Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze opinie na temat pługów.Co waszyn zdaniem lepsze pług zagonowy czy obrotowy plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od upodoban i posiadanej ziemi jezeli masz szerokie kawałki to mniej czasu stracisz np na zawracanie i pole bedzie równiejsze bez bruzd ale wiesz teraz to nie jest tak ze kazdy biezr co jest dobre za wszelka cene teraz żadzi cena kazdy bieże to co jest w miare wykonane i tanie a nie drogie tak jak z obrotówkami tak samo z ciągnikami ciagniki które sa dobre nie ida tak jak pronary no nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje takim i takim ZDECYDOWANIE OBROTÓWKA!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy od upodoban i posiadanej ziemi jezeli masz szerokie kawałki to mniej czasu stracisz np na zawracanie i pole bedzie równiejsze bez bruzd ale wiesz teraz to nie jest tak ze kazdy biezr co jest dobre za wszelka cene teraz żadzi cena kazdy bieże to co jest w miare wykonane i tanie a nie drogie tak jak z obrotówkami tak samo z ciągnikami ciagniki które sa dobre nie ida tak jak pronary no nie ??

 

 

ralf świeta racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zagonowy zmieniłem na obrotowy i raczej do zagonowego nigdy nie powrócę.

Pługiem obrotowym można czasem orać jak zwykłym zagonowym.

Jedna zaleta i wada taki płuuuuug duuuuużo więcej waży niż jego zagonowy odpowiednik i ustawić dwa razy trudniej.

Ta cena, co lepsze używany obrotowy czy nowy zagonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jest to pytanie rodzaju ----------Trabant czy BMW?????

jak cie stać to kupujesz obrotówkę (no i masz odpowiedni ciągnik)jak nie to jedziesz zagonowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety obrotowego dwa razy rzadziej zmieniasz dłuta lemiesze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalety obrotowego dwa razy rzadziej zmieniasz dłuta lemiesze

Ale masz dwa razy wiecej lemieszy

 

 

 

jak by na to nie patrzec lemiesze czy tak czy tak sie zużywaja ale duzo pamaga ciężąr pługa ale nie zawiele jak masz zaorany lemiesz to zebys drugi ciągnik na nim postawił to bedzie jechał po wieżchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralf, jaki masz pług i co go ciągnie jeśli można wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrotówki : ibis, rabe 4x40 i

zagonowe: 5x25, 3x30,5x30

tych dwóch zagonówek nie uzywam praktycznie jak juz to ojciec a te obrotowe ciagnie forterra 11141 i 10641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zagonówki 5x25 i 3x30 ciagneły kiedys 2 zetory 7211 czasami nadal ciagna ::D jak ma nimi kto kierowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych dwóch zagonówek nie uzywam praktycznie jak juz to ojciec a te obrotowe ciagnie forterra 11141 i 10641

Zalety obrotowego dwa razy rzadziej zmieniasz dłuta lemiesze
pracuje takim i takim ZDECYDOWANIE OBROTÓWKA!!!!!

 

Zalety obrotowego bruzda przy miedzy z lewej lub prawej brak składów nie trzeba dzielić szerokich kawałków większa wydajność, trwałość 2x, ograniczenie ugniatania gleby na uwrociach

Jakie są wady pługa obrotowego w stosunku do zagonowego prócz ceny, bo to, że nie można uciągnąć czy podnieść to raczej wina traktora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wyglądają szerokie pole bez bruzd i zagonów po większych opadach deszczu?

U mnie gdyby pole nie był podzielone na zagony to by połowa uprawy wymokła.A tak to wymaka tylko to co jest w bruździe pomiędzy zagonami, bo woda tam spływa.Oczywiście gdyby był prawdziwy potop to by wymokło nawet w środku zagona.

Tak więc proszę o odpowiedź na pytanie:"Czy stosowanie pługa obrotowego i nie dzielenie pola na zagony powoduje większe prawdopodobieństwo wymoknięcia uprawy? Bo moim zdaniem brak zaganów powoduje większe wymakanie.(przyznaje się jednak że nie mam obotówki i nigdy takiego pługa nie używałem)

Jak sobie z tym radzą użytkownicy pługów obrotowych?

 

Moim zdaniem kupno obrotówki aby nim orać jak zagonówką jest zupełnie bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Powiedzcie mi jak wyglądają szerokie pole bez bruzd i zagonów po większych opadach deszczu?

Tak samo tylko jest równiejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
obrotówki : ibis, rabe 4x40 i

zagonowe: 5x25, 3x30,5x30

tych dwóch zagonówek nie uzywam praktycznie jak juz to ojciec a te obrotowe ciagnie forterra 11141 i 10641

 

Rabe 4x40 to pewnie Rabewerk. Też mam takiego tylko że nie obrotówke. ciągne go zetorem 12045 ale musze dokupić jeszcze jedną skibe bo ma za lekko. Jak ci sie sprawuje ten pług?? U mnie super idzie w ziemie jak w masło (pod warunkiem że proste lemiesze) lemiesze mozna dopasować od uni a jak sie zdejmie talerze to nie zapycha sie nawet jak orasz miejsce gdzie jest położone zboże którego nie dało sie skosić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak wyglądają szerokie pole bez bruzd i zagonów po większych opadach deszczu?

Tak samo tylko jest równiejsze

 

Chodzi mi o to czy stosowanie pługa obrotowego powoduje zwiększenie ryzyka wymoknięcie roślin?-Woda nie ma przecież dokąd spływać, jest jedna bruzda na całym, szerokim polu

 

 

Poprzednie pytanie było źle sformuowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak wyglądają szerokie pole bez bruzd i zagonów po większych opadach deszczu?

Tak samo tylko jest równiejsze

 

Chodzi mi o to czy stosowanie pługa obrotowego powoduje zwiększenie ryzyka wymoknięcia roślin?-Woda nie ma przecież dokąd spływać, jest jedna bruzda na całym, szerokim polu

 

 

Poprzednie pytanie było źle sformuowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Woda ma wsiąkać a nie spływać i być zatrzymywana na odpowiedniej głębokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda ma wsiąkać a nie spływać i być zatrzymywana na odpowiedniej głębokości

a co jeśli bardzo powoli wsiąka bo taka jest ziemia ilasta?czy nie lepiej aby spłynęła do bruzdy a nie wymokła cała uprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może lepiej żeby wsiąkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest miejsce na polu nizik taki to zebys przeorał to bruzda to i tak woda bedzie se gromadzic głebiej ii tak bedzie wymakac wiec to raczej nie pomoze za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedpłużek czy ścinacz listwowy (tzw język)???????????

 

moim skromnym zdaniem scinacz bedzie lepszy bo sie nie zapycha.

 

moze ktoś podzieli sie swoimi spostrzezeniami????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...