Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzis na 15 ha (faza 11) poszło: expert met + granstar 8 g. Nawet ładniutka sie zrobila pszeniczka,cieplutko, wilgotno... a myslalem ze bedzie takie byle co przed zimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, muszę dzisiaj zajrzeć do swojej. Ale pewnie będzie już za późno na Komplet kiedy będzie dało się wjechać. Jak siałem to woda stała a teraz to już nie chcę nawet myśleć co tam się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Na polu pełno wody a pszenica zaczyna fazę 11. Chwasty mają się dobrze pomimo chlorosulfuronu przedwschodowo. Czekam do wiosny i pewnie trzeba będzie robić wsiewkę jarej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem przy pszenicy około tydzień temu, był pełny 3 liść, około 3 tygodnie wcześniej był exper z alisterem, 2 liścienne wszystkie wytępiło, miotły żadnej nie znalazłem,

drugi kawałek siany około miesiąc temu w końcu się zazielenił, przed wschodami taka sama ochrona , ani jednego chwastka nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siana 25.09 już ma 4 liście i chyba zaczyna się krzewić, i tak jakby miała chęć iść w pęd. Czyżby przeszła już jaryzację? To niedobrze bo ma sporo azotu - przedplon łubin. A chwastów pełno - tylko, że już żółte . Miotła wschodzi i ginie, kolejna wschodzi i też zostaje porażona. Ciekawe ile czasu jeszcze będzie działał oprysk. Na wiosnę pewnie będzie poprawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli naliczyles 4 liscie to na pewno sie krzewi, wiekszosc obecnych odmian wytwarza 3 liscie i sie krzewi. Co do chwastow - nie wiem co masz na mysli piszac porazona, ale nie licz na to, ze same znikna. Pozdrawiam MMDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może w tym roku mulana, jestem ciekawy jak wypadł w porównaniu z innymi pszenicami i tak ogólnie jak plonował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o stosowaniu herbicydow w jesieni np. expert met + alister , ok. środki w porządku, a jak na dzialce występuje ostrożeń, przytulia to trzeba na wiosne coś zastosować, albo zostawić i się pocić przy zbioże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie w pszenicy nie ma problemu z żadnymi chwastami tylko trzeba odpowiednio środki dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś może w tym roku mulana, jestem ciekawy jak wypadł w porównaniu z innymi pszenicami i tak ogólnie jak plonował.

 

Witam ja m iałem mulana plonowanie przyzwoite wytrzymałość na porost dość wysokie (ten rok pokazał ) posiałem go w tym roku z 10 h jak masz to nie będziesz nażekał mi dał w granicach 6 t/h przy średnim nawożeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kur#a 0.5 ha pszenicy mi robal wpieprzył.

a cóż za insekt jeszcze nie śpi?? u mnie tylko sarny się żywią, w sumie nie żle im to idzie, niektóra ładnie przygryziona przy samej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli naliczyles 4 liscie to na pewno sie krzewi, wiekszosc obecnych odmian wytwarza 3 liscie i sie krzewi. Co do chwastow - nie wiem co masz na mysli piszac porazona, ale nie licz na to, ze same znikna. Pozdrawiam MMDD

4 spokojnie. Pszenżyto siane dzień wcześniej ma już nawet po 7 i trochę chyba już za dużo (pamiętacie poprzedni rok?). Porażona znaczy, że jakoś tak słabo rośnie i ma czubek lekko żółtawy. Już się boję myśleć co będzie na wiosnę. Axial na poprawkę? Jaka cena na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od sierpnia 2010 ruszył w Niemczech portal na którym Niemieccy producenci rolni wystawiają swoje produkty www.gruuna.com jeśli jesteście zainteresowani tym rynkiem , chcecie porównać ceny u naszych zachodnich sąsiadów zapraszam na stronę. Portal jest tylko i wyłącznie w języku niemieckim ale można szybko się odnaleźć. Ogólne informacje w języku polskim można znaleźć na www.gruuna.pl

 

Może w przyszłości poprzez gruune uda wam się znaleźć klienta z Niemiec. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje posty Kolego to spam. Jaki masz w tym cel, żeby reklamować tą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kur#a 0.5 ha pszenicy mi robal wpieprzył.

a cóż za insekt jeszcze nie śpi?? u mnie tylko sarny się żywią, w sumie nie żle im to idzie, niektóra ładnie przygryziona przy samej ziemi

Potwierdzam, u mnie też sarny się pasą i jeszcze sobie po ścieżkach chodzą jak po autostradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli naliczyles 4 liscie to na pewno sie krzewi, wiekszosc obecnych odmian wytwarza 3 liscie i sie krzewi. Co do chwastow - nie wiem co masz na mysli piszac porazona, ale nie licz na to, ze same znikna. Pozdrawiam MMDD

4 spokojnie. Pszenżyto siane dzień wcześniej ma już nawet po 7 i trochę chyba już za dużo (pamiętacie poprzedni rok?). Porażona znaczy, że jakoś tak słabo rośnie i ma czubek lekko żółtawy. Już się boję myśleć co będzie na wiosnę. Axial na poprawkę? Jaka cena na ha?

 

 

Gość wystawił 200.000,0kg za 15000,0 euro a ma propozycje za 2660,0 euro o to ci chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawóz dość specyficzny ze względu formę azotową. Nie należy stosować w niskich temperaturach bo do przejścia w formę przyswajalną przez rośliny potrzebuje min 5st. C. Ja czasem sypię na drugą dawkę w pszenicy po 120 kg na rzepak też czasami. Wszystko zależy od ceny czystego składnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...