Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pożałowania godne te dyskusje bo i po co zaglądać komuś do kieszeni czy to handlarz czy hodowca. Jak już wcześniej mówiłem na jednym jedziemy wózku, jeśli hodowcy nie zmniejszą dramatycznie obsad to będą jeszcze tak narzekać do momentu aż zabraknie tych wcześniej odłożonych pieniędzy, później nie starczy na zakup kur, na paszę, na energię i na tym produkcja się skonczy lub wcześniej może wejdzie komornik. Z pozoru wydaje się że najkorzystniej na tym wyjdą handlarze bo towaru będzie (jest) dużo to i ceny będą niższe ale spójrzcie na to z tej strony, że szczególnie Ci co mają dużo kur zaczną kombinować jak obniżyć koszty i zaoszczędzą na jakiś komponentach, dołożą tańszych niewiadomego pochodzenia, jakość poleci w dół a co za tym idzie odejdą klienci zrażeni złym towarem. Druga opcja - na rynku zrobi się mało jajka jak większość polikwiduje stada, cena pójdzie w górę i okaże się, że taniej będzie sprowadzić jajko niż kupować w kraju. Scenariusze są różne - zarówno hodowcy jak i handlarze muszą współdziałać a nie na siebie najeżdżać bo nic w ten sposób nie osiągną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tak cicho ostatnio na forum???

Jak tam cenki????

U mnie zakup z kurnika

0 26

S 18

IA 15

IB 13

IIA 12

Duży hurt, jest słabe zejście FULL jajek na fermach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Egg jestes bardzo skromny poweim ze przeplaciles i widac ze nudzi sie Tobie a tylko jeszcze zapytam sie po co tyle zaplaciles bys poczekal jeszcze tydzien i bys dostal o dwa grosze taniej Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromny jestem. Całe życie mi się nudzi:) przepłaciłem trudno dołożę do interesu najwyżej.

Ps. Strasznie nie miła atmosfera jest na tym forum ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skromny jestem. Całe życie mi się nudzi:) przepłaciłem trudno dołożę do interesu najwyżej.

Ps. Strasznie nie miła atmosfera jest na tym forum ...

Więc wracaj skąd przyszedłeś a nie siej niezdrowego fermentu na forum.

Sio.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egg. Ale z ciebie cwaniak ... masz straszne powody do zadowolenia, nie wiem że cię jeszcze nikt porządnie nie przeszkolił w handlu, chciałbym żebyś na mnie trafił, dałbym ci popalić aż by ci kapcie z nóg spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego hieny jak jajo bylo 33 to wy nie byliscie hienami

Jakie to prawo zabrac kaliemu jest ok kali zabrac jest zle ?

To wy dzwonicie z nowymi cena, wiec kto jest hiena , mam mowic ze 1A 15 gr to za tanio ?????????????????? i zaplace 33 gr bo tak bylo 7 miesiecy temu ?????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek K. U. R. W. A. Rynek dyktuje ceny nie jajcarek nie ferma ani Simon Rynek i nikt więcej

Wiec, o co wam chodzi mam mówić ze zapłacę więcej niż sami proponujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zmiany ceny to wytnijcie stada, chociaż 20 % w grudniu znowu wysypie male jajo proszę was gdzie rozum

Nie widziałem chropowatej skorupy od 4 miesięcy proszę was, do kogo te żale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol- Jajcarek,

Przy takiej niskiej cenie… może byś wraz z kolegami z swojej branży pomyślał i poszerzył rynek zbytu gdzieś poza granice naszego kraju, chyba można zadać sobie trochę trudu, nie tylko siedzieć w ciepłych fotelach i czekać na hodowcy telefon z prośbą o pomoc w sprzedaży.

Proszę się wykazać swą umiejętnością w handlu, a nie tak od razu proponujesz nam kury bić?, my doskonale wiemy jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji, nie trzeba nam podpowiadać.

Bicie kur jest ostatecznością. Kury, które nam proponujesz ubić nie poryły nawet swojego odchowu – duża dokładka.

Wczoraj byłem na spotkaniu, gdzie również były 2 osoby handlujące jajem... potwierdzili, że dawno nie pamiętają takiej hossy na jaju jak w tym roku, niesamowite przebicie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol- Jajcarek

(słowo zostało usunięte) głupoty, mieliście mało jaja, to teraz je macie, za pazernie handlujecie i tyle. Najprostsza dla was sprawa to jechać na sklep, cukiernie czy wybijalnie z rzucić towar, wypisać rachunek ze 100% marżą, śmiejąc się po drodze ile na tych chłopkach można dziś zarobić…

- ot to wasza rola.

