Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Państwo, obserwując tą całą sytuacje jaką mamy w sektorze drobiarskim, jestem bardzo tym wstrząśnięty.

Obecne ceny jakie uzyskują nasi producenci jaj czy broilera są skandaliczne, nie do przyjęcia, ale cóż, to rynek jest regulatorem cen na którego nikt nie ma najmniejszego wpływu.

Z mojej obserwacji u producentów jaj widział bym tak …

Jeśli na dzień dzisiejszy jaja na fermach utrzymają się w cenie tj. 1a 15-17gr, uważam że taki dołek potrwa jeszcze około 6 m-cy. Gdy cena 1a spadnie do poziomu 11-13gr to w ciągu 2-3 m-cy (góra) mamy wybite najstarsze stada i wtedy można się spodziewać lekkiej poprawy zejścia, oraz cen na naszym rynku.

Przy obecnych cenach, hodowcy pokrywają tylko koszt dziennej produkcji i dlatego ta męcząca produkcja jeszcze trwa, ale jeśli przyjdzie im dołożyć.. - wielu kolegów takiego parcia nie wytrzyma i przykrością piszę, z wielką dokładką będą zmuszeni kury zdać .

Pozdrawiam wszystkich !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich przesłanek by cena mogła ulec zmianie, jeśli co…. to jedynie może jajo pójść do góry.

Ps.

Moim zdaniem przy tych cenach jaj, niektórzy panowie powinni tylko się zastanowić nad zmianą terminu płatności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeor, przynajmniej ty jeden powiedziałeś prawdę , jest to święta prawda . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na ratunek producentów jaj!!!!! Co by do karmy dla kur dosypac marihuany. Jako że kura przenosi wszystko z karmy do jaja myślę że na pewno przeniesie THC.Wtedy robimy reklamę w Biedronce np. " Jajo z MARYHĄ je Zenia i Zdzicho" lub "Jajka zdrowsze jak fajka""Przy zakazie palenia w miejscach publicznych sukces gwarantowany.Ceny jaj poszybują w górę, klatek nie będzie trzeba modyfikowac gdyż kury będą szczęśliwe nawet na lini ubojowej.Już widzę kolejki po jaja, dłuższe jak po dopalacze!!! ALLELUJA!!! Jakie to proste!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zakonie to odwieczna praktyka. W poniedziałki i piątki po mszy.To tak żeby zakonnice się rozlużniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbuk,czy sugerujesz terminy płatności takie jakie mają hipermarkety?.Warto też byłoby przyjąć ich reklamacje,zwroty towaru ,terminowość i ściągalność płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbuk ty się chyba nigdy rozumu nie nauczysz !!!!!!!!

Mam skończone 8 klas, o jedną więcej niż ty i co?

Ps.

Podają wolnorynkowe ceny jaj jakie są u producenta po za umową

- ilości ograniczone.

- forma płatności... przedpłata (przelew)

O - 33gr

S - 28gr

1a - 25gr

1b - 22gr

2a - 19gr

2b - 16gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. domator 1

 

hipermarkety...., nie są dla mnie dobrym partnerem do handlu, więc z nimi nie handluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem dlaczego twoje wpisy są ignorowane przez pewną grupą osób na tym forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbuk - bajki poopowiadaj dzieciom na dobranoc , a o takich cenach możesz pomarzyć. Aktualne (pewnie nie najniższe ceny) płacone stałym dostawcom - u obcych zapewne dostałbym taniej : S-28 gr., 0-20gr. 1A-16 , 1B-14 , 2A-12 , 2b-10gr. z dowozem BRUTTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy kolega Zbuk opowiada bajki - nie wiem być może,a być może się nie myli w niedługiej przyszłości bo kwestią czasu pozostanie jak ceny się zmienią. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, iż spora część kur poszła pod nóż, z wstawieniami jakoś wszyscy się nie spieszą i czekają na rozwój wypadków więc pewnie znowu przyjdzie moment, iż zabraknie jajka a to pociągnie wzrost cen. Nie wiem czy życzą sobie tego handlarze czy nawet hodowcy bo wiadomo do czego to doprowadzi. Powtórka z rozrywki czyli znowu b dużo wstawień i nadprodukcja...i ceny mocno w dół. Chyba określenie "świński dołek" można by równie dobrze przypisać kurom bo jak wytłumaczyć wzrost cen wszystkich możliwych składników produkcji, energii, wody, paszy przy spadku ceny jajka. Ciężkie czasy na tym rynku już są, a mogą być jeszcze gorsze jak przedłużą okres wymiany klatek o 5 lat...

Ceny na dziś (propozycje od pośredników):

O-0,27

S-0,23

Ia-0,18

Ib-0,16

IIa-0,15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje dobrze poinformowane żródła twierdzą , że jaja nigdy nie zabraknie . co do cen to mam podobne jak zbuk*jajo tyle że w sprzedaży w detal-o takich cenach z kurnika należy zapomnieć .......... pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same niedowiarki na tym forum, ja piszę ceny po jakich sprzedaję, proszę pomnożyć 3,4zł za 1kg. Proszę pomnożyć!!, sa takcy co płacą...

szp. numerek,

podajesz swoją cenę po której kupujesz, a nie podajesz po ile sprzedajesz, a to duża różnica miedzy zakupem a sprzedażą?

Kol. magicos

Co do klatek.. na 1000% nic się nie zmieniło, tzn. 2012r i koniec ze starymi klatkami, osobiście uczestniczyłem w komisji senackiej odnośnie przedłużenia klatek do 2017r, było z góry przesądzone że to nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzić cene ja płace za O- 30 S- 29 1A- 24 1B- 20 2A- 18 wszystkiego około 35 skrz tygodniowo z dowozem to wkońcu dużo czy mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny, które pisze delir203, oraz zbuk*jajo czy biedronka są jak najbardziej realne, jest tylko jeden warunek... gdy się ominie pośrednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mądrego mądrego na tym forum, odwieczna wojna miedzy między wami, jak można ze sobą współpracować w takiej nienawiści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum jak w polityce PIS i PLATFORMA też się nie kochają a poza kamerami razem mają wspólne interesy........

czy ceny już spadają ...... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...