Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

macie może już jakieś wzory wniosków na modernizację gospodarstw które będą składane od 3 stycznia 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi, kurcze kiedy Wy się w końcu nauczycie, że w tym kraju nic wcześniej nie ma. Wszystkie wzory pojawią się w styczniu i to tylko pod warunkiem, że w styczniu ruszy projekt.

Już tak Wszyscy uwierzyli, że w styczniu odpalą działanie ? Zastanów się tylko, najpierw miało byc w listopadzie, potem w grudniu, teraz od 3 stycznia !!!! 3 stycznia to jeszcze biura ARiMR będa nieczynne !! i zauważ, że już będzie po wyborach, a dziurę w budżecie mamy taką jak nigdy ! Więc nie licz na to, że program ruszy od 3 stycznia, bo ruszy dopiero wtedy kiedy formalnie ARiMR da ogłoszenie o naborze wniosków, a teraz to są czyste spekulacje i gra przedwyborcza.

Dzięuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego niż kredyt preferencyjny lub leasing. (Tak bedzie w moim gospodarce.

Tak sie zastanawiam czy niemożna by było zaskarżyć podziału na limity dla województwa do trybunału sprawiedliwości, bo dlaczego w jednym woj. jest więcej kasy a w innym mniej (chodzi mi o podział zrobiony w 2007), czym sie różni osoba z jednego woj. od osoby z innego woj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niewiem jak oni dzielili tą kase na hektary w województwie czy na mieszkańców ale wydaje mi się że akurat wielkopolska jest województwem gdzie jest silne rolictwo i są robione duże inwestycje dlatego brakło kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w rośliny uprawne u dołu podanej str. wyświetliło "rośliny pastewne niemotylkowe: kapusta pastewna, kukurydza, słonecznik pastewny, facelia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o info czy jeśli chce zakupić ciągnik rolniczy w ramach programu "Modernizacja.." prowadząc produkcję roślinna i zwierzęcą będzie mi potrzebny jakiś załącznik od weterynarii?

Jaki jest ewentualny termin wydania takiego zaświadczenia przez weterynarię i czego dotyczy kontrola?

Z góry dziekuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zadaniem przyszła edycja modernizacji w tych woj. tylko dla mleczarzy do istne przegiecie sa tacy co korzystali już dwa razy i sa mleczarzami to im 3 raz maja prawo a co z tymi co ani razu nie skorzystali albo z chodowcami czegokolwiek niz krowy mleczne albo z młodymi co nie mieli jeszcze szansy paranoja!!!i tak sie tworzy gospodarstwa różnej predkości wiecej sie szkodzi jak pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowadząc produkcję zwierzęcą będziesz musiał dostać z weterynarii dokument o nazwie dobrostan zwierząt czy coś w tym stylu.

Do gospodarstwa przyjeżdża lekarz vet i wypełnia ankietę. Na tej podstawie napiszą czy w gosp. rolnym zapewniony jest dobrostan czy nie. Oczywiście wcześniej musisz im złożyć podanie, że takiego zaświadczenia potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam niewiem jak oni dzielili tą kase na hektary w województwie czy na mieszkańców ale wydaje mi się że akurat wielkopolska jest województwem gdzie jest silne rolictwo i są robione duże inwestycje dlatego brakło kasy.

Brakło ma modernizacje, naboru na mikroprzedsiębiorstwa i różnicowanie taż już raczej nie będzie.

Wygląda na to, że w Warszawie uważają , że Wielkopolska już się wystarczająco zmodernizowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę że sprawa nadaje się pod sąd. Rozumiem że wielkopolska wykorzystała już swój limit na modernizację ale pieniądze na modernizacje gospodarstw mlecznych to całkiem inna pula. Te pieniądze miały być przecież formą odszkodowania za straty z przed 2 lat i początkowo gospodarstwa mleczne w zależności od wielkości posiadanej kwoty mlecznej miały dostać żywą gotówkę ale oczywiście później zmieniono to na pomysł z przekazaniem do ARiMR i wykorzystaniem poprzez PROW. W takiej sytuacji byłem pewien że chociaż pieniędzy będzie mało ale nabór w Wielkopolsce na pewno będzie a tu okazało się że ktoś zapomniał o priorytetach. Ta sytuacja jest dla mnie niezrozumiała i bardzo krzywdząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sądu nadaje się sprawa kto wzią w leasing a teraz nie może sobie wpisać do wniosku a znam takich kilka osób to dopiero lipa kiedyś nie było problemu a teraz nie można jak użytkowałeś maszynę wcześniej wpisać do wniosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mamy sznsę dostać ciągnik

ok.80km z turem na 25ha przy 23ESU i kwocie mlecznej 125tys jeżeli pierwszy raz skorzystamy z MGR i kupiliśmy 2 lata temu Forterrę 11441 za gotówkę i z ciągników do 20lat jest jeszcze Zetor 5211 z 1991r.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym się dowiedzieć jakie wymogi trzeba spełnić ,aby dostać dofinansowanie na modernizacje gospodarstwa mlecznego,na które wnioski będą przyjmowane w styczniu 2011 i na co mógłbym je wykorzystać ,mam niewielkie gospodarstwo i jeszcze nigdy nie korzystałem z takich środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chciałbym się dowiedzieć jakie wymogi trzeba spełnić ,aby dostać dofinansowanie na modernizacje gospodarstwa mlecznego,na które wnioski będą przyjmowane w styczniu 2011 i na co mógłbym je wykorzystać ,mam niewielkie gospodarstwo i jeszcze nigdy nie korzystałem z takich środków.

 

Przeczytaj projekt i będziesz wiedział, chcesz abyśmy kilkadziesiąt stron wytycznych Ci referowali ? Przejdź do ARiMR i tam doradca przez 3 godziny wszystko Ci wytłumaczy, również w ODR maja niezbędna ku temu wiedzę. Nie da się tu wszystkich szczegółów opisywać. Wyjaśniamy tutaj konkretne zapytania i problemy a nie ogóły.

Ale najpierw zacznij od siebie i sam poczytaj wszystkie dokumenty dotyczące PROW i MG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy mamy sznsę dostać ciągnik

ok.80km z turem na 25ha przy 23ESU i kwocie mlecznej 125tys jeżeli pierwszy raz skorzystamy z MGR i kupiliśmy 2 lata temu Forterrę 11441 za gotówkę i z ciągników do 20lat jest jeszcze Zetor 5211 z 1991r.?

 

To się okarze jak złożysz wniosek. Moim zdaniem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...