Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

kol- Jajcarek

po ile sprzedajesz jaja z własnej fermy do swojej pakowalni?

- dziwisz się że nie ma wysokich cen?

- wiem coś o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Troszkę nie rozumiem paniki, że jajko nie schodzi, dziwnym trafem telefonów w sprawie jajek jest jak na tą cenę dużo. Być może to właśnie kwestia ceny sprawia, że niektórzy robią już magazyn na święta i kupują póki można wyrwać coś tanio - nie dziwię się też bym tak robił. Ceny - ilości nietirowe ale raczej 4-8 palet:

O - 0,28

S - 0,22

IA - 0,18

IB - 0,16

IIA - 0,14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Ci , ze lepiej dla nas gdyby juz nie spadla bo , jak srednio przebije 10 gr to naprawde wytna te kury (tak mysle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam,

Oj Koledzy kogo kto doi to się sami zastanówcie, dzisiaj już miałem około 7-8 telefonów żeby wziąść jajo po .... Ia -0,08-0,10 Ib -0,06-0,08 IIa-0,04-0,06 także myślę że jak ktoś Wam sprzedawał Ia po 0,13 do 0,17 to naprawdę miał super cene jeszcze. Coś mi się wydaje że jak tak dalej pójdzie to trachnie mocno ten rynek.... a ręce zacierają na ubojniach i w cukierniach i w przetwórniach

 

Witam.

Szczerość to potrzebna jest przy podawaniu numeru buta w obuwniczym. Tu jest forum i tu czekamy na same realne informacje. Jak masz tak tanio to się ciesz i zaliczkuj, bo gdy Zalewo ubije 4miliony kur może tanich jaj zabraknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powiem Ci , ze lepiej dla nas gdyby juz nie spadla bo , jak srednio przebije 10 gr to naprawde wytna te kury (tak mysle)

 

kol- Jajcarek,

Nie musi jajo dalej spaść, wystarczy obecna cena by już załatwiać sobie wcześniejszy ubój, przecież wierz jakie są koszty produkcji, zapomniałeś, handlem tylko się zajmujesz?.

PS.

kol. Jacek, słyszałem o tym od kolegi, który w obecnej chwili zdaje do nich i faktycznie ta ubojnia ma zdjąć 4 miliony kur hodo… z Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszecie o Zalewie ale oni całym rokiem tną kury i na ich miejsce wchodzą kolejne młode stada tak jak i teraz może w 70 % wstawów ale początek grudnia to dalej wysyp małego jaja.

Nie należy też zapominać o cenach na zachodzie bo tak naprawdę to od tej ceny zależy cena jaja w Polsce a nie od tego czy 4 mln szt. kur zostanie wycięte czy nie (to produkcja 1 producenta w kraju ).

pozdrawiam i życzę spokojnego święta oraz wytrwałości w produkcji jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wypowiadali się koledzy: Jajcarek i Biedronka to pewnie ceny by spadały i ruch byłby słaby... Ja natomiast obserwuje już kolejny tydzień ożywienie które może niekoniecznie przekłada się na ceny ale za to magazyn pusty i można negocjować ceny nadwyżki jajka.

Ia - 0,17-0,18 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Biedronko..

Dziś rozmawiałem z ubojnią Zalewo i potwierdzam iż w ostatnim czasie ubili ponad 4mil kur, a do końca roku mają w planie ubić następne 3mil kur, a ile w skali kraju zostało stad ubitych? - Zalewo nie jest jedną ubojnią co bije kurę lekką, także ceny jaj powinny ulec zmianie, już widać małe ożywienie na rynku jaj, u nas na fermach zapasów brak.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

To mój pierwszy post i od razu przedstawiam konkretną propozycję.

Oferuję jaja z wolnego wybiegu. Sortuję według klas europejskich. Na tę chwilę proponuję 25 gr. za M i 29 za L, netto.

Kontakt: 506 070 858

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy pierwszym razie też miałem konkretną propozycję na którą otrzymałem akcept i po 9 miesiącach było szczęście.

wracając do jaj to dziś 1 b z nr. 2-pl kupiłem po 12 gr.

na ten tydzień ceny u stałego dostawcy bez zmian.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. wyrwas… nie zwracaj uwagi na biedronki ceny, on wysysa je ze swego fiu..a i dlatego jaki fiu..k takie ceny.

PS.

Szanowni hodowcy, jak będziecie mieć takich płatników jak biedronka życzę wam długiego wytrwania.

- i to się nazywa stały odbiorca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. zbuk..

jakby przez te dwa fi..ki, tych panów, (biedronki i wyrwasa) patrzył, wtedy byśmy mieli rozsądną cenę jaj

PS.

Biedronko, z tego co piszą musiałeś mieć naprawdę duże szczęście, żeby z takim małym f…m otrzymać akcept?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz dołączyć do nas?, pochwal sie swoimi cenami, bedziemy wiedzieć co u ciebie sie kryje w rozp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizgier płaci 2,9 zł/kg netto za ściółke. To wychodzi 0,18 gr za M. Czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...