Wszyscy mówią że rynek dyktuje cenę.. – pytam się rynek to kto, producent?

- Handel!!! On dyktuje cenę, tak jest ze wszystkim, nic nie robią tylko siedzą i spekulują jakby tu nic nie robić, a zarobić, przykład jest nasze forum gdzie żaden z handlarzy nie napiszę po ile się sprzedaję, tylko tematem zainteresowania jest zakup, zakup i zakup.

Pytanie;

czemu jaja w detalu nie kosztują 25 - 30gr tylko 50- 70gr, ludzie też umieją liczyć, na pewno wzrosłoby spożycie, nie trzeba było kur bić, myślicie ze producent jest od zapier… im kasa nie potrzebna, to się mylicie.

PS.

Przyjdzie czas i na was handlarzy, hodowcy tez pójdą po rozum jak się co nie jednemu w uszy woda naleje, zacznie myśleć o swym rynku zbytu i wezmą handel w swoje ręce, ominą takich drapieżców jak wy…

- oby nie za późno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jajcarek,najpierw przeczytaj dobrze post który napisał twój kolega Egg,a potem na pewno będziesz wiedział o co nam chodzi.Po co ten ironiczny śmiech.Piszecie o jakichś żalach że jak jajo było drogie to my byliśmy na górze a jak jest tanie to mamy do was pretensje.Jak my dobrze zarabialiśmy to wy co robiliście? dokładaliście do interesu?Jeszcze nie słyszałem żeby handlarz do interesu dokładał!swoje parę groszy macie tak czy siak.Tylko dla was 2gr. na jajku to nie zysk,a dla nas 2gr.dopłaty do jajka to..... i tu jest cała różnica między nami.I nigdy nie porównujcie swojej pracy z naszą,bo jak słyszę że na jednym wózku jedziemy to...nie będę kończył.Wy jedziecie na naszym wózku,który tylko my pchamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma co biadolić bo z jednej strony hodowcy wstawiali na potęgę kur bo myśleli, że gdzieś to jajko pójdzie. A czy w handlu czy na giełdzie czy w innej branży są cykle koniunkturalne i do przewidzenia było że jak była dłuższy czas górka to w końcu będzie dołek. Jak wcześniej pisałem kogo będzie stać będzie dokładał do interesu żeby przetrwać i cenę będzie zbijał w dół aby wypchnąć towar, kwestią do przemyślenia pozostaje ile będzie dokładał i jak długo bo eksport narazie b mierny i nie ma widoków na poprawę. Ja widzę jedno rozwiązanie choć dla niektórych raczej ciężkie - wyciąć przynajmniej połowę swojej produkcji i liczyć że zrobi tak większość hodowców. Co do handlu to sam się doskonale przekonuję, że obniżka cen w detalu spowodowała, iż ludzie zaczęli więcej jajka kupować bo stało się relatywnie tanie w porównaniu z innymi, drożejącymi produktami. Co do handlarzy to widzę, że tak naprawdę handlarzom za bardzo nie zależy na obniżce cen w detalu, małym hurcie bo później jak sami mówią ciężko będzie podnieść cenę. Z jednej strony się nie dziwię bo jak ktoś tylko handluje a nie produkuje to nie ma takich kosztów i zawsze w razie takiego kryzysu może mniej sprzedać a i tak nie dołoży do interesu. Z drugiej tylko niektórym zależy żeby poszerzać swój rynek zbytu i są w stanie cenę sprzedaży opuścić choć to z pewnością wiąże się z większą pracą i wysiłkiem choć i tutaj czyha niebezpieczeństwo dla nich bo w końcu hodowcy zaczną większość swojej produkcji rozprowadzać sami w detalu po sklepach, cukierniach itp i wtedy dopiero rozchwieje się rynek ze stratą dla obojga stron.

Stąd nie ma się co dziwić że sytuacja tak wygladą. I będzie tak dopóki dopóty nie ruszy eksport (marne szanse), nie zmniejszą się obsady (też ciężki temat) i nie spadnie cena jaja w detalu i nie wzrośnie konsumpcja (wymaga czasu i raczej wątpliwe). Zastanówcie się więc wszyscy którzy obracacie się z jajkiem co możecie sami zrobić aby tą sytuację zmienić bo "cudowny" rynek prędzej czy później to zmieni ale wtedy może być już za późno dla niektórych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie ja wycinam połowę mojej produkcji jeszcze przed świętami w listopadzie bo każdy miesiąc licząc według wersji kolegi Jajcarka jeśli koszt produkcji jajka wynosi pomiędzy 0,14-0,18 a z moich danych wychodzi raczej powyżej 0,18 i będzie coraz wyższy (ceny paszy nie spadają a rosną) oznacza straty duże i pewnie z każdym miesiącem coraz większe bo cena może jeszcze polecieć w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dawno nic nie pisałem , tylko czytałem i powiem tak :

