Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kolego bor dostał raz z tebukonazolem a drugi raz z galerą .

TO ZIMA dla rzepaku , jak ktoś będzie szalał z dożywianiem a najgorzej z azotem to jak się zrobi naprawdę cieplej to rzepak może pójść w pęd bo mógł przejść jaryzację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem tego rzepaku także nie jestem w stanie ocenic jak wygląda ale z tego co piszesz to dostał to co lubi:) tylko ta pogoda;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma z tegorocznych zbiorów to po takiej cenie tylko sprzedawać bo podpisywać kontrakt na przyszłoroczny to chyba mało kto się odważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy ty jarki znalazłes pogode na tebukonazol???

11-12.10 dałem 0.60l/ha brasifunu bo miał 4 pełne liście 5-6 wychodziły a pogoda między 12 a 15-tą było słońce i SŁABE 12 stopni w cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz zapytam, czy warto jeszcze siarką machnąć, czy szkoda kasy?

NIE BADAŁEM ZASOBNOŚCI I ZASTOSOWAŁEM POLIFOSKE 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę dużo ja zapłaciłem 118zł/ha ale zakładany plon 4tony i cena 1250zł/ha
w jakiej ubezpieczalni możesz napisać??ja w PZU 3,8t/ha i 110zł więcej powiedział mi agent że nie może zrobić niby i ok. 120zł za ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadłeś po jakichś 10 latach wydał mi cię ich pakiet ciekawy

co do stosowania triazoli masz prawo mieć inne zdanie{nie pierwszy raz}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od soboty u mnie na opolskim zaczyna się ocieplenie w dzień 12-14 a w nicy 4 stopnie , kupiłem już siarczan bor basfoliar z siarką oraz ammo super nie wiem czy dodać oriusa albo carambe grzyb jest widoczny co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od soboty u mnie na opolskim zaczyna się ocieplenie w dzień 12-14 a w nicy 4 stopnie , kupiłem już siarczan bor basfoliar z siarką oraz ammo super nie wiem czy dodać oriusa albo carambe grzyb jest widoczny co o tym myślicie??

 

Kolego metkonazol to zdecydowanie leszy skracacz więc najlepiej spisuje się w mocniejszych rzepakach, podejrzewam że twój posiada 5-6 liścia więc ja bym widział mieszaninę 0,4-0,5 tebukonazol (każdy byle nie Riza czy Brasifun) + 0,4 Flusilazol czy flutriafol, lepszy będzie flutriafol bo i tańsz a i papierów na niego nie trzeba a znajdziesz go wprodukcie o nazwie Inpakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba go jarki przypie.....liłeś po chooj był ci ten brasifun?pakiet z chemirolu wziołes

a co złego widzisz kolego w brasifunie?? bo też ga zakupiłem ale dopiero wiosą będe go stosował na rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O CO WAM CHODZI Z TYM BRASIFUNEM NIE STOSOWAŁEM GO ALE MYŚLE ŻEZASTOSOWANIE GO W JESIENI JEST OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi?-na tebukonazol trzeba warunków a tej jesieni trudno o kilka ciepłych dni.co do brasifunu to jeden z najgorszych moim zdaniem(obok rizy) tebukonazoli na rynku.jaka cena taka jakość szczególnie środków produkowanych na wyłączność.

 

tryczek dobrze kombinujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi?-na tebukonazol trzeba warunków a tej jesieni trudno o kilka ciepłych dni.co do brasifunu to jeden z najgorszych moim zdaniem(obok rizy) tebukonazoli na rynku.jaka cena taka jakość szczególnie środków produkowanych na wyłączność.

 

tryczek dobrze kombinujesz

yc.

właśnie dlatego zostawiłem go na wiosne bo nie widze sensu skracania czegos co i tak jest male i nisko osadzone. a przy tej temperaturze chyba raczej problemu z choromami nie powinno b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem właśnie przy tak małym rzepaku triazol jest konieczny oczywiście w odpowiedniej temperaturze i mniejszej dawce żeby się zakopał ,

gdyby miał szyjkę 10-12mm i przy ziemi to niekoniecznie bo i tak by przezimował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem właśnie przy tak małym rzepaku triazol jest konieczny oczywiście w odpowiedniej temperaturze i mniejszej dawce żeby się zakopał ,

gdyby miał szyjkę 10-12mm i przy ziemi to niekoniecznie bo i tak by przezimował

kolego on i tak jest zakopany:D i raczej tej jesieni już sie nie odkopie:D a szyjke ma cienką i nisko osadzoną także nei widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta temperatura to cieniutko bo z tego co wiem to liczy sie srednia kidys czytalem na ulotce to pisalo aby nie pryskac w przymrozki ja bym sie nie wychylal ,jak nie wiecie co zrobic z kasa to zapraszam do siebie to sie to przepije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to chętnie się przyłącze

u mnie wygląda dobrze ale na lżejszych glebach jakie tez sie u mnie trafiają jest problem z tej temp. z pobraniem P i K.stad też kolor purpury gdzieniegdzie ale jak przetrwa zime to sobie z tym poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy ty jarki znalazłes pogode na tebukonazol???

11-12.10 dałem 0.60l/ha brasifunu bo miał 4 pełne liście 5-6 wychodziły a pogoda między 12 a 15-tą było słońce i SŁABE 12 stopni w cieniu

przecież to było ponad dwa tygodnie temu

a działanie widać bo zrobiłem mijak na klinie i ma jaśniejszy kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...