarze maja jakis tajny patent ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja na maxa oznacza ze producenci jada pelna para

Fermy które mi przywożą maja po kilka kurników ale nigdy nie były wszystkie obstawione a teraz właśnie tak jest malo tego naprawdę wybudowało sie dużo nowych obiektów i właśnie dlatego mamy za dużo jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaka logika co niektorzy kieruja sie na tym forum ?? Co to znaczy ze : nawstawiali full kur ? Od kilkunastu lat mamy taka sama ilosc kur i nie wiem jak mogli bysmy wstawic wiecej (pod wplywem wzrostu cen ) ?? Kurnik mam o okreslonej wielkosci i tego nie zmienie . Nie jest z gumy ! Poza tym wstawienie to nie tydz. lub miesiac, tylko proces co najmniej 4 mies. Inaczej sie nie da !! Wiec pisanie ze cena wysoka to na maxa laduja jest bez sensu.. Cena 1A byla 0.30 czy 0.16 taka sama produkcja !! A moze handlarze maja jakis tajny patent ? Pozdrawiam

Nie sądź po sobie i nie bądź naiwny.

Hossa na niosce był od minimum 7 lat.Od tego czasu to śledzę i obiektów przybywało systematycznie.Nowa klatka spowodowała jeszcze większy wzrost produkcji , bo przy dobrej koniunkturze i dużych dochodach prawie wszyscy robią modernizację i to nie 1 do 1 lecz 1 do min 1.3.

Obecnie jajko w detalu kosztuje 50 gr. a to nie wpływa na zwiększenie spożycia.Zachód się zmodernizował,eksport siadł,pojawia się import itd....

To nie wróży niestety dobrze nioskarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "alojz" ja nie sadze tylko po sobie a naiwni to sa Ci ktorzy mysla ze powiekszajac produkcje beda mieli sie lepiej ! Wedlug mnie NIE ! A o jakiej hossie piszesz kolego ? Chyba ubieglorocznej to zgoda . Bo jak chodzi o poprzednie lata to jesli 1A oscylowala w granicach 0.20 calorocznie patrzac to jaka to hossa ?? Jajcarek jak zwykle daje do pieca 1A- 0.15 U nas 1A-0.20 itd i zastoju nie mam ale coz Ty zawsze wyrywasz rekordowo jaja Tylko pogratulowac ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów cena dojdzie absurdu.

Koledzy drobiarze, jedyne lekarstwo by się coś poprawiło w naszym sektorze drobiarskim, to ubój starszych kur, czym szybciej to dla nas wszystkich lepiej, dziś w nocy jeden kurnik idzie pod nóż - wolę nie zarobić, aniżeli mam dokładać. Na początku roku było już wiadomo że będzie nad produkcja, widomości pochodziły z wylęgarni, niesamowite rekordowe wstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jacek, masz racje ze ubój kur w dużym stopniu może nam poprawić cenę jaj, tylko kto ma pierwszy zacząć?, myślę że kto szybciej ubije to zarobi nie dokładając do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś napisać jakie są średnie ceny na fermach ?? I nie chodzi mi o najniższe tylko o ŚREDNIE ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michugor nie ma ceny sredniej bo jesli ja napiszesz to drudzy cie zjedza. ile zaplacisz po tyle bedzie tak dzis wyglada sam moze nie place tanio patrzac na Kloege Jajcarka ale po tyle mi wystarczy jestem zadowolony i hodowca tez jest zadowolony ze regularnie wybieram swoja ilosc i nie skacze z kwiatka na kwiatek srednia wybieram i po tyle place.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy,myślę że do tego wszystkiego przyczyniły się osoby które poprzechodzily z indyka i brojlera na nioskę i dlatego teraz w kraju jest nadprodukcja jaja. osoby które to zrobiły teraz krzyczą za jaja najtańszą cene,aby żeby do nich przyjechać i zabrać towar,nawet 3 grosze różnicy na sorcie bo nie wiedzą co z tym zrobić. zazwyczaj takie skoczki źle kończą!!! dziś nioska jutro brojler bo może będzie po 4,50zł,a za miesiąc może indyki. wiem że niejeden dziś sobie w brodę pluje... ale cóż trzeba żyć dalej i grubo się nad tym zastanowić co chcemy chować. a tak przy okazji to chyba jajo już tańsze nie będzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja z reprodukcji, ale postanowiłem napisać moje obserwacje.

Otóż u Was w tej chwili psują rynek niestety ci którzy robili tzw. "odchówkę" - popytajcie, a dowiecie się, że był to rekordowy rok. Niektórzy jeszcze 16-20 tyg temu wstawiali następne odchówki bo takie było zejście. Co więcej znam osobiście takich dwóch co zostali z tymi odchówkami do teraz- bo już niestety prawie zima i babcie nie kupują kurek. I te odchówki się już niosą!!!! W tym przypadku (tych co ja znam)to jakieś 23-24 tysiące sztuk kur które zostały - ale w skali kraju może byś tego od zaje.............. Dodatkowo w moim terenie przybyło kilku co se pokupowali po ok 800-1500szt z przeznaczeniem na jaja właśnie.

Także nie wróżę niestety wam udanego sezonu jesienno-zimowego.

Czemu kur.... w Polsce zawsze tak jest, że jak komuś dobrze idzie to zawsze znajdą się tacy kurw...... biznesmeny co myslą, że jak oni wstawią to też będą mieli dobrze i rozp..... cały rynek.

Sory...... trochę mnie poniosło, ale w każdej gałęzi drobiarstwa tak jest.

 

Pozdrawiam

i oby te kur.... biznesmany co psują rynek skończyli źle !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...