Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Owszem jak na ten okres to nie pamiętam takie tąpnięcia cen jajek w dół, a handluje już długo. Zejście nie jest tragiczne bo udaje mi się w tygodniu 2-3 tiry spakować choć ceny zagranicą chcą coraz niższe. Ceny od moich dostawców:

S-0,23

Ia-0,18

Ib-0,16

IIa-0,14

Pewnie, że można kupić taniej, hodowcy sami do mnie dzwonią i proszą żeby tylko wziąść (cena nie gra roli) ale tak jak pisał wcześniej kolega ja wolę pomóc teraz tym - którzy mi cały czas dostarczali towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój śmiech nie był szyderczy to tak do jednego z kolegów. To była po prostu taka buzka jaką wstawiam nie raz no ale jeżeli cena jest jaka jest to każdą kropkę koledzy będą odbierać jak odbierają. ale mniejsza o większość. Ja Wam powiem tak: te gadki to już zaczynają się robić nudne. Jest takie powiedzenie Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Nie wiecie Panowie producenci jak każdy handlarz dochodził do tergo co dziś ma to nie mówcie.Ale nie w moim charakterze wspominanie i chwalenie się co ktoś dziś ma- jak co niektórzy. Ja proponuję żebyście sami zaczęli rozwozić jaja. Stwórzcie zakłady pakowania jaj zatrudnijcie ludzi, kierowców i zobaczycie jak to jest żyć z "100%" narzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egg. Pisze..

Nie wiecie Panowie producenci jak każdy handlarz dochodził do tergo co dziś ma to nie mówcie.

Powiem wam jak dochodził pewien handlarz...

pod nieobecnościa wlasciciela zamieniał kartki na paletch i zamiast małych jaj zabierał duże.

- tak się dorabialeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy producenci zamiast prowadzić niepotrzebną dyskusje z handlarzami lepiej zastanowić się co można zrobić żeby przetrwać ten dołek a raczej dół cenowy który może potrwać jeszcze długo.Ja na razie światła w tunelu nie widzę(obym się mylił).Uważam że kto może niech wycina i to ostro.Jeżeli teraz poleci jeszcze 2-3 gr. to nie ma co się łudzić że do wiosny się odbije.Przy stale rosnących kosztach każdy dzień będzie katastrofą,ale z drugiej strony gorsze przeżyliśmy i jakoś się udało.Głowy do góry po złym przychodzi dobre obyśmy tego doczekali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzcie czy kolega zbuk jest poważnym człowiekiem?? Ja nie będę komentował tego co napisałeś i nie chce z Tobą już dyskutować na żaden temat nie czytam nawet Twoich wpisów. Takie bzdury !!!! Co mnie obchodzą jacyś oszuści z którymi współpracujesz. Też bym Ci mógł przytoczyć inną historię z producentem w roli głównej. No ale czy to o to tu chodzi. Tak byśmy mogli się przekrzykiwać jak dzieci w piaskownicy. Nie komentuje i już nic nie mowię. Po prostu chodziło mi o inny sposób (uczciwy, wypracowany) dorabiania się. Nie było tematu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Simon, solidaryzuję się z tobą i wyłączam się z tego forum, jak mi się zechce bajek wtedy wejdę na te forum i chetnie je poczytam- a są tu znakomici bajkopisarze.

Ps.

Uzdrowić sytuacje można po przez zmiejszeniu produkcji.

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol. Simon, solidaryzuję się z tobą i wyłączam się z tego forum, jak mi się zechce bajek wtedy wejdę na te forum i chetnie je poczytam- a są tu znakomici bajkopisarze.

Ps.

Uzdrowić sytuacje można po przez zmiejszeniu produkcji.

pozdrawiam wszystkich

Uff ! Nareszcie.........

Zabierz koniecznie kolego ze sobą to drugie .....jajo.

Pojawiliście się na tym forum parę tygodni temu i oprócz kupy byków to jeszcze siejecie ferment.

Pozdrawiam i zdrówka życzę .Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cezarek zanieś na mszę ,że nie handlujesz w moim rejonie , bo zostałbyś nauczony handlu na dużo niższych marżach , albo sprzedaż spadłaby Ci nie o 25% a 75%. Chciałbym mieć takiego konkurenta ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj:D aby tak handlować to trzeba mieć jaja:D mam takich konkurentów co to kozaczą z ceną a towarek do bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz , że jesteś jedynym gościem w Polsce który ma dobry towar ,to w/g mnie jesteś w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alojz !!!

W czym koledzy tacy jak simon-kaszub , zbuk*jajo, Egg i może wielu innych kolegów z tego forum tak ci bardzo przeszkadzają- może z tobą jest coś nie tak. Każdy swoje posty pisze jak uważa, ciepłe lub ostre, stylistycznie i z blendami piszą co mają myśli zależności od tematu.

– nie wszyscy są po siedmiu klasach jak ….

P s.

Pamiętaj, forum jest po to by podyskutować o wszystkim, nawet o du…. Marynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alojz !!!

W czym koledzy tacy jak simon-kaszub , zbuk*jajo, Egg i może wielu innych kolegów z tego forum tak ci bardzo przeszkadzają- może z tobą jest coś nie tak. Każdy swoje posty pisze jak uważa, ciepłe lub ostre, stylistycznie i z blendami piszą co mają myśli zależności od tematu.

– nie wszyscy są po siedmiu klasach jak ….

P s.

Pamiętaj, forum jest po to by podyskutować o wszystkim, nawet o du…. Marynie.

O co Ci chodzi z tymi siedmioma klasami?

Mam niewiele więcej ale za Chny nie mogę rozkminić tych siedmiu.

PS.A tak na marginesie to ta cyfra niewiele odbiega od średniej z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich emocje opadły ,więc prosiłbym żebyście napisali średnią cenę jaj ,tylko nie po ile udało się wyrwać ,ani jakiś kosmos bo komuś udało się drogo sprzedać kilka skrzynek .Coś średniego logicznego .No i jak ktoś zna średnią cenę jaj od messy to też,z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A 17-15 1B 15,5-13 2A 13-11 S okolo 8 To sa max i min ceny jakie place , a co do messy to w tej sytuacji jak ktos nie potrzebuje , to nie zaplaci wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ILE ZARABIA HANDEL ???

POROWNANIE CEN TYLKO NA PRZYKŁADZIE JAJEK !!!

 

podane ceny pochodzą z różnych punktów sprzedaży jajka za 1 szt.,

oraz u producenta.

 

Hala Mirowska 50gr - 90gr

Pryw. sklepy 40gr - 80gr

Bazar Tarnów 45gr - 60gr

Carrefour 40gr - 60gr

Biedronka 35gr - 50gr

Producent 8gr - 25gr

 

- taka jest prawda, od 100% do 400% narzucana jest marża w handlu.

ZŁODZIEJSTWO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż prywatny sklep jak jest tak super (niejeden już padł) , a może chcesz stanąć na bazarze w Tarnowie , - sądzę ,że nie chciałbyś zamienić swojego dostatniego życia z ludźmi którzy tam handlują więc nie pier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem jeszcze o jednym przyjacielu naszej branży ..

"Wybijalnia"

Skup jaj na masę.. cena za 1kg

od 1,20zł do 2,15zł za 1kg jaj

 

Sprzedaż masy, cena za 1kg.

od 3,30zł do 3,70zł i więcej ...

- tak samo, żyć nie umierać , jednakowo idą z handlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...