Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

O 36 - 38gr

S 30 - 32gr

1a 21 - 23gr

1b 18 - 20gr

2a 15 - 17gr

2b 12 - 14gr

Czy te ceny wyglądają na ceny nie realne, nie kręć głową

- skąd takie zdziwienie?

Moim zdaniem nie są aż tak wygórowane pod względem kosztów produkcji w tym okresie.

Kol. Numerek….. w czym złego widzisz sprzedaż po 30 jaj, od ilu zaczynałeś i na jakim targowisku odbywałeś praktyki że z ciebie wyrósł taki hurtownik?

Wiesz co, w tym wszystkim mam zadowolenie, że omijam nieudoln…. kupców co nie potrafią po tyle sprzedać, najlepiej to się z kogoś pośmiać itd..

P.s.

Panowie handlarze …,

wypowiedzcie się teraz o swoich cenach po ile i w jakich ilościach na dzień dzisiejszy sprzedajecie jaja, a nie tylko chcecie wiedzieć jak chodzą u nas na fermach.

- zapraszamy wszystkich do szczerych wypowiedzi, prosimy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol zbuk podaje średnie ceny w jakich sprzedaję

 

L10- 3,90 za 10 sztuk netto

m 10 - 3,60 za 10 sztuk

 

L - luz 0,35 za szt

M - luz 0,32 za szt

 

to są ceny za mały detal do 10 skrz

 

L - 19

M- 16

ilości paletowe min 18 palet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci kolego Big Jajo za informacje..

Panowie Jajcarek i Numerek, czy podane przeze mnie ceny nie wyglądają realnie?

Tak, się sprzedaje, warunek- musi być świerzy towar n.problem...

Powiem wam coś..

Po tej letniej brędzy, jak jaja zaczęły iść do góry to ci wielcy prorocy (handlarze) przez swoją chytrość i pazerność zaczęli sobie robić nie potrzebne zapasy z myślą że jajo może znów osiągnąć Bóg wie jaką cenę.

Dziś, zamiast handlować to siedzą i przebierają wkładka po wkładce czyszcząc szmatką tą nachodzącą pleśń ratując co się da, by za grosze dalej sprzedać.

- wiem coś o tym bo niektórym panom pomogłem w sprzedaży takich jaj na wybijanie.

Uważam, że to również jest przyczyna spadku cen na naszych fermach.

Przecież normalną rzeczą jest że handlarz nie odbiorze z kurnika świerzego jaja jak zalega mu jeszcze stare.

Po prostu, handel wstrzymał odbiór o producentów z okrzykiem że jajo spada by zbić cenę na fermach aby pokryć swoje straty za nietrafne swe proroctwo także….. straty handlarzy musi ktoś pokryć, siedzę i cały czas myślę komu to przypadnie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz to gdyby przyjechał stary towar to bym go zawrócił

A dwa to moje proroctwa sprawdziły sie pisałem ze za 2 3 tygodnie Jajo spadnie wraz z koncem przepierzeń wiec zadnych zapasow nie robilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedną prośbę nie piszcie o kosztach produkcji bo naprawdę nikogo to nie obchodzi!!

HURT w tym tygodniu

0- 28

S- 22

IA- 17

IB- 15

IIA- 12, 13

Pozdrawiam

PS. Zejścia w ogóle nie ma. Jaja ogólnie jest pod dostatkiem.

A i pleśni nie ma w ogóle bo jest sucho to tak na marginesie. Teraz jest odpowiednia pora na przechowywanie jaj, mogą one postać naprawdę długo i jak jaja są czyste to pleśń nie ma na czym wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Owszem zastój się zrobił niewielki choć kto handlował ze stałymi odbiorcami to teraz ma gdzie sprzedać, a i cena niekoniecznie jest taka niska jak piszą co niektórzy na tym forum. Słabe zejście zastanówcie się sami czym może być spowodowane: hurtowe ilości - wszędzie w europie jest teraz dużo jaja, eksport nie idzie bo na południe wożą hiszpanie i holendrzy, a i słowacy, rumuni mają swojego na tyle dużo że mogliby sprzedawać u nas; detal - to już sprawa tych którzy handlują - jeśli na fermie jajko można kupić od 0,12 do 0,20 a później ktoś sprzedaje je po 0,40 czy 0,50 to ludzie też to widzą i nie konsumują tego jajka tyle ile by mogli gdyby cena była niższa, inna sprawa to cała kampania na rzecz niejedzenia jajek z numerem 3 też się odbija na rynku (a później pseudowiejskie jaja bez nadruku trafiają na rynek jako wiejskie). Każdy czy hodowca czy handlarz jest w jakimś stopniu winny tej sytuacji oby tylko się nie okazało, że w pewnym momencie jedni przestaną produkować a drudzy nie będą mieć dobrego towaru do handlu.

XL - 0,29

L - 0,18 - 0,24

M - 0,15 - 0,17

S - 0,11- 0,13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol, Egg, czemu mamy nie pisać swoich kosztów produkcji, czy te forum jest tylko handlarzy?

- bedę ci specjalnie pisał zebys miał świadomość ile producent zarabiaja na tym jednym jaju.

O tuż tak to się przedstawia... żeby wyjść na zero z kosztami tj. koszt odchowu i koszt dzienny, (bez kosztów obsługi kredytu inwestycyjnego) producent musiałby uzyskać średnio około 20gr za jedno jajo całam rokiem, od początku do końca produkcji.

