Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos mi wytlumaczy postepowanie naszych producentow maszyn rolniczych jak to wyglada z prawnego postepowania odnosnie zakladania opon regenerowanych bo kupuje sie niby nowy sprzet ale ze starymi oponami a nowymi nalewkami .a placi sie za nowe Podobno przyczepy przyprowadzane z niemiec sa na nowych oponach a nasze POLACZKI zdejmuja te nowki i zakladaja nalewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie..

Czy orientuje się ktoś z was ile kosztują nowe opony do zetora 4340 jest to ciągnik z przednim napędem:)

Jest to rozmiar 11.2 r24

z góry dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje porady odnośnie doboru opon na przód i tył ciągnika. Na konedata rozmiar opon do mojego ciągnika to odpowiednio 16.9 38 tył i 14.9 28 przód. Ja w ciągniku mam założone 18.4 34 tył i 380/70 28 przód są to opony goodyera. Na stronie producenta jest podany w rozmiarach opon promień opony przy obciążeniu statycznym: (wysokość od powierzchni drogi do osi koła, przy nominalnym obciążeniu i ciśnieniu ).Dzieląc promień większej opony przez mniejszy wyniki w obu przypadkach rawie się nie różnią: 766/609=1,2578, a w drugim 740/589=1,2564. Czy z tak przeprowadzonych obliczeń można wnioskować że opony są dobrze dobrane rozmiarowo. Pytam dlatego że w niedługim czasie trzeba będzie pomyśleć o wymianie. A ciągnik niedawno kupiłem i jest to renault 103.54. We Francji chodził w ładowaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dajcie se spokój z mitasami

kupiłem traktor john deere 6400 w którym ktoś już wymienił przednia opony na mitasy więc i tylne wymianiłem na mitasy.

Traktor często chodzi z ładowaczem i opony troszkę mielą w ziemi. Po niecałych trzech latach opony przednie juz pękają przy protektorach a bieżnika jeszcze zostało 60%

Dodam że są to popny diagonalne, być może radialni były by mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem taką sytuację na proximie

w tej cenie alternatywą pozostaje petlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.. że tak.. Radialne są mocniejsze, ale. ja mam mojego zetorka 5 lat.. no już ponad pięć, i zaczynają pękać dopiero. a bieżnika zostało mi 50%,

 

A jeszcze słyszałem, że opony mitasa nie za bardzo nadają się by chodzić po szosach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Potrzebuje opony bieżnikowane lub używane (bieżnik przynajmniej 40%) do masseya fergusona 3085 na przod o wymiarach 13.6/28. Jakby ktos miał jakieś inf. proszę o kontakt pod nr. gg32227442

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką prędkosć wytrzymaja opony 11,5/80-15.3? Sa to opony od przyczepy d47 (balonówki) przy ładunku około 5,5tony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zetorka 16245 i standartowe ogumienie 14.9x28 przod i 20.8x 38 tyl

Przed nastepnym sezonem wypadaloby wymienic tyly i tutaj rodzi sie pytanie.

Chcialbym wcisnac cos wiekszego ale na te same felgi

20.8 to na mm jest 520szerokosci o ile szersze moge w miare rozsadku kupic? 580? 600?

 

to samo tyczy sie przodu, myslalem o 16.9.

 

Nie mam z tylu obciaznikow i pewnie bede probowal zalewac opony jakims roztworem, troche poczytalem i tak sie zastanawiam.

Jedna z substancji do mieszania z woda jest CaCl2(chlorek wapnia) pisze, ze jest to zrace, rozumiem ze tylko w kontakcie z metalem tak ?

Bylbym wdzieczny jesli wypowiedzialby sie ktos kto wypelnial opony.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie opon na inny rozmiar w ciągnikach 4x4 trzeba dość uważać.

Jeśli zmieni się stosunek średnic opon przednich do tylnych to ciągnik nie ciągnie równo i na jednej parze kół występuje stały poślizg. Trzeba wtedy zmieniać tryby w skrzyni. Zanim wymienisz rozmiary opon poczytaj dokładnie instrukcję. Oczywiście samą szerokością, bez zmiany średnic, możesz się bawić w miarę jak to tylko wchodzi na felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie, ze chce zachowac wielkosc i profil.

Wlasnie o to pytam o ile szersza opone od felgi moge zalozyc do nizej wymienionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś 2 opony używane 11,5/80-15,3 do małego rozrzutnika mało używam to nówki nie warto mi kupić wielkopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekme opon bkt to nikomu bym nie polecal-niestety to z wlasnego doswiadczenia.szkoda kasy juz lepiej kupic jakies "wschodnie" -nie mysle o chinskich rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w c-330 już kilka lat te opony i nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Mam przyczepę na kołach 11-20 potrzebuje na te felgi opony niższe ok 5 cm jest jakiś spotykany rozmiar ?? Kalkulatora do takiej opony nie znalazłem więc może tu mi ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zmierzyłem w ten sposób https://picasaweb.google.com/lh/photo/5Fw6rn8syOhUIKXZh4wmp9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink to opona 7,50X20=ok.90cm a opona 8,25X20=ok.96 Tak jest u mnie na używanych a pewnie na nowych wymiar wyjdzie trochę inny.Czyli możesz porównać do swoich.Kiedyś w sieci spotkałem katalog opon z podanymi wymiarami metrycznymi i calowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kolego Twoja pomoc po raz kolejny jest nieoceniona. Jeszcze raz dziekuje. I Dosiego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym będziesz jeździł a dokładnie z jaką prędkością bo ta masę wytrzymają raczej na pewno ale jak będziesz jeździł np 35km/h to mogą się posypać. Zobacz jaki maja indeks prędkości bo nie widzę w opisie aukcji, albo zapytaj sprzedawcy. A indeksy prędkości np: A1-5km/h A2-10km/h A3-15km/h A4-20km/h A5-25km/h A6-30km/h A7-35km/h A8-40km/h A jeśli chodzi o ładunek to są indeksy nośności opon rolniczych: http://www.oponyhurtdetal.pl/site/52/indeksy-no%C5%9Bno%C5%9Bci.html Jak sprzedawca poda te dwa indeksy to patrzysz z jaką prędkością i jaką nośnością sobie opona poradzi (nośność x ilość kół)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/opona-rolnicza-12-5-80-15-3-16-pr-144-a8-przyczepa-i3120890755.html Tu masz przykład oznaczenia indeksów : 144 A8 co znaczy nośność: 2800, prędkość max 40 kmh. czyli granicą nośności dwóch opon jest 5600kg a Ty masz mieć ok 6ton + masa przyczepy, więc trochę nie bardzo. Oczywiście to jest przykładowa opona, ale szukaj z indeksem nośności chociaż 150 to wtedy będzie 3350 x 2szt = 6700 no albo tandem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...