Skocz do zawartości
=WiLd sTyL3=

Zanokcica u odsadków jak zapobiegać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich forumowiczów

 

Chciałbym Was prosić o pomoc.

Mój problem wygląda następująco.

Prowadze hodowle bydła do 350 kg, (oraz zajmuje sie skupem i sprzedażą cieląt i byków) jakiś miesiąc temu kupiłem od kolegi cielaka (180 kg)który nie mógł chodzić z przeznaczeniem na ubicie dla zakładu, lecz przebywał u mnie w izolatce 4 dni.

Po okolo 2 tygodniach od tego zdarzenia moim odsadkom w oborze (310 kg) zaczeły puchnąc śródstopie, na początku myślałem ze to ochwat ale opuchlizna powiększała sie i uniemożliwiała chodzenie, byczki traciły na wadze w oczach. Zadzwoniłem po weta powiedział odrazu ze to zanokcica, podał antybiotyk i steryd na drugi dzień była poprawa znaczna.

Wywnioskowałem ze ten cielak którego kupiłem od kolegi miał te chorobe i od niego jakos przeszła na moje byczki.

 

Jakiego środka do dezynfekcji użyć aby pozbyć sie bakteri które powodują te chorobe nie chce aby powtarzało sie to za każdym razem jak kupie nowe cielęta do chowu. Dodam ze mam do czynienia z tą chorobą pierwszy raz. Hodowle prowadze ponad 10 lat i nigdy nie miałem z tym problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duzo środków dezynfekujących Ja proponowałbym Polene jk a tak na serio to nie mogłeś się spytać weta? Gdzie chcesz te srodki kupić na targu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...