Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

biedronko !!!

jeśli chodzi Ci o ceny pasz, oraz o inne koszty... - bez zmian, wciąż pchną się w górę także ..... nie ma co liczyć na ich obniżę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli można to chciałbym się dowiedzieć kto określa i gdzie można to znaleźć oraz w jakich warunkach powiny być magazynowane jajka. (np. że powinny być kafelki, i jakieś inne duperele) a może nie ma takich przepisów i jako przedsiębiorca jajo mogę trzymać gdzie chcę i nikt się tym nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic mądrego mądrego na tym forum, odwieczna wojna miedzy między wami, jak można ze sobą współpracować w takiej nienawiści?
Dziwne!!! Ktoś zakłada sobie podobny link i pisze za mnie na forum. Czy jest możliwośc żeby namierzyc i wykluczyc takiego "Gagatka"??? Dziecinada (przeor) i (przeor z kropką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w zakonie to odwieczna praktyka. W poniedziałki i piątki po mszy.To tak żeby zakonnice się rozlużniły.Czy jest możliwośc żeby namierzyc i wykluczyc takiego "Gagatka"???

Musisz spytać się ojca Rydzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie Panowie o CENACH zgodnie z tematem forum , bo główny wątek się rozmywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do magazynowania jaj - przedsiębiorców kontroluje sanepid,ewentualnie IHAJSTR ( ole to już nie koniecznie) , chyba że otwierasz pakownię "zewnętrzną" to wtedy powiatowy. Ogólnie przepisy są jak zwykle popaprane, jedni chcą to drudzy tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uszanować prośbą szp. Numerka, by forum odnosiło się tylko cen jaj podaję aktualne ceny jakie są na mojej fermie.

Ceny brutto.

O - 33gr

S - 28gr

1a - 25gr

1b - 22gr

2a - 19gr

2b - 16gr

- zapraszam do współpracy.

- warunek, przedpłata na konto, tak jak sam płacę kupując towar do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbuk jajo musiałeś się nieźle jeb....... w łeb , idiotów nie trzeba siać sami się rodzą i zapraszam cię na forum DOMOWE PRZEDSZKOLE WSZYSTKIE DZIECI KOCHA

PS Nie gniewaj się żart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem na forum nic się nie dowiem bo każdy z pracowników SANEPIDu ma inne widzimisię, jak ma wyglądać mój magazyn do przechowywania jaj, tak ??

 

Co do jaj to biorę od fermy wg poniższych cen.

L- 0,27

M- 0,22

S - 0,17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś brałem jaja z fermy od stałego dostawcy po niżej podanych cenach.

1a 25gr; 1b 21gr; 2a 18gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jajcarek, ceny moje są tak śmieszne, co myślisz że po tyle się jaj nie sprzedaje, mam własną produkcje i pakowalnie jak ty, tylko pierwszym byłem producentem, a dopiero w swoim czasie zająłem się handlowaniem jaj, jak chcesz wiedzieć to moja średnia sprzedaż stanowi 18 000 000 miesięcznie- o masie już nie bede pisał.

Ps.

nie strasz hodowców bo oni i tak mają już za swoje,oni ten kryzys muszą przetrzymać ,lepiej trzymaj kciuki za nich, mało wam jeszcze?

- teraz możesz razem z Big Jajo zażyć stoperan bo w przeciwnym razie spędzicie cenny czas nie za biurkiem tylko na muszli ……!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ZBUK - znowu Kłamiesz lub kłamałeś : Podajesz ,że miesięcznie sprzedajesz 18 mln jaj - a 6 Października podałeś ,że masz 400 tys kury - co daje miesięczną produkcję ok 10-11 mln jaj .Jeżeli Twoje opowieści o cenach są tak wiarygodne, jak o produkcji -To sobie DARUJ>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Numerek, dokładnie czytaj to co piszę w ostatnim poście, a dopiero później możesz łapać mnie za słówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem 4 palety 1a po 18gr/szt. Dlatego 18 bo pierwszy raz u Pana brałem. Powinienem zapłacić 16gr, choć przy takiej ilości to nie rzutuje. Nie ma co się oszukiwać jest niezły kocioł,znajomy(pośrednik) na cukiernie 1b oddaje w tej chwili po 14gr max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. ZBUK czyli jesteś jednocześnie HANDLARZEM a pośrednik w/g Ciebie to najgorsze zło , prawda ?

To przyznaj się płacisz swoim dostawcom za Ia 25 , Ib 22 skoro twierdzisz ,że to normalne ceny. No powiedz czy jesteś taki dobrotliwy przy kupowaniu jaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Numerek, proszę odpuść sobie ten wywiad ze mną, forum jest innym tematem dyskusji. Chciałeś by pisano ceny więc napisałem, jeśli są ci, oraz innym kolegom na tym forum w niesmak , to trudno, ja tylko naświetlam sprawę jaka jest w rzeczywistości w dzisiejszym handlu. Wiem że moje wpisy dla wielu was są głupotą, ale ja trzymałem i zawsze będę trzymać stronę producenta bo z tego środowiska się wywodzę.

- pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję raz w tygodniu uśredniać wszystkie podawane tutaj ceny jaj i wtedy może wyjdą faktyczne i rzetelne informacje cenowe dla zainteresowanych. Co do cen u nas to nie ma najmniejszego problemu sprzedać Ia-0,18 Ib-0,16 a niektórzy chcą dać więcej żeby dostać towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pomysł na ratunek producentów jaj!!!!! Co by do karmy dla kur dosypac marihuany. Jako że kura przenosi wszystko z karmy do jaja myślę że na pewno przeniesie THC.Wtedy robimy reklamę w Biedronce np. " Jajo z MARYHĄ je Zenia i Zdzicho" lub "Jajka zdrowsze jak fajka""Przy zakazie palenia w miejscach publicznych sukces gwarantowany.Ceny jaj poszybują w górę, klatek nie będzie trzeba modyfikowac gdyż kury będą szczęśliwe nawet na lini ubojowej.Już widzę kolejki po jaja, dłuższe jak po dopalacze!!! ALLELUJA!!! Jakie to proste!!
Kto pierwszy, ten lepszy!!

http://www.tvn24.pl/0,1683185,0,1,karmil-kaczki-marihuana,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...