Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:51 Nie 18 Sie 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 1314, 1315, 1316  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 10:29 Pon 14 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Przyznać się, który z Was odstawił do marketu jajeczka że wstawką 😋
https://www.wykop.pl/link/4310517

Ci, którzy znają temat to wiedzą, że larwy w korzystnych warunkach wylegają się w 24h po złożeniu jaj przez muchę. A warunki w tym roku są korzystne. Nie da się tego uniknąć na 100%. Szkoda, że jednak personel sklepu to przeoczył i takie jaja wyłożył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13

PostWysłany: 07:35 Pon 14 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznać się, który z Was odstawił do marketu jajeczka że wstawką 😋
https://www.wykop.pl/link/4310517
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:10 Nie 13 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Jajczorek napisał:
JAk NA RAZIE NIKT NIE WSTAWIA KAŻDY UBIJA WIĘC BĘDZIE WIELKI ZDZIWIENIE CWANIAKÓW BUCHA CHA ...........

jeżeli nikt nie wstawia to niby dlaczego wszelkie statystyki wylęgowości w PL są kilka lub kilkadziesiąt % większe niż rok temu? Robią to dla sportu? Mali raczej każdy jeden wstawia tak jak co roku. Sam wstawiłem miesiąc temu u siebie pisklaki i raczej się nie martwię o zbyt, ani cenę- po prostu wstawiłem tyle samo co wstawiam co roku i W TYM SAMYM OKRESIE jak co roku. Ubijać też nie ubijam tylko żyłuję stado jeszcze ile mogę, przynajmniej do szczytu u młodych. Pomimo leniwego okresu co ja poradzę na brak jaja. Trzęsą portkami tylko ci co nagle nabrali kur (głównie w końcu poprzedniego i styczeń-luty), a teraz nie mają jak tego opłacalnie sprzedać. Owszem mi też się lekko obrywa przez politykę masowców, ale na to nie mam wpływu, nawet jakbym cenę diametralnie opuścił.

Zdziwienia raczej nie będzie wielkiego. Co roku jest tak samo i praktycznie w tych samych porach. Zima- chcą się powściekać bo towaru potrzeba, lato- nikt nie chce bo ciężko sprzedać. A cena raz na jakąś aferę jest wyższa, a potem zaraz po odbudowaniu leci sporo w dół- raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie powiększa na dołku a nie obniża na górce. Cenę też można było przewidzieć

Racja jest maj i wszystko tłumaczy , A wstawienia zwykle jak co roku i bardzo dobrze ze niw większe
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:36 Nie 13 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
JAk NA RAZIE NIKT NIE WSTAWIA KAŻDY UBIJA WIĘC BĘDZIE WIELKI ZDZIWIENIE CWANIAKÓW BUCHA CHA ...........

jeżeli nikt nie wstawia to niby dlaczego wszelkie statystyki wylęgowości w PL są kilka lub kilkadziesiąt % większe niż rok temu? Robią to dla sportu? Mali raczej każdy jeden wstawia tak jak co roku. Sam wstawiłem miesiąc temu u siebie pisklaki i raczej się nie martwię o zbyt, ani cenę- po prostu wstawiłem tyle samo co wstawiam co roku i W TYM SAMYM OKRESIE jak co roku. Ubijać też nie ubijam tylko żyłuję stado jeszcze ile mogę, przynajmniej do szczytu u młodych. Pomimo leniwego okresu co ja poradzę na brak jaja. Trzęsą portkami tylko ci co nagle nabrali kur (głównie w końcu poprzedniego i styczeń-luty), a teraz nie mają jak tego opłacalnie sprzedać. Owszem mi też się lekko obrywa przez politykę masowców, ale na to nie mam wpływu, nawet jakbym cenę diametralnie opuścił.

Zdziwienia raczej nie będzie wielkiego. Co roku jest tak samo i praktycznie w tych samych porach. Zima- chcą się powściekać bo towaru potrzeba, lato- nikt nie chce bo ciężko sprzedać. A cena raz na jakąś aferę jest wyższa, a potem zaraz po odbudowaniu leci sporo w dół- raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie powiększa na dołku a nie obniża na górce. Cenę też można było przewidzieć
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 23:41 Sob 12 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 20:50 Sob 12 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
No obawiam się ze niestety zaraz ruszy, ale dalej w dół.