 

1)odpowiadajac na czyjes pytanie o ceny w jakich sprzedajemy my handlarze do sklepów ja sprzedaje tak M-33-35gr, L -37-40 gr

 

dlaczego tak drogo ktoś sie zapyta ?? proste -mam około 25% spadek obrotów gdzieś tak od wielkanocy i koszty wysyłania samochodu i pracownika musze pokryć wyższą marżą

 

(jednak ceny zakupu w hurcie u mnie nie są tak niskie jak wypisuja tu niektórzy- handluje z moim producentem juz 7 lat -tylko z nim i płace mu za M -20-21 gr . mi 15 gr na jajku starczy -a i on jakos sie trzyma )

 

2) śmieszą mnie gorzkie żale niektórych producentów(nie mówie o wszytkich) na cene handlarzy , bo szybko zapomnieli jak handlarzom sprzedawali jaja po 33gr a w tym samym czasie jajo w suprrmarketach na półce stało po 30 gr i wtedy my handlarze czasami dokładaliśmy aby zepchnąc towar

 

3) w momencie czasowego braku towaru u mojego producenta -gdy był dobry zbyt - dzwoniłem do paru obcych aby sprzedali troche towaru po rozsadnej cenie -słyszałem śmiech - teraz dzwonia z niska ceną , niższą niz oferuje mi mój producent :D -solidarnosc producentów jest tylko jak cena wysoka

 

4) spadek sprzedazy jest w kazym dziale art. spozywczych i cena jaj cudów nie zrobi

 

5) niektórzy strasza tu ,ze stworza własna sieć sprzedazy - prosze bardzo - moze zobaczycie jakie są koszty dotarcia do małego sklepu gdzieś na wypizdowie , który bierze 1/2 skrzyni na tydzień itd.itd

 

Panowie Producenci nie napinajcie sie tak mocno jak wam towar schodzi , to i my handlarze nie bedziemy sie napinać jak brak zejscia -----prawda jest ,ze jedziemy na jednym wózku i współpraca jest konieczna -dlatego dbajcie o lojalnych odbiorców i jak przychodzi okres hossy w handlu nie sprzedawajcie towaru skoczkom ,którzy wpadna do was po jednorazowy zakup towaru w wyższej cenie , bo akurat brak towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HODOWCY co stoi na przeszkodzie aby kupic po kilka busów i samemu rozwozić towar ?

Ominiecie złodziejskich handlarzy i zysk będzie w waszych kieszeniach, a nie tylko zwalać winę na pośrednika że jajo nie płaci.

Do tych cen należy się przyezwyczaić do 2012 roku i tylko ten przetrwa kto mądrze zagra tzn. wytnie część produkcji i nie dołoży.

co mądrzejsi już od 18 10 2010 r tną stada.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, iż ceny powinny spaść do 5-10gr za jajo, wtedy będziemy zmuszeni wybić najstarsze stada, wraz pseudo hodowcami po 1000 – 3000szt hodowanych po stodołach i oborach i wtedy możemy myśleć o jakiejś normalnej cenie jaj, a ci miljonowi potentaci też niech dadzą se na luz z budową nowych obiektów, w większości można im zawdzięczać tej sytuacji jaka jest obecna na tym rynku, cudowny eksport wiecznie trwać nie będzie, a sami w tym kraju tego jaja nie skonsumujemy ….

PS.

Jedno stado zdałem bo na razie jest gdzie sprzedać i to za rozsądną cenę,

- pisklaki na listopada odmówione, do odwołania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ze na dzień dzisiejsi nadprodukcja w całej europie wynosi od 10-20% także... - załamanie, ktoś musi ustąpić, kto...., nasi producenci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jacek , na twoim miejscu nie musiałbym sie za bardzo martwić, jesteś starym dobrym hodowcą, masz wszystko nieźle poukładane, zbyt nie szalejesz, a poza tym dobrze liczysz. Z tego co mi wiadomo cała ferma zmodernizowana w nowe klatki - tak trzymać.

- też mam ustalony termin uboju, czekałem na wyniki z ZHW.

- napisz mi na email gdzie zdajesz i na jakich warunkach i cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pochlebstwo, uważam że inny nie jesteś.

- odpisałem ci na email, jak będziesz miał problem (w co wątpię) z jajem dzwoń OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...