- pasuje ci teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 20 groszach i twoje produkcji 400 tys. kur to jest ok 370 tys. jaj razy ok 11( poprzedni rok) gr. razy 365 dni równa sie około 15 mil złotych w skali roku teraz tak niech w tym roku średnią cena bedzie 18 gr. to strata jest 2 gr., około 2, 7 mil wiec i tak zostaje 12, 3 mil podzielić na dwa lata to po jakieś 6 mil złotych

Chcesz liczyć straty licz i zyski

I nie zagladam do cudzej kieszeni, ale skoro wywołałeś wilka z lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek,

czy wiesz ile kosztuje stanowisko nowej klatki dla jednej kury, która obowiązuje od 2012rok?

- przygotuj okład z zimnej wody weś kalkulator żebyś sie nie pomylił z zerami i licz ile musimy inwestować żeby tacy jak wy mieli czym w przyszłości handlować.

- podaję ci liczby ze swojej inwestycji;

Gotowy do liczenia?

400tys stanowisk x 8 EURO = 3.200 000 EURO X 4zł = 12 800 000zł

do tego trzeba doliczyć nowe budynki lub ich przebudowa....

razem 15 000 000zł

- dobrze ze ja mam juz to z głowy

Ps.

to nie jest kupno parę samochodzików po 50tys zł i strugać biznesmena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol. Jajcarek,

czy wiesz ile kosztuje stanowisko nowej klatki dla jednej kury, która obowiązuje od 2012rok?

- przygotuj okład z zimnej wody weś kalkulator żebyś sie nie pomylił z zerami i licz ile musimy inwestować żeby tacy jak wy mieli czym w przyszłości handlować.

- podaję ci liczby ze swojej inwestycji;

Gotowy do liczenia?

400tys stanowisk x 8 EURO = 3.200 000 EURO X 4zł = 12 800 000zł

do tego trzeba doliczyć nowe budynki lub ich przebudowa....

razem 15 000 000zł

- dobrze ze ja mam juz to z głowy

Ps.

to nie jest kupno parę samochodzików po 50tys zł i strugać biznesmena.

Po kilkunastodniowej obserwacji , nowych na tym forum ,panów ...... jajo odnoszę wrażenie , że jeden z nich pomylił się w swoich przechwałkach o jedno zero.

A to co zostanie to niestety jest tą właśnie normą w Polskim drobiarstwie.

Lecz ta norma nie spowoduje , że będziemy żywili Europę,bo tu chodzi o biznes a nie o piaskownicę.

Tych co rozumieją pozdrawiam a reszcie współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze troszke przesadziles no ale mniej wiecej tak jak piszesz , tyle ze ten kurnik nie stawia sie co roku , wiec w jednym roku zrobiles na nowy kompletny obiekt ktory bedzie ci sluzyl to chyba dobrze a jak nie no coz mysle ze w niejednej branzy inwestor bylby w niebo wziety gdyby inwestycja zwracala sie w rok pozdro

ps stare jaja wyleza na rynek na swieta i po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek,

w jakim okresie odrobię taką inwestycje, proszę przelicz mi, przecież tak umiesz szybko liczyć, tylko bez pomyłek.

Cos ci powiem..

Mam swój wiek, a z twoich wyliczeń wychodzi że prędzej dupę zacisnę niż to zdążę odrobić, wnuki tego jeszcze nie odrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe życie jeden wielki płacz. Jakie to koszty, jaka to cena, jakie inwestycje. Ludzie przestańcie. Gdzie się nie spojrzeć. Popatrzcie sobie na inne tematy Brojler nie, Indyk nie, Trzoda nie. No to w końcu nic się nie opłaca na wszystkim jest cały czas dokładka. No ja za bardzo nie rozumiem. Ale chyba polak już taki jest i zawsze będzie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie piszcie takich cen bo telefony mamy czerwone!!!! każdy handlarz to chyba przyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egg, jak nie wiesz co to jest żywa produkcja to lepiej się o niej nie wypowiadaj, lodbieraj telefony, koledzy do ciebie w potrzebie dzwonią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój przyjaciel twierdzi .ze przez 2 lata tyle zarobił że w tych cenach może sprzedawać kolejne 3 lata i dalej będzie go stać na wszystko.

To ja się pytam jaki w końcu jest koszt produkcji 1 jaja?

na marginesie zakup na jutro rano:

0----

s-0,20

1a-0,16

1b-0,14

2a-0,12

jajo 3 dniowe z fermy 200 000 szt. odbiór własny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ilu procentach ma wymienioną klatkie na swojej fermie twój kolega, gdyby nie inwestycje, każdy ze swojej produkcji mógłby ci to samo powiedzieć.

Ps.

zapytaj się swojego przyjaciela jaki jest koszt produkcji 1 jajka i nam napisz, oraz jakie osiąga średnią klasę jaj przez cały okres produkcji, mam na mysli..

1a, 1b, 2a czy L, M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zbuk napisz nam czy wstawiasz klatkę za gotówkę zarobioną przez ostatnie 3 lata. Czy może kredyt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Egg. klatki unijne zaczełem wsatawiać od 2004roku, także cała moja ferma jest już w klatkach nowego typu 2012r .....

Ps.

- głupi jest ten kto nie bierze kredytu.

- tylko trzeba mieć zdolność kredytową i co dać zastaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbuk ściemnia - nowe klatki ma za gotówkę , a reszta na lokacie . Przecież pisał (06 X 2010), że statystycznego handlarza kupuje wyciągając z najmniejszej kieszeni swojej marynarki .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji ceny u stałego Dostawcy : EX- 28 , 0- 23 , 1A -17 , 1B -15 , 2a-13 , 2b-11 . z dowozem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...