Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Biedronko..

Zajmij się za produkcją, weś nasz i swój zysk, wtedy będziesz kozak

- nie chciałbyś zamienić swojego dostatniego życia z ludźmi którzy produkują więc nie pier....

- totalnie olewam następnego handlarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no comment... co za głupoty .... jakiś dzieciak chyba to piszę bo nie wierzę że dorosły by takie głupoty pisał. Pretensje nie wiadomo do kogo. Mnie też wkurza że kłębek nici kosztuje 1 zł a ciuszki w sklepach takie drogie

Pozdro

Narazie ceny bez większych zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy koniaki za 350 zł i wycieczki do ciepłych krajów to dostatnie życie ?

mój sąsiad nigdzie nie pracuje i też jeżdzi na wycieczki a do pracy nie przyjdzie bo ma 50 lat i rente od komuny i olewa wszystko.

1a-0,15 gr.-info dla zbuk jajo (chyba spadnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon...... ja widać nie należę do elity ale wnioskuję że fermiarze i owszem -chyba te jajo jeszcze za drogie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Biedronka Biedronka,co mam ci napisać,wyszło na twoje.Lepiej napisz mi kiedy zmiana cenowa żebym też miał na te koniaki za 350,chociaż.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego według mnie zmiana cen nastąpi dopiero w czerwcu 2011r .

do tej pory może za wyjątkiem zimowych miesięcy gdzie powinno podskoczyć do wielkanocy o ok.5 gr. nie należy się spodziewać opłacalności w produkcji.

wnioskuję to po ilości wstawień , exporcie oraz nadprodukcji w całej UNII .

poczekamy zobaczymy choć ostra zima i dużo wycięć stad może paradoksalnie zmienić cenę w ciągu 10 dni . tak szczerze to nie ma mądrych i każdy tylko dywaguje na przyszłość.

SZANOWNI PRODUCENCI my też jesteśmy ludżmi i mamy na utrzymaniu rodziny i tak na prawdę współczuję WAM ceny jaj i paszy , ale to nie pośrednicy postanowili chować gdzie popadnie i ile popadnie co spowodowało nadprodukcję i krach cenowy na rynku CAŁEJ UNII .

P.S. SIMON TE KONIAKI TO PREZENT OD STAŁEGO DOSTAWCY (DOSTAŁEM NA ŚWIĘTA PRZY CENIE JAJA OK.0,33 GR. )I DZIŚ WIEM ŻE POWINIENEM ZROBIĆ TO SAMO NA BOŻE NARODZENIE.

pozdrawiam SPOKOJNEGO WIECZORU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzrost? czego? chyba nie ceny bo to śmieszne!!! kolego zbuk kim ty jesteś bo po Twoich wypowiedziach (z całym szacunkiem) to dał bym ci 25 lat a jeśli nie umiesz handlować jajem to jest dobry czas na znicze i kwiaty

zakup na dziś:

2a-o,14

1b-0,16

1a-0,18

większym sortem nie handluje

podobno drogo płace ale ja nie narzekam:)

bardzo prosze o konkertne ceny na dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy producenci i handlowcy powiem tak pier......... aż się słuchać nie chce jest prosta sprawa ,, masz frajera to go duś jak się zesra to go puść"

a tak serio kto ma kasę tanio skóry nie sprzeda kto ma ciśnienie oddaje za darmo

proste dziś od skoczka kupiłem 1A po 13 0 po 0,18 S po 0,20 i tak wygląda handel

normalna cena na fermie na ten tydzień

 

1A 16 17

1B 14 1

2A 12 13

2B 9 10

3 7 8

 

i po wiem tak na lepsze sie nie zanosi ubojnie robią embargo już nie chcą ubijać a jak biorą to chcą też zedrzeć ostatnią koszulę, ale logicznego wytłlumaczenia nie ma kolega fermiarz mówi wpierdolą liście i spadną i wstawia opsade na 600 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Oj Koledzy kogo kto doi to się sami zastanówcie, dzisiaj już miałem około 7-8 telefonów żeby wziąść jajo po .... Ia -0,08-0,10 Ib -0,06-0,08 IIa-0,04-0,06 także myślę że jak ktoś Wam sprzedawał Ia po 0,13 do 0,17 to naprawdę miał super cene jeszcze. Coś mi się wydaje że jak tak dalej pójdzie to trachnie mocno ten rynek.... a ręce zacierają na ubojniach i w cukierniach i w przetwórniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byś chłopie głupot nie wypisywał - nie długo zaczną ci dopłacać, a co do ubojni wcale tak nie jest, na razie szukają kury, są braki.

Ps.

na miejscu hodowców bym zniszczył towar, 100% by na tym lepiej wyszli, taką stratę w ciągu 2 tygodni by odbili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna cena 1a to ok 0,24 - Jak ktoś wpada z ulicy. Dla stałych odbiorców 0,21 to już naprawdę minimum. Mizgier jedzie pół polski po jajo ściółkowe , bierze na wagę z której wychodzi 0,22 za 1a - dodajcie sobie koszta transportu itp. Więc jak sami widzicie jest dramat , przejdźmy wszyscy na handel warzywami albo telewizorami lcd, a najlepiej palnijmy sobie z breneki w łeb. - a później jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozrzut cen na tym forum jest niesamowity Ia od 0,08 do 0,24 a jak to wygląda z ceną rynkową ? Po ile teraz duże jajko, chodzi o S i O ? Ja praktycznie większość kurek wyciąłem więc zostało niewiele tak żeby pokryć koszty życia i jakoś przetrwać do poprawy sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaliszef doznał szoku od kasy jaką dziś zarabia, takie przebicie

- ceny są różne, każdy inaczej sprzedaje wiec się nie pisze, handlarze popisują się w jakich cenach można kupić, ale tylko piszą, a jak jest na prawdę oni sami wiedzą.

u nas na fermach hodowcy po tyle cenią.

O - 28gr

S - 20gr

1a - 17gr

1b - 15gr

2a - 14gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności, nie wnikam czy ktoś kupuje 10 wagonów kolejowych z jajami i dostaje jakąś super cene po 3 grosze, takich gości jest na palcach jednej ręki. Tak naprawdę większość bierze co najwyżej kilkadziesiąt palet tyg. i to od kilku hodowców. W tym momencie szanujący się producent nie zejdzie poniżej 0,20 za 1a. Mało kto posiada wszystkie sorty na fermie, a i z kolei układy i układziki powodują że kupuję się od kilku. Oczywiście zaczynają się akcje na cukierniach "kto da mniej" - i lament panie a tamten mi zrobił podjazd i zaproponował po x a pan masz drożej.Niestety cukiernie się prostytuują bo sami są producentami i walczą. A jak ktoś chce pokozaczyć to zapraszam z tymi tanimi jajami na dolny śląsk, macie pole do popisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...