Jak myślisz, dobili dojdzie M, skoro już jest po 8gr Wink teraz spadnie a później pójdzie do góry. Przy takiej cenie, produkcja jest MOCNO nie opłacalna. Jak tak dalej będzie, kolejnego stada nie biore.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 16:10 Sob 12 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No obawiam się ze niestety zaraz ruszy, ale dalej w dół.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 09:15 Sob 12 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spadki ceny zatrzymały się czas na korektę w górę
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:08 Pią 11 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ cisza na forum ....
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 17:30 Sro 9 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Demiurg napisał:
Poniedziałkowe otwarcie uważam za udane. Trochę towaru poszło. Jednak rzeźbiarzy samouków nie brakuje... ciekawe propozycje słyszałem ;]
Do kolegów z branży: miejcie jaja ze stali bo zaczeła się wojna nerwów. Kto dłużej wytrzyma my z towarem czy oni bez.

Przy takiej aurze to chyba co poniektórym będzie łatwiej wytrzymać bez towaru. I stąd chyba raptem tak niskie ceny.
1A-0,18

Jak to Górale mówią: "Tys prawda" Smile
Ja mam klime i mam aure w poważaniu Cool
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 17:29 Sro 9 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Demiurg napisał:
Poniedziałkowe otwarcie uważam za udane. Trochę towaru poszło. Jednak rzeźbiarzy samouków nie brakuje... ciekawe propozycje słyszałem ;]
Do kolegów z branży: miejcie jaja ze stali bo zaczeła się wojna nerwów. Kto dłużej wytrzyma my z towarem czy oni bez.

I to jest cała i jedyna prawda na temat naszego wspolnego handlu 😂😂

Hmm ?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:00 Wto 8 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Na straganie w dzień targowy. Takie słyszy się rozmowy: " Panie kupię, ale urwać muszę bo drogie. U konkurencji zapłacę połowę tego i jeszcze urwę..." Wink. Kupić, kupi, nikt nikogo nie zmusza do brania. Nie opuszczam bo towaru nie mam. Zresztą jegomość i tak kupił bo go dziewczyna/małżonka zdzieliła i naprostowała, że innych nie chce jeść. No ale raczej nikt na hali nie ma eLek po 80 groszy poza przekupkami. Czuje się presję na obniżki w detalu, szczególnie w sklepach i marketach (tutaj już nawet promocje zdarzają się że "2 w cenie 1", podobno zjadliwe).

A co do statystyk, to w porównaniu do poprzedniego roku sprzedane w detalu do końca kwietnia 5% mniej, ale zysk ponad 5% większy. Nie podaje liczbowo bo to jest najmniej ważne, a i tak znajdą się ludzie co wyśmieją bo mało sprzedaje (liczbowo) czy bo drogie- szczególnie handlarze co by chcieli a nie mogą Wink. Brak większych stanów magazynowych.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:30 Wto 8 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Przy takiej aurze to chyba co poniektórym będzie łatwiej wytrzymać bez towaru. I stąd chyba raptem tak niskie ceny.
1A-0,18
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misio8

PostWysłany: 12:19 Wto 8 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

I to jest cała i jedyna prawda na temat naszego wspolnego handlu 😂😂
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 03:51 Wto 8 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak muszą brać bo ty tak mówisz Laughing
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:21 Pon 7 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przetwórstwo 6 miesięcy mało dostawało więc są głodni muszą brać
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 17:45 Pon 7 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 20:27 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie dostajesz te lepsze PRL-owskie pokoje , ale dopłacasz coś więcej może zacznę jeździć Wink
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:13 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Co do Zakopca to większość mówi że hotel z grzybem Laughing Laughing i pełno handlarzyków tych takich malutkich wszędzie wsadzających nosa i to spotkanie hodowców ???

Ja tam bywam co roku... i jakoś grzyba nie widziałem.. może mi dają lepsze pokoje Rolling Eyes Wink

Handlarzy paru przyjeżdża to fakt..., ale co w tym złego? Sens tej imprezy polega właśnie na wyjściu z swoich ról i totalnym wyluzowaniu. Jak ktoś tam jedzie z takim nastawieniem to moim zdaniem jest to bez sens. Tam się nie jedzie robić ani interesów ani wojen.

Zeby zrozumiec co piszesz trzeba piec rozum, a on tylko potrafi ¨sam wyprodukuje sam sprzedam i sam zjem ¨
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:10 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

błaznem to jesteś ty DUBEL podszywając się pod innych tak tak pod innych
gdzie napisałem teraz ze L po 0,65 ????????????????? Rolling Eyes

A po ile L była 6 mięsiecy temu na punktach, po 60-70 gr , a ty cały czas piszesz że nie staniało to dalej jest tyle samo
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:04 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Zakopca to większość mówi że hotel z grzybem Laughing Laughing i pełno handlarzyków tych takich malutkich wszędzie wsadzających nosa i to spotkanie hodowców ???

Ja tam bywam co roku... i jakoś grzyba nie widziałem.. może mi dają lepsze pokoje Rolling Eyes Wink

Handlarzy paru przyjeżdża to fakt..., ale co w tym złego? Sens tej imprezy polega właśnie na wyjściu z swoich ról i totalnym wyluzowaniu. Jak ktoś tam jedzie z takim nastawieniem to moim zdaniem jest to bez sens. Tam się nie jedzie robić ani interesów ani wojen.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:58 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:55 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

błaznem to jesteś ty DUBEL podszywając się pod innych tak tak pod innych
gdzie napisałem teraz ze L po 0,65 ????????????????? Rolling Eyes
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:34 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
Prawdę mówiąc, to właśnie sprzedaż na własnych punktach w tej chwili bardzo ratuje niejednego producenta. Oczywiście samemu wszystkiego się nie rozwiezie, ale niech to będzie 3/4, połowa lub nawet tylko 1/3 produkcji i średnia za jajko bardzo się poprawia. Może kokosów nie ma, ale i nie ma tragedii- idzie przetrwać trudny okres. Warunek ? Trzeba mieć już rozbudowaną sieć sprzedaży i cieszyć się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

I nie jest to absolutnie moment, na szukanie nowych punktów przez producentów.

Wiem, że nie jeden z kolegów producentów potrafi w lepszych okresach handlować z handlarzami na zasadzie "kto da więcej" całkowicie olewając przy tym detal. Dzisiaj natomiast z chęcią wysłałby i dziesięć busów z towarem po okolicy, żeby dostać choć kilka groszy więcej niż to, co oferują mu handlarze na fermie. NIE TĘDY DROGA.

Oczywiście że przy nie za wielki produkcji jest to przy tych cenach jedyny sposób na przetrwanie
Ale niech ten błazen nie pisze że ceny na punktach nie poleciały w dół. Według niego za L cały czas bierze 0,65 zł bo takie ceny były pół roku temu a skoro nie staniały to takie są w dalszym ciągu

Pokaż mi jaka cukiernia zapłacić przy palecie czy trzech 0,65 zł za L, nie znajdziesz takiej więc on po prostu cały czas kłamie
Nawet nie jestem pewien czy taką cenę uzyskać przy jednej skrzynce

PS jest maj a w maju zawsze jest kicha za miesiąc będzie odbicie

Przy jednej skrzynce też się nie dostanie... bo na sklepie byłoby taniej Wink

Ps. Kiedy Zakopane ? Rolling Eyes
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 19:02 Sob 5 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Prawdę mówiąc, to właśnie sprzedaż na własnych punktach w tej chwili bardzo ratuje niejednego producenta. Oczywiście samemu wszystkiego się nie rozwiezie, ale niech to będzie 3/4, połowa lub nawet tylko 1/3 produkcji i średnia za jajko bardzo się poprawia. Może kokosów nie ma, ale i nie ma tragedii- idzie przetrwać trudny okres. Warunek ? Trzeba mieć już rozbudowaną sieć sprzedaży i cieszyć się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

I nie jest to absolutnie moment, na szukanie nowych punktów przez producentów.

Wiem, że nie jeden z kolegów producentów potrafi w lepszych okresach handlować z handlarzami na zasadzie "kto da więcej" całkowicie olewając przy tym detal. Dzisiaj natomiast z chęcią wysłałby i dziesięć busów z towarem po okolicy, żeby dostać choć kilka groszy więcej niż to, co oferują mu handlarze na fermie. NIE TĘDY DROGA.

Oczywiście że przy nie za wielki produkcji jest to przy tych cenach jedyny sposób na przetrwanie
Ale niech ten błazen nie pisze że ceny na punktach nie poleciały w dół. Według niego za L cały czas bierze 0,65 zł bo takie ceny były pół roku temu a skoro nie staniały to takie są w dalszym ciągu

Pokaż mi jaka cukiernia zapłacić przy palecie czy trzech 0,65 zł za L, nie znajdziesz takiej więc on po prostu cały czas kłamie
Nawet nie jestem pewien czy taką cenę uzyskać przy jednej skrzynce

PS jest maj a w maju zawsze jest kicha za miesiąc będzie odbicie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 1314, 1315, 1316  Następny
Strona 78 z 1316

Skocz do: