Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prowadze produkcje jaj sciolkowych w mazowieckim 20 km od Warszawy . chetnie nawiąze współprace.Kury rasy Lohman oraz Messa tel 500 664 490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ten tydzien

 

1A 15-16

1B 13-14

2A 12-13

2B Do 10

 

I powoli zchodzimy z zapasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zaden szanujacy sie drobiarz nie sprzeda jajek w tych cenach gdzie pasza jest srednio 900 zl netto za tone. Ceny na ten tydzien to; do 100 skrzynek ; 1a-27gr i po 2gr nizej za kazdy sort. Powyzej 100 skrzynek 1a-22gr i odpowiednio po 2gr .Takie ceny sa od miesiaca. Milego Wieczoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę hodowców, mniej pisania mniej inf. na temat cen, niech się każdy wstrzyma z wypisywaniem, trzeba dać handlarzom pole do popisu, niech się nacieszą swoimi wpisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że "paru" Kolegów producentów nie bardzo rozumie co się dzieje. Jajko się słabo sprzedaje na rynku detalicznym - to po pierwsze. A po drugie primo - jak pewna Pani się mnie pyta(oczywiście dyskretnie przez znajomego) czy nie kupię od niej jajka po ok 0,22 zł - to co ja mam odpowiedzieć jak kupuje po 0,16 zł i to nie z magazynu tylko odkładają żeby się uzbierało. Czy mam płakać z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kaliszef, dziwne że jajko sprzedaje Ci się słabo, ja naprawdę mam b dobry okres i sporo jajka idzie. Być może brakuje trochę do tego co było w tamtym roku ale z pewnością narzekać nie mogę. Co zrobić żeby w detalu się sprzedawało lepiej? Ja w listopadzie i grudniu podwoiłem ilość punktów które obsługuję detalicznie (mniej niż 10skrz jednorazowo). A to za sprawą tego, iż nie narzucam dużej marży, wystarczy zrobić 3-4 gr z jajka i ludzie dzwonią sami bo im towar schodzi lepiej jak trochę obniżą cenę nie tracąc przy tym swojego zarobku. Nie można ciągle liczyć że na detalistach zarobi się nie wiadomo ile bo kilku takich handlarzy w mojej okolicy już płaczę, że im klientów odbieram i oni przy takich cenach to nic nie zarobią . Zresztą ostatnio powiedział mi mądrą rzecz znajomy hodowca - że pewnie długo tak będzie o ile ktoś nie przejrzy na oczy, iż jajko w cenie zakupu będzie b nisko, w cenie sprzedaży wysoko, a ruchu nie będzie - koło się zamyka. Zakupy od stałych dostawców:

O-0,30

S-0,22

Ia-0,18

Ib-0,16

IIa-0,14

Towar schodzi dobrze, a w następnym tygodniu będzie jeszcze lepiej. Przy takich cenach plus moja marża idzie naprawdę dobrze zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do sprzedania dwie maszyny Moba do przepakowywania jaj o wydajności 18-20 tys.

Zainteresowanych prosze o kontakt, prześlę zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa , mam pytanko drożeje czy mój dostawca ładuje mnie w bambuko bo podniósł mi 2 gr na sorcie i za S-25 1A-20 1B-18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam do sprzedania dwie maszyny Moba do przepakowywania jaj o wydajności 18-20 tys.

Zainteresowanych prosze o kontakt, prześlę zdjęcia

Podaj kontakt do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. każdy ładuje każdego ...

2. dlaczego ?? ...

bo się dajecie i ...

chcecie ...

cena ???

hm...

dla każdego co innego ...

ja płacę 18 gr 1A i co ..

każdy zarabia tyle ile chce ...

można 3 gr można 23 gr ...

tak tak można ..

i wcale nikt nie płacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. każdy ładuje każdego ...

2. dlaczego ?? ...

bo się dajecie i ...

chcecie ...

cena ???

hm...

dla każdego co innego ...

ja płacę 18 gr 1A i co ..

każdy zarabia tyle ile chce ...

można 3 gr można 23 gr ...

tak tak można ..

i wcale nikt nie płacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAWDA TO CO NAPISAŁEŚ ,ALE DWA DNI TEMU TEŻ PŁACIŁEM 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwoń to sam się przekonasz i może lepszy kontakt znajdziesz

Myślę ze twój producent zakłada ze są święta i musisz kupić a po drugie to próbuje podnieść ceny żeby mieć z czego za 2 tygodnie zachodzić

Mam punkty detaliczne na ktore 1A daje po 18 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jacarek, czemu z góry zakładasz że za 2 tyg. nie będzie ceny, przecież wiesz że kondycja hodowców z dnia na dzień jest coraz słabsza przy takich cenach, nie chciałbyś się z nami zamienić?

– proszę przestań uprawiać kabały na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jajo nie podrożało na święta wiec musi stanięć po a co do słabej kondycji widzę to inaczej nowe obiekty i logistyka to raczej oznacza cos innego

Może porostu sa mocniejsi i słabsi hodowcy jak i handlarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO świętach 1-2 gr korekta w górę . Dotyczy tych handlowców którzy teraz nie dżwigneli dźwignęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKI KOGUT co ty wypisujesz odnośnie ceny, dopiero co lekko jajo drgnęło a ty już o obniżkach myślisz, nie rozumiem..

Ps.

jak długo będzie takie wrogie nastawienie do hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, po jakiej cenach można się zaladować, może ktoś podac ceny? , słyszałem że jajo drożeje (daj Boże)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko cztery wpisy odnośnie ceny.......

po mojemu to jajo nie spadnie po świętach , bo zacznie tanieć tuż przed WIGILIĄ a w połowie stycznia jak pier ...ie to będzie jak po WIELKANOCY ale paradoksalnie dla producentów to dobrze bo zostaną tylko najmocniejsi i wtedy ceną szybko powinni odrobić straty.

Podobno tyle mln kur wybito i co ... jajek jest pod dostatkiem mali dzwonią aby brać towar bo nie idzie , przyznaje że stały hodowca podniósł o 1 gr. ale co to jest 1 gr. na ŚWIĘTA a u małego 2 gr. taniej.....

Część hodowców zaczyna wchodzić z jajem małym lub za chwilę od przepierzonych kur i oby było tylko komu sprzedawać po ŚWIĘTACH.

P.S.

a co tam słychać u SIMONA czy już ma wstawy i produkcję odpisz proszę jakie ceny u CIEBIE i jakie rokowania -brak twoich wpisów to smutek na forum.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...