Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w jakiej ubezpieczalni możesz napisać??ja w PZU 3,8t/ha i 110zł więcej powiedział mi agent że nie może zrobić niby i ok. 120zł za ha

W PZU, bzdury opowiada ten Twój agent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w pzu dostałem za 2,5 pakiet jesień. zdecydowałem się bo gęsi mocno go skruciły i nie weim co z tego będzie zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O CO WAM CHODZI Z TYM BRASIFUNEM NIE STOSOWAŁEM GO ALE MYŚLE ŻEZASTOSOWANIE GO W JESIENI JEST OK

 

Formulacja EC a nie jak wiekszość EW, wbrew pozorom jet to bardzo ważne bo:

1) by uzyskać efekt 1 l tebukonazolu w formulacji EW musisz zastosować 1,2-1,25 Brasifunu! WIĘC cena adekwatnie jest inna

2) mieszalność, tendencje do wytronceń z różnymi odżywkami w tank-mixach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem w mojej okolicy żeby ktoś orał rzepak a wyglądają fatalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widziałem w mojej okolicy żeby ktoś orał rzepak a wyglądają fatalnie

u nas też nikt nie orze bo każdy chyba jeszcze liczy że się poprawi trochę przez te kilka miejmy nadzieje ciepłych dni:) bądźmy optymistami panowie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TUW mój pakiet jesień wygląda tak: 4t*1500zł=6000zł*2,25%{stawka} + 10% {bo miałem szkodę} - 10%{bo budynki u nich} -5% {jednorazowa wpłata}=127zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jeszcze sens pryskania rzepaku fungicydem, ponieważ zaobserwowałem objawy suchej zgnilizny. Zapowiada się tydzień dość ciepłej pogody. Dodam, że rośliny mają około 4 5 liści i pryskałem około 3 tygodnie temu wuxalem, borem i siarczanem magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest jeszcze sens pryskania rzepaku fungicydem, ponieważ zaobserwowałem objawy suchej zgnilizny. Zapowiada się tydzień dość ciepłej pogody. Dodam, że rośliny mają około 4 5 liści i pryskałem około 3 tygodnie temu wuxalem, borem i siarczanem magnezu

 

Jeżeli ma faktycznie 4-5 liścia to można się pokusć tyle że trzeba działać b.szybko, ja bym zastosował tebukonazol ale: jeżeli infekcje są dość duże to proponuje mieszaninę 0,4 Orius + 0,4 Inpakt (to jest najlepsza kombinacja) jeżeli nie chcesz się bawić w mieszaninę to 0,5 - 0,6 Orius (tebu, sparta, syrius) do tego spokojnie dożuć raz jeszcze 150-200g boru i Mn, Mo jeżeli masz to najlepiej w płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z piekną pogodą pojechałem wczoraj na jednoliścienne (chizalofop-P-etylowy), rzepak dość mocno osadzony w glebie, szyjka 6-8 mm, niski (bez jesiennego tebukonazolu), porażenia znikome, bez dodatkowych odżywek tylko NPK przedsiewne, pojawiły się marne wschody chwastów dwuliściennych - szykuje sie poprawka wiosenna i dodatkowe koszty (opady wypłukały herbicydy) , ciekawe czy przetrwa zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście polecili na poprawki w rzepaczku na wiosnę. Bo u mnie już widać chabra i fiołka. Nigdy nie likwidowałem zachwaszczenia wtórnego bo nie było takiej potrzeby, ale w tym roku nadmierne opady deszczu po siewach zrobiły swoje. I chyba będzie trzeba coś pomyśleć w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co byście polecili na poprawki w rzepaczku na wiosnę. Bo u mnie już widać chabra i fiołka. Nigdy nie likwidowałem zachwaszczenia wtórnego bo nie było takiej potrzeby, ale w tym roku nadmierne opady deszczu po siewach zrobiły swoje. I chyba będzie trzeba coś pomyśleć w tym kierunku.

tradycyjnie skuteczna Galera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie idzie do nas niezła kołderka na rzepak i inne oziminy, a zaraz potem silne mrozy, mam nadzieję, że nie będzie powtórki z poprzedniego sezonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polifoska 21 ma :

21-N , 4-Mg , 35-SO3{14S}

sypał ktoś tą polifoskę , jeszcze raz proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...