Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można jeszcze opryskać rzepak od samosiewów, czy lepiej poczekać do wiosny, wiadomo jaką mamy pogodę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz dużo samosiewów to zaczekaj do wiosny będzie lepszy efekt tylko pamiętaj o pełnej dawce środka na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dokarmiacie jeszcze rzepaki?? podobno ma być kilka dni ciepłych może pojadł by jeszcze troche??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego labladora kupione po 3l na ha bo chce położyć perz tylko zastanawiam się czy to nielepiej będzie to wiosną zrobić bo teraz są przymrozki i niechce przychamować rzepaku, doradzcie co lepiej zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tego labladora kupione po 3l na ha bo chce położyć perz tylko zastanawiam się czy to nielepiej będzie to wiosną zrobić bo teraz są przymrozki i niechce przychamować rzepaku, doradzcie co lepiej zrobić

osobiście poczekał bym na wiosnę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak wiosną rzepak wystartuje, zapewne będziesz do tego musiał poczekać na temptraturę to nie sądzę żeby wystarczająca ilość substancji czynnej doleciała na miejsce. Ma byś nieco cieplej w przyszłym tygodniu ja bym jechał. o jest środek na jednoliścienne więc rzepak jako inna grupa roślin jest w znacznym stopniu toletancyjny. z drugiej jednak strony napewno na etkiecie piszą o przymrozkach i uszkodzeniach roślin. Swego czasu też prubowałem walczyć z perzem w rzepaku- nie warto lepiej glifosatem po ściernisku polecieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku walczyłem z perzem w rzepaku i stwierdzam że nie warto było. Było pryskane Fusilade dawka na perz. Owszem środek zrobił swoje ale tylko częściowo, przyczyną było chyba to że środek nie wszędzie doleciał na liście a było to cieczy użytkowej 320 l i zabieg wykonany wiosną. A poprawa była po żniwach Awansem.

Tak więc ja polecam abyś na wiosnę strzelił dawkę większą jak na samosiewy, a po zbiorze rozprawić się z nim glifosatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co tyle cieczy a czy warto ja sadze ze warto najlepiej posiac jeszcze raz rzepak na tym polu i perzu nie bedzie sladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie dokarmiacie jeszcze rzepaki?? podobno ma być kilka dni ciepłych może pojadł by jeszcze troche??

Dokarmiać ,ale czym ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bor siarka magnez no i podstawowe mikro chociaż ja jeszcze dodawałem npk i po tygodniu są zauważalne efekty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno bor siarka magnez no i podstawowe mikro chociaż ja jeszcze dodawałem npk i po tygodniu są zauważalne efekty:)

To było dane dwa tygodnie temu ,czy można jeszcze raz powtórzyć ?

Czy to dosyć w tej jesieni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jarki te składniki dostarczam co roku jesienią także to zabieg standardowy tyle ze wykonany poźno ze względu na wielkość roślin no chyba że ty wychodzisz na rzepak na jesieni, przemawiasz do niego i rośnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem wegetacja rzepaku odbywa się już w temperaturze 6-8 stopni a wydaje mi się że takie jeszcze są także pobiera składniki pokarmowe chciaż napewno nie w takim stopniu jak powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rzepak ma taki kolor jaki zwykle miał w połowie listopada więc rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...