Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy sytuacja jaka jest z naszym jajem w niedługim czasie powinna ulec zmianie. Z powodu nieustannych rosnących cen pasz moim zdaniem niektórzy hodowcy takiego parcia dłużej nie będą wstanie wytrzymać, po nowym roku ubojnie pewnie będą musiały zakasać rękawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Każdy hodowca czeka do świąt bo ma nadzieję że coś się ożywi a tutaj raczej stagnacja i niewielkie zmiany będą. Ubojnie cały czas tną kurę bo co mądrzejsi już powycinali. Ceny paszy ostro w górę poszły i pewnie jeszcze pójdą a to jak kolega Jacek wspomniał może sprawić że niektórzy hodowcy nie wytrzymają takiej sytuacji. Słyszy się że wstawień kur coraz więcej ma być w nowym roku także nawet na 2011 nie wróżę zbyt dużej hossy na jajko choć niedawno jeszcze wydawało się że część ludzi przeczeka ten okres i zobaczy co się będzie działo. Dopóki nie ustabilizuje się sytuacja w ilości kur i hodowców w Polsce to tak będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-0,32 - duże braki

S-0,22

Ia-0,18

Ib-0,16 - też zaczyna brakować

IIa-0,15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A 16-17

1B 14-15

2A 13

2B 10

3 i 4 6-8

Niczego mnie brakuje , jajbardziej chodliwe jajo to 2A

A do swiat 3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają dzwonić za towarkiem

- hm, od wielu miesiecy pierwsze podwyżki na moje jajeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jak na razie towar schodzi b dobrze, ceny też stabilne, po prostu nie jest źle jak na kryzys, ale nie przeczę mogłoby być lepiej, jak hoduję 25 lat to nie pamiętam takiego kiepskiego roku dla hodowcy jakim jest rok 2010.

Ps.

każdy ŻYD zawsze mówi że dobry interes to taki, który nie zależy

od boga, pogody i nic żywego

Pozdrawiam i Wesołych Świąt dla Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie do góry ....... ale zaspa na drodze bo u nas już zawiało całe województwo i od dwóch dni handel zamarł -nie zbyt dobrze wróży to na przyszłość.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,państwa zanim zaczniecie podwyższać cenę to pozbądżcie się zapasu bo z kilkudziesięciu skrzynek przy takiej pogodzie zrobi się kilkadziesiąt palet i święta nie pomogą ,a po 15 z grosza lub dwóch podwyżki zrobi się pięciogroszowa obniżka.Apeluje o rossądek ,a w niedziele trzeba dać sporo na tace żeby przestało padać ,i wszystkim żyło się lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się jaja zostaną na magazynie z powodu zasp śniegu to powidzcie mi skąd się one będą brały jak kurki paszy nie dostaną, jak się nie wywiezie to i się nie przywiezie. Ta sytuacja może uzdrowic nasz rynek jak wszystkim kury wyzdychają z głodu, ci wygrają co robią sobie paszę, pod warunkiem że mają zapas towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieją się z nas, że tylko głupi teraz ma produkcję, a przecież wylęgarnia, wytwórnia pasz, handlarze i ubojnia, ciągle zarabiają i nawet nie myślą żeby ten zysk choć w malutkiej części oddać tonącemu Józiowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko, mazowieckie przejezdne, tylko trzeba wyciągnąć tyłek z domu- to nie Hiszpania, dwa dni prawdziwej zimy i już mamy narzekania, co maja producenci na to powiedzieć, ile oni mają zmartwień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczarowałaś mnie,

wciągnęłaś w życia grę,

dama karo byłaś ty, obiecane sny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmieją się z nas, że tylko głupi teraz ma produkcję, a przecież wylęgarnia, wytwórnia pasz, handlarze i ubojnia, ciągle zarabiają i nawet nie myślą żeby ten zysk choć w malutkiej części oddać tonącemu Józiowi
Tonący Józio!!!!!! Mają ci odda wypracowany zysk??? Ty mi profil sklonowałeś i nie zamierzasz oddac.Bez ubojni paszarni handlarzy nie było by ciebie w gronie producentów!!! Nie potrafisz wymyślec sobie nazwy, a chcesz karmę mieszac, kury sam ubijac i jajami handlowac????????????? Na takich jak ty jest jedyne lekarstwo. Ignorowac twoje wypowiedzi!! AMEN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak naprawdę to nie wiadomo czy ten (słowo zostało usunięte) z kropką to handlarz czy producent ,a morze jakiś zgrywus który ma ochotę się z kimś pokłócić ,odnoszę wrażenie że on pisze tylko po to żeby kogoś zaczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie robić awantur nawet jak ktoś mnie zaczepia, macham ręką. Forum to dość luźne miejsce w końcu, ale taki jak ty "przeor" kurzy businessmanie wku..wiasz mnie tymi swoimi nie na miejscu dowcipamy.

Co do "Liska1"po twoich wpisach uważam że nawet mój pies ma więcej rozumu od ciebie i gwarantuję , że takiego szmaciarza jak ty to nawet osikać by nie chciał .

"herkules" zza monitora - żałosny dup.k!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalosny rozgoryczony pajac nie komentujcie go to mu sie znudzi i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZ.P. ,przeor ceny spadną za dwa tygodnie i to tak że nie będzie ci się chciało pisać na forum tych chamskich uwag..... ale dla całego forum to dobra wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla całego forum to kwestia dyskusyjna kolego Biedronka bo z pewnością dla hodowców którzy to forum odwiedzają taki rozwój sytuacji nic dobrego nie wróży. Ale tak w tej branży jest, że po okresie spadków przyjdzie okres wzrostów. Obyśmy tylko nie pluli na siebie cały czas bo jak wiele osób już tutaj mówiło niczemu to